Прехвърляне на апартамент+ колко ще ми излезе.

  • 7 797
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Искам да ви поритам тези ,които сте си купували жилище с кредит,колко ви излезе всичко по прехвърлянето на имота.На мен консултантката ми каза,че ще ни излезе 1400-1500 лв.,но една опзната ми каза,че освен сделката с купувача,се сключва и отделно между мен и банката.Това го знаех,но мислех,че на банката дължа 50 лв. за разглеждане на документи,420 Е-такса за одобрение и обработка и 120 лв. за оценител.Ако вие се сещате за още неща,моля пишете ми за да бъда подготвена. Simple Smile

# 1
Много се извинявам за правописната грешка,но не мога да я поправя
"Искам да ви попитам" е правилното разбира се,но в бързината съм пропуснала да я видя Simple Smile

# 2
  • Мнения: 145
Цитат
Здравейте!Искам да ви поритам тези ,които сте си купували жилище с кредит,колко ви излезе всичко по прехвърлянето на имота.На мен консултантката ми каза,че ще ни излезе 1400-1500 лв.,но една опзната ми каза,че освен сделката с купувача,се сключва и отделно между мен и банката.Това го знаех,но мислех,че на банката дължа 50 лв. за разглеждане на документи,420 Е-такса за одобрение и обработка и 120 лв. за оценител.Ако вие се сещате за още неща,моля пишете ми за да бъда подготвена. Simple Smile
Ами много зави си. 1.-дали купуваш чрез агенция/посредник/, 2 - имаш ли договорка с банката , по какъв начин да мине изповядването на сделката, т. по продажна цена или по данъчна оценка

# 3
  • Мнения: 2 000
Миналия месец точно такава сделка излезе на купувача на нашия апартамент 1300 лв. Единият нотариален акт беше за прехвърляне на апартамента от мое име на негово, а вторият между него и банката за ипотека на жилището. Обаче зависи от данъчната оценка на жилището, защото според нея се определят таксите.

# 4
  • Мнения: 18 542
Зависи. При мен е процвнт от цената на жилището. Купувам директно от строителя с ипотеюен кредит.

# 5
  • Мнения: 4 300
Нотариалната такса за прехвърлянето на имота и изготвянето на нотариалния акт се изчислява по тази тарифа. Ако се вписва ипотека има и такса за вписване- 0.2% ако не се лъжа.
Можеш да използваш този калкулатор, не знам доколко е актуален обаче.
Изчисляват се върху материалния интерес, т.е. цената на която изповядвате.
Местният данък е 2% освен ако конкретната община не го е променила през тази година.

# 6
  • Мнения: 331
новодомка, нотариалните такси се определят на базата на продажната цена, ако тя е по-висока от данъчната, а ако продажната цена е по-ниска от данъчната, на база на данъчната оценка. Освен това имаш нотариална такса веднаж за продажбата на апратамента и втори път за ипотеката. Моят съвет е да попиташ в банката или в посредника при кой нотариус ще ти е сделката и лично да го попиташ, като трябва да си сигурна обаче каква цена ще впишете в нотариалния акт (истинката продажна цена или цена по данъчна оценка). Всичко друго е чешане на езици, защото не знаем точната цена на сделката. А нотариуса това може да ти го каже за 30 секунди, те си имат и вкарана програмка (защото цената се формира от самата нот. такса, плюс местен данък плюс такса за вписване), така че ще получиш точна и ясна информация за която няма да изпитваш съмнения дали е вярна до деня на сделката...

Общи условия

Активация на акаунт