Сушене на косата?

  • 7 276
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Ей, омръзна ми вече. Тая моята коса на нищо не става. Имам руса и тънка коса .Чуплива. Имам добър фризьор-постригва ме добре.Ама това е ок докато се изкъпя, а после? Никога не успявам да я изсуша както трябва.Нито да я изправя, нито да я направя рошава...ефекта след мъките ми пред огледалото е нулев. А не ми се дават по 10-15лв за сешоар няколко пъти седмично. Имате ли инфо дали някъде мога да си платя за курс на който да ме научат  да суша коса?Моята най-вече:) Че не искам вече шапката да ми е най-добрия приятел. ooooh!

# 1
  • Мнения: 4 435
Първо и основно - купи си професионален сешоар,слагаш отпред тясната приставка,и копираш това,което фризьора ти прави,когато си на сешоар.Ще свикнеш след няколко пъти.Имай предвид че главна роля играе сешоара.По магазините е пълно с такива,на които пише професионални,но не стават.Моят съвет е да си поръчаш сешоар,от фризьора си,като неговият направо.Аз така направих,и си правя сешоара сама.Но с обикновен и без толкова тясна приставка,няма да стане.Като го вземеш,след измиване хващаш косата с шнола,и започваш от тила,пускаш участък коса,навиваш го,насочваш струята в корена първо,после опъваш надолу и така докато стане цялата.Копирай неговите движения и си готова,само че със сешоар.

# 2
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Според мен не само сушоарът е "виновен" за нулевия резултат,а също е много важна четката с която ще се суши.Изкарах преди 7 години фризьорски курс и това което мога да кажа е,че се научих поне да правя изсушаване.Също е важен продукта с който косата се стилизира,а за тънка като нейната коса четката трябва да е от дебелите,за обема.Това е според скромното ми мнение и предварително ще кажа,че него налагам на никой,говоря и от опит понеже моята коса е същата  Embarassed

# 3
  • Мнения: 4 435
Е,тя четката трябва да знае каква е.Кръгла четка,като на фризьора,хубаво е да има,в две големини.Аз такива изпозвам деве еднакви,една много обемна и едно по-малка.Ще потърся из нета да покажа.

# 4
  • Мнения: 812
ако не се справиш със сешоара,купуваш си хубава преса  Peace

# 5
  • Мнения: 2 388
Мощен сешоар и хубава четка/четки и сръчни ръце.

ако не се справиш със сешоара,купуваш си хубава преса  Peace

Само с преса, без сешоар, резултатът не е същия.

# 6
  • Мнения: 4 435
Мощен сешоар и хубава четка/четки и сръчни ръце.

ако не се справиш със сешоара,купуваш си хубава преса  Peace

Само с преса, без сешоар, резултатът не е същия.

Абсолютно точно.
Мръсницо,можем да си правим взаимно,много ме бива,и ти можеш...идеалка

# 7
  • Мнения: 812
Мощен сешоар и хубава четка/четки и сръчни ръце.

ако не се справиш със сешоара,купуваш си хубава преса  Peace

Само с преса, без сешоар, резултатът не е същия.

Абсолютно точно.
Мръсницо,можем да си правим взаимно,много ме бива,и ти можеш...идеалка
при мен е същият\с руса и тънка коса съм \

# 8
  • Мнения: 4 435
Обем с преса никога няма да си направиш.Нито косата е така жива. Peace

# 9
  • Мнения: 812
не мога да кача снимка,иначе бих ти показала как може да се постигне  и обем ,и лъскавина на косата с пресата.

# 10
  • Мнения: 3 641
И за мен пресата е решение. Колко се мъчих преди това  със сешоара, просто не се получаваше Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 388

Готово. Heart EyesНа приятелки редовно правя, на мен ме мързи всеки път.


Обем с преса никога няма да си направиш.Нито косата е така жива. Peace

Абсолютно съгласна. Peace Ако сешоара е хубав може и без преса.
Само с преса се получава сплескан ефект.

# 12
  • Мнения: 4 435

Обем с преса никога няма да си направиш.Нито косата е така жива. Peace

Абсолютно съгласна. Peace Ако сешоара е хубав може и без преса.
Само с преса се получава сплескан ефект.

То и затова хората ходят на "сешоар", не на "преса".Поне на мен в никой хубав салон не са взимали пресата,косато съм искала сешоар.

# 13
  • Мнения: 2 388
То и затова хората ходят на "сешоар", не на "преса".Поне на мен в никой хубав салон не са взимали пресата,косато съм искала сешоар.

Освен, че мнението ми е едно към едно, друго не мога да кажа.
Моята фризьорка действа по същия начин.

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ох, болна тема. Откога се каня да си купя професионален сешоар с йонизатор. Моята коса не е тънка, а косъмът е дебел и жилав и се чупи на всички посоки  ooooh! Суша се с обикновен сешоар с насочваща приставка и кръгла четка, ама ми е мъка. Ползвам и керамична преса, но не става така добре като в салона  Close

Общи условия

Активация на акаунт