пак за захранването

  • 506
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Моето бебе е почти на 5 мес. до сега бяхме изключително на кърма, но преди 4 дни почнах да и давам сок от ябълка, които тя изобщо не хареса.Мислех да я захранвам след 6 месец ,но кърмата май не и стига и почна да яде по на често и нощем взе мн. да се буди.Затова реших да я захраня малко по рано.Чудя се дали не сбърках и не трябваше ли да почна с пюре вместо сок. И дали не избързах.Посъветвайте ме ,не знам какво да правя.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
По принцип и на 5 мес. не е рано за захранване,но през първата година  твърдите храни са само допълнение към млякото,то е най-важното.Не планирай бързо заместване на кърмения с твърда храна,защото така кърмата ще намалее и спре много бързо.Ние се дохранвахме с АМ още от раждането.Когато захраних,ползвах кашите и пюретата за заместване на добавката от АМ,но кърмех на всяко хранене.От друга страна,щом искаш да въведеш допълнителни храни в менюто на гладно бебе,сокът е възможно най-неподходящия вариант.Само остъргва стомахчето,не засища.Опитай с оризова каша направена с кърма,картофено или морковено пюре.Започни с 1-2 лъжички след кърмене,най-добре на обед.

# 2
  • Мнения: 8 242
Много правилно си мислиш.. Махни сока и пробвай със зеленчуково пюре или каша.. Можеш да го разредиш за начало с кърма, за да е по-познат вкуса на детенце Simple Smile
Пробвай с картоф или оризова каша  Peace
Ако не иска - не я насилвай.. Остави я 1-2 седмици пак на кърма и пробвай пак.
А това, че е започнала да се храни по-начесто е нормално за този период, тъй като започват доста да дразнят зъбки  Rolling Eyes
Колко по-често е това често? Колко много се буди нощем? Акане, пишкане - променило ли се е тук нещо? Как наддава?

# 3
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля че съвсем добре си решила, вече да я захранваш (но определено не със сок). Аз съм малко скептично настроена към захранването след шест месеца.
При положение, че е била само на кърма най-добре почни с по-редичка оризова каша като вместо с АМ можеш да я парвиш съвсем спокойно с кърма. Оризовата каша е по-щадяща към коремчетата на бебчетата и е много хубав вариант при бебе, което есамо кърмено. Няма за къде да бързаш, ако не й харесва. Дай и почивка няколко дни, седмица-две (колкото прецениш). Няма за къде да бързаш и със заместване на храненето.

Общи условия

Активация на акаунт