Да слагам ли кърма в окото...

  • 7 286
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
при запушен слъзен канал? Вече 2 месеца се борим с този проблем. 2 вида антибиотични капки сменихме, физиологични разтвори...Нищо не помага!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 129
Пробвай - няма да навреди. Но при запушен слъзен канал не се ли правеха масажи, за да се отпуши?

# 2
  • Мнения: 235
Пробвай - няма да навреди. Но при запушен слъзен канал не се ли правеха масажи, за да се отпуши?
И това правим... Sad. Не помага! Не искам да се стига до сондиране!!! Sad

# 3
  • Мнения: 3 306
опитаи  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Слагай, слагай лошо няма да стане!

# 5
  • Мнения: 1 900
Търси друг лекар. Peace

# 6
  • Мнения: 78
ами няма да навреди да пробваш, но аз знам от лекар, че с капки кърма се пробва в началото и ако проблема продължава след 4-5 дена се търси консултации с лекар и лекарства по предназначение, при вас е вече 2 мес, бих посъветвала да отидете и при друг специалист. Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Не слагай кърма в очите! Посети свестен лекар който може да ти даде адекватен съвет! Това е око все пак, не крак!

# 8
  • Мнения: 1 672
действай смело ако не помогне няма да навреди  Peace

# 9
  • Мнения: 1 098
По- добре не слагай. Знам, че това може да благоприятства за развитие на бактерии в окото.

# 10
  • Мнения: 750
По- добре не слагай. Знам, че това може да благоприятства за развитие на бактерии в окото.


Абсолютно подкрепям! Не бих си правила подобни експерименти! И ние бяхме със запушен слъзен канал доста дълго време, при адекватно лечение се оправя и без сондажи. Потърси друг специалист, преди да навредиш с подобни бабини методи!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
Но при запушен слъзен канал не се ли правеха масажи, за да се отпуши?
кърмата е общо взето бабешки лек- детето ми е кърмено, но кърмата не е панацея .
за оченцето опитайте нещо друго и най-добре си заведете детенце на офталмолог Peace

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 23:12 от ***Ели***

# 12
  • Мнения: 2 131
Не мога да те посъветвам дали да слагаш кърма, но мога да ти кажа аз какво направих. Алекс имаше същия проблем - измивах му оченцето с отвара от лайка. Ако не се лъжа, точно педиатърката ми препоръча това.
И не е лоша идеята да заведеш бебето на офталмолог.  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не бих слагала, на момченцето ми му сълзеше до 3 месец едното око. Не помогнаха капките, но явно с растежа се оправи и спря. Така че знам какво ви е, но по- добре търсете друг лекар.

# 14
  • Мнения: 19
Ние се оправихме с промивки с лайка - с памуче почистваш оченцето отвън навътре и после масажче /с лек натиск между окото и нослето отгоре надолу/ - за около три седмици се оправи. Слагахме и капки, но не знам те до колко помогнаха /слагахме ги само в началото в продължение на 5 дни/.

Общи условия

Активация на акаунт