Подута гърдичка

  • 1 906
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
От нколко дни едната гърдичка на дъщеря ми - на 1г. и 4 м. е подута, като я пипам не я боли, даже я е гъдел, но на мен не ми се вижда нормално! Какво мислите? Смятам да я заведа на лекар, но просто се чудя на кой да се доверя, след като мой приятели се напатиха в последно време!

# 1
  • Мнения: 5 713
2 от майките, скоито излизам ми развиват теорията, 4е трябва и на моми4енцата да се дава да опитват от храните, които виждат, за да не им се подуе гърди4ката, събирала вода. Колко е вярно не знам. Защо не я заведеш при педиатъра просто да ти каже от какво е това? Пък ако каже 4е трябва да се вземат по- така мерки, искаш второ лекарско мнение.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Незнам дали е същото,но Танти,като се роди беше така.Педиатърът ми каза,че е от хормоните от раждането.Известно време трябваше да й правя компреси с риванол и се оправи положението.Но пък вие сте доста по-големи,за да е хормонално......незнам дали е същото

# 3
  • Мнения: 7 831
Заведи детето на лекар  Simple Smile!
Дано всичко е наред  Praynig.

# 4
  • Мнения: 190
Състоянието се нарича мастопатия и по принцип е характерно за новородени /но всъщност вие сте доста големички/, дължи се на навлизане на хормони от майката в плода и се характеризира с подуване и евентуално секретиране. По принцип не се лекува с нищо защото физиологично се изчерпват тези хормони и се нормализират гърдичките. Недей да ги мачкаш и стискаш ако секретират, защото можеш да направиш инфекция. Като се има впредвид възрастта на детето все пак наистина можеш да се консултираш със педиатър, ако намериш обаче правилният. Пожелавам ти всичко да отмине нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
предварително моля да не се стряскате.
Подуването на гърдичките при малки момиченца се нарича телархе.
Мастопатия се наблюдава при новородени и наистина е свързано с хормоните
на майката (често тази мастопатия се превръща в гнойна инфекция и се лекува
хирургично).
При малките момиченца подуване на гърдите може да възникне поради много
причини. Някои от тях са свързани с поемане на естрогенен хормон (кремове,
лекарства и особено месо от третирани с хормони животни!!).
Нужна е основна
преценка на други признаци за преждевременно полово съзряване.
Другите причини са малко страшнички. Измежду тях са заболявания на белия и черния дроб, травма или (много по-рядко) тумори на жлези с вътрешна секреция (надбъбречна, овариум).
В повечето случаи няма конкретна причина и проблемът се разрешава от
само себе си.
Може да потърсите консултация от педиатър - специалист по ендокринология
и/или детски хирург.
За ваше успокоение, момченцата също преживяват такива неприятни емоции,
които за щастие са временни (нарича се гинекомастия).
Рокест е права, че мястото не трябва да се мачка и прочее.
Изяснете причината и изчакайте спокойно - бързината е вредна.
д-р Бранков

# 6
  • Мнения: 444
Благодаря за отговорите! Бяхме на лекар - специалист педиатър, прегледа я и ми каза, че засега няма повод за притеснение, ако имало преждевременно полово съзряване трябвало да има и др.признаци - окосмяване и секретиране на течност при нас няма такова нещо! Прослуша и гърдичките и каза, че няма вътрешно възпаление! Благодаря специално на д-р Бранков за изчерпателния и наистина доста стряскащ отговор! Дано да няма нищо, че много се шашнах, направо ми се сви душичката! Просто трябва да видя към кого да се обърна, ако имате още информация, моля пишете

Общи условия

Активация на акаунт