Операция на сливиците

  • 1 081
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,

На 22 години съм и преди 4 седмици ми направиха операция на сливиците. Болката ми премина. Храня се нормално, но ме притеснява това, че поддържам температура между 37 и 37.4 (най-често 37.3). Такава беше и преди операцията, но мислех че след отстраняването на сливиците ще премине. Имали ли сте подобен проблем? Някой, които е претърпял същата операция може ли да сподели как е протекло при него? Дали температурата се дължи на след оперативен период и дали ще спадне?

# 1
  • Мнения: 2 005
На мен ми предстои операция на сливиците ... Rolling EyesЗа сега нямам такава температура ... newsm78но съм претърпяла куп други операции и съм вдигала подобна температура , но при теб вече продължава четвърта седмица ...Моя съвет е все пак да се консултираш с лекаря , който е извършил манипулацията  Thinking
А , с пълна упойка ли премина ваденето на сливиците ? Ако може малко инфо да дадеш как мина самата операция , защото предстои вадене на сливиците и на синът ми , който е едва на 3 г. и казаха , че ще е с пълна упойка , което  много ме  притеснява , защото какви ли не неща съм чувала като давене и т. н.  Cry Cry Cry Моля те , сподели  HugКак мина възстановителния процес ?

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 09:06 от Ивалина

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Най добре е да потърсиш лекарят, който е извършил манипулацията да ти отговори на този въпрос. Преди 2 години на детето на моя приятелка му вадиха трета сливица с пълна упойка, но температура не е вдигало до колкото знам.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен ми махнаха сливиците на 18г-не съм имала температура след това.Консултирай се с лекар

# 4
Оперираха ми сливиците с пълна упойка и абсолютно нищо не съм усетила. Ако трябва да избирам пак ще се спра на пълната упойка. Самата операция не е страшна стига да се извърши от специалист. Неприятното започва след това. Около 10 дни ме болеше много силно до непоносимо и вземах обезболяващи. Не ми се вярваше, че болката ще премине някога, но ето че след десетия ден малко по-малко започна да преминава и сега все едно не са ме оперирали. Лекарите казват, че при всеки е индивидуално-някои се възстановяват по-бързо, други бавно. Хранех се с пюрирана храна след като изпиех течен аналгин, за да мога да преглъщам. Доста е неприятно,няма какво да се лъжем, но при мен след десетия ден започна доста бързо да преминава. До колкото знам при малките дечица след оперативния период на възстановяване протича много бързо,защото сливиците са им много малки,като ципички и се възстановяват почти веднага. По-бързо започват да се хранят и като цяло им е по-леко. Не знам как стоят нещата с малките дечица и пълната упойка (за това трябва специалист да се произнесе) Спомням си,че моя опериращ лекар ми казваше, че сливиците са необходими до четири годишна възраст, след това ако са болни е по-добре да се отстранят. При мен специално имаше срастване на лявата ми сливица и колкото и да е странно след операцията болката беше изцяло от лявата страна,от дясно почти не чувствах болка. Успех и бързо възстановяване на всички, на които им предстои, много е неприятно, но преминава.

# 5
  • Мнения: 2 005
Milena B , от сърце ти благодаря за подробното инфо   bouquet Дано нямаш вече никога проблеми и всичко да е o'kei  Hug

# 6
извадихме сливиците на детето преди пет дни ,после два дена имаше температура ,свали я и сега отново вдигна t .Погледнах му в устата и видях че има две авти. Дали е възможно t да е от това?

Общи условия

Активация на акаунт