Пареща болка и изтръпване на гърба

  • 15 954
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Понеже ходех по доктори, но никой не откри какво ми е, освен лека сколиоза реших да се допитам до вас ако сте имали и сте се или не сте се справили с този проблем.
При всякаква работа с ръцете - миене на чинии, белена на картофи и изобщо такива уж леки неща аз получавам мъчна и дразнеща, като менструална болка, но в гърба, която често е пареща или гърбът ми изтръпва. След 3 мин правене на нещо я получавам и после сигурно цял ден трябва да си почивам в отпусната седнала или легнала поза за да позачезне. Обикновено изчезва чак на др ден. Усещам болка в гърба в една точка като си раздвижвам гърба, от която мисля се излъчва болката по почти целия гръб когато се натоваря малко. Но от рентгенова снимка уж не се вижда нищо точно там. Това е от повече от 10 години и доста дразнещео защото на практика не мога да правя нищо, а като правя, защото нямам друг избор и после си ме боли цял ден и тази болка адски ме изнервя. На мануален терапевт ходя, пука ми гърба въпреки че не знам защо го прави, защото не ми каза да е намерил проблем. Раздвижвал го. Но никакъв ефект, даже не знам дали от това получих странни симптоми като главобол и световъртеж като се навеждам и изправям.
Ако някой знае нещо по темата нека пише

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
На невролог ходи ли? Всичките ти симптоми говорят за ошипяване, но това е само насочващо, трябва да те прегледа невролог, да те прати на скенер и да ти постави диагноза.

# 2
  • Мнения: 2 757
На невролог ходи ли? Всичките ти симптоми говорят за ошипяване, но това е само насочващо, трябва да те прегледа невролог, да те прати на скенер и да ти постави диагноза.

И аз мислех че имам шип и затова си направих рентгенова снимка надявайки се на нея да се види. Но мануалния терапевт нищо не видя. Възможно ли е шип още повече дългогодишен  да не се види на ренген  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 565
Според мен не е възможно да не се види шип. Даже шип се вижда и от неспециалист. Аз да ти кажа нещо, което се беше получило при мен, макар че не знам дали може да ти помогне- понеже аз седа много приведена пред компютъра и то по много часове на ден и изведнъж започна да ме боли много врата, гърба под него и едната ръка, понякога имх и главоболие. Болката идваше точно от една точка, както ти казваш, и минах през цялата процедура за шипове и т.н ( спестявам ти цялата история). Накрая се оказа, че това е някакво обясниха ми го като опликане на мускулни влакна. оправя се с 7-8 масажа ама много много боли. мисълта ми беше ако вървиш малко прегърбена или сеедиш прегърбена честоо, е напълно възможно да е това

Общи условия

Активация на акаунт