За бавно изтичане на околоплодната течност?

  • 8 855
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Една позната е бременна, терминът й е на 7-ми октомври. Вчера на прегледа в болницата са й казали, че губи по малко от околоплодната течност. Изтекли са вече около 20%, назначили са й секцио за 3-ти октомври. Дотогава нямало да изгуби повече от още 20%. По принцип нормално ли е така да се процедира? Не са й казали нито да лежи, нито нищо. На някой случавало ли му се е така?  Thinking

# 1
  • Мнения: 3 869
Традиционните акушерки не биха се намесили дотук с нищо освен с повече течности за майката - около 2 литра на ден, за да стимулира плацената да произвежда околоплодна течност, което тя така или иначе прави. Дори при напълно изтекли води е възможно по този начин и с по-внимателно следене да не се предизвиква раждане до 72 часа.
Защо в този случай се говори за секцио не става ясно. Самото изтичане на околоплодните води така бавно не е показател.
Личното ми мнение е че по-адекватната реакция е майката да бъде следена често, да е изключително внимателна относно личната хигиена (нищо във влагалището, още по-малко лекарски пръсти и уреди! внимателно попиване на урината при ходене до тоялетна) и да пие много вода, за да поддържа адекватно количество околоплодна течност.

# 2
  • Мнения: 2 531
По принцип знам че в края на бременноста намалява количеството ок. води, дори това са признаци за скорошно раждане . А за изтичане с отворен мехур, знам че трябва да се предизвика раждане, ако не започне само, защото има опастност да се инфектира! Та рабери дали мехура и е пукнат и итича по малко вода или просто е намаляла ?

# 3
  • Мнения: 27 524
Защо в този случай се говори за секцио не става ясно.

Мерси, момичета.
Мег1, секциото си е назначено предварително - бебе почти 6кг и връзване на тръбите  Peace
Вени, изтича по малко, така ми обясни.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 932
На мен ми се е случи Simple Smile. Термина ми беше за 11 юли миналата година, на 10 юни бях на консултация и гинеколожката ми каза ,че водите са ми намалели, но аз още от началото на юни имах по малко изтичане на течност и като й обясних , тя каза  че това са водите и че при всички жени е различно, при някой изтичат постепенно към края на бременността (особено ако имат в изобилие  Rolling Eyes както беше при мен), при други наведнъж и започват контракции, а при някои едва след като почнат родилните контракции и получат разкритие.
 Та на мен така целия юни ми текоха по малко , но нямах контракции и не се и притеснявах, чаках да стане юли месец като ходех всяка седмица на консултация, и тъкмо мислех към края на юни да тръгвам всеки ден и на 25 юни  вечерта ми изтекоха повече води а нямах болки и контракции , а аз като малоумна се чудех всички води ли ми изтекоха или пак частично, но отидохме на преглед в родилното и се оказа че ще раждам, едва след след като ме приеха, няколко часа след това започнаха болките а бях с изтекли води вече.
Разказвам всичко това за да увериш  приятелката си, че е напълно възможно да й текът водите по малко, когато е в края на бременността.
Желая й успех и леко раждане   bouquet и живо и здраво бебче накрая   bouquet

# 5
  • Мнения: 91
на мен също ми се случи но имаше и други фактори бях с Т 40 градуса която не можех да смъкна а и бебето беше доста голямшко от високата Т ми бяха почти изтекли водите и бебето не се чувстваше конфортно губеха му се тоновете равносметката-секцио и аз и бебето на антибиотици какво начало само... Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт