Анорексия при дете

  • 3 540
  • 12
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не издържам вече, не знам какво да го правя това дете (голямата, Александра- на 4 г., не знам има ли 12 кг., около метър висока). Никога не огладнява, яде едвам-едвам, само като и бутат в устата (сама изобщо няма да хапне). Като преглътне (едва ли не с отвращение) 3-4 пъти, започва да й се гади, а се е случвало и да повръща. Нищо не й се услажда (освен шоколад може би). Педиатърката не ми вярва, че е толкова зле положението. Препоръчва витамини за подсилване и апетит (правим го постоянно). Грозно слаба е, всички дрехи й висят и се свличат. Малката изяжда 3 пъти повече и хората ми викат- то се компенсира, едното за сметка на другото  Shocked Това ни най-малко не успокоява. Много започнах да се притеснявам, но не знам къде да я заведа или какво да и давам за апетит. Ако някой може да ме посъветва- ще съм много благодарна.
П. С. Преди 2-3 год. пробвахме с Апитонин- безрезултатно.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Пробвали ли сте да поживеете известно време някъде на балкан, обикновено от чистия въздух и игрите навън децата огладняват барзо. Или може би консултация с детски психолог, щом личната не вярва че е толкова сериозно положението. Честно незнам точно какво да направиш и моя е злояд, но не чак толкова, обикновено ако е бил цял ден в къщи и не е играл навън много трудно огладнява и все с разправии се храним, но ако изразходва малко енергия за няколко часа навън след това сам започва да наднича в хладилника.

# 2
  • Мнения: 190
Освен шоколада най-вероятно има и друга любима храна, но трябва да я намериш. Пробвай с филийки намазани с каквото и да е - опитай с маргарин и чубрица, като и давай тя да ръси чубрицата. Моята дъщеря /тя е на 6 год. - 16 кг./ също е отвратително злояда и едвам ядем, но понеже при мен не и минават номерата и яде всичко, което и дам, макар да не я насилвам много. Общо взето караме на супи, филийки и пици, от готвеното яде много избирателно. Така, че моят съвет е потърси любимата храна, пък останалото ще го прояде по-късно. Успех в борбата с храната.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ - без да те плаша, няма оправия. Моята щерка е същата. НА 3г. нямаше 11 кила. Дрехи не се намират, на пясъчника е като скелет, даже съм я извеждала в големи жеги по дълъг клин, че ме беше срам да я разсъблека. Майките открито ми се "подиграваха" . И синът ми изяжда повече от сестра си и най-вече по-бързо!
Аз чакам пубертета, защото честно казано до сега не можах да открия лек п/в злоядството й. Сега е на 7г. и почти 10м. и е 20 кила(дали???).

Пробвала съм Апитонин, Мултисаностол, Перитол, Пчелно млечице, бирена мая и т.н. Никакъв резултат от което и да било! Може да седи без ядене и по цял ден.
Успех и ако откриеш нещо ->  Whistling

# 4
  • София
  • Мнения: 39 723
и ние сме на този хал
Мойта (ще видите възрастта от лентичката) е 15 килца. Все ми се вижда кльощава. Все не е гладна. Яде по един час на масата и посточнно "не искам повече", "месо не искам - не мога да го дъвча", "айде ме храни". МОже да стои гладна и изведнъж ревва "боли ме коремчето".
Единствено й се радвах на морето миналата година - ляга в 9 вечерта, става в 9 сутринта и казва "мамо гладна съм" и яде по цял ден.
Може би трябва да сменям климата по често. Знам ли.
Не е злояда, яде всичко, но с много зор, каране и т.н. - лапва, заплесва се нанякъде и постоянно трябва да казва "аж, "дъвчи", "гълтай".
Обаче няма да дигна ръце. Някои ми казват остави я гладна, но аз я мъча докато си изяде яденето.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ооо, моята щерка изкара едно море на таратор, айрян и вафли "Супра"!  Crazy
Когато хората се скъсват от ядене, тя...  Sick

# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Момичета, всичко това може и до ген да си е, поогледайте се из родата  Wink. В нашето семейство всички сме такива, не мога да се сетя точно колко килограма бях в първи клас, но за сестра ми помня, че беше точно 17, аз до 50 кг така и не съм стигала до момента, 49 ми е най-голямото постижение, а и не се чувствах особено добре в тях. Джобни гаджета сме, това е положението  Laughing. Брат ми пък, ако трябваше да влиза в казармата на 18, нямаше да го вземат, и той не беше стигнал 50-те кг тогава. Чак сега, вече е на 33, е позагладил малко косъма и то не толкова от ядене, колкото от заседнал живот, и коремче е направил чак  Confused, но ако му гледаш краката си е кльощав. За злоядство при нас не може да се говори, по-скоро за непоносимост към определени храни. Баба ми (бог да я прости) се сбъркваше какво да сготви, така че да го ядем всички. А с насилване не става, по-скоро може да се отврати детето съвсем от яденето. Аз, например, точно заради нещо подобно и досега не мога да хапна агнешко или пък тлъсто месо Sick, само като ги погледна или ми замирише започва да ми се повръща, с извинение. Това, че другото дете има апетит пак не е гаранция - леля ми оприличаваше братовчедка ми на 'циганска торба' заради нейния, но и тя си е като всички нас - слаба, че и 1.80 висока (това бонус от другия род). Важното обаче е, че сме здрави, не сме имали някакви сериозни здравословни проблеми.

В тая връзка се сетих и за децата на скъпия - те са в момента на 13 и 10 години - е, количеството, което  изяждат двамата на едно ядене, ние сигурно сме го яли поне 3 дни навремето, ако не и повече. Не знам обаче дали е много добре това, големият го гони на килограми в момента и определено си изглежда пухкавичък, а е само на 13, колко ли ще е след още 2-3 години  newsm78. По-малкият все още е в нормални граници, но и той върви якичък. Вярно е, че тренират двете хлапета, всеки ден почти са на плуване и водна топка, ама чак пък такава акселерация #Crazy не ми се види нормална нещо. На него пък може да не му се вижда нормално това нашето, знам ли..

# 7
  • Мнения: 1 250
То както казват хората "всичко се връща". Спомням си как с часове седях на масата, защото майка ми казваше "докато не си изядеш яденето няма да ставаш от масата".
Сега синът ми седи с часове на масата...

А как е с теглото - за 2 години порастна с 10см и НИТО 1 килограм!

Но, щом продължава да расте, всичко е наред.

Лятото двете деца ги гледа детегледачка. Когато дъщеря ми откаже да яде яденето, детегледачката я оставя сама да реши какво ще яде, но условието е да ЯДЕ.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз мога да дам съвет все пак да й прегледат стомаха - заради повръщането! иначе - щом до сега е оцеляла  Wink но все пак пускай от време на време пълни изследвания - кръв, урина... да не би от недояждане да спадне имунитета... аз поне бих правила това
а ако наистина повръща - не пречи един преглед на стомаха

# 9
  • София
  • Мнения: 39 723
CTramell най-вероятно си права за гена, макар, че хич не ми се иска. Ама защо не е взела гените на баща си веее.
Аз в 1ви клас бях 17 кг, точно като сестра ти. Брат ми ми помагаше на масата, защото се казваше "няма да ходите да играете докато Таня не си изяде яденето". И ми е носил чантата до у-ще. Даже си спомням мама как ми мажеше сандвичи и ме гонеше навън да ям. Хич не искам и аз да го правя това.

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
AnMary, погледни го откъм добрата страна - отпадат й проблемите с наднормено тегло и поне няма да се налага да пази диети  Wink. Щото моят скъп както се радваше, че неговите двама са като добрите прасенца, сега се е попритеснил леко и почна да го ограничава откъм храна големия, само със спорт не може да се компенсира, особено при подрастващо хлапе; да не говорим, че активните тренировки още по-голям апетит отварят, а който си го и има  ooooh!.

Това за морето, дето го разправяш - ние бяхме същите, там се скъсвахме от ядене, но пак предимно на определени неща, кой каквото си харесва. Разните му там мазни супи или готвени манджи изобщо не се радваха на внимание, виж салати, кюфтета, пържени картофи и разни такива по засукани хапвахме на корем. На вилата пък живеехме до фурна, що бял хляб топъл ей така само със сол и чубрица сме омели, не е истина просто. Явно децата имат предпочитания към определени храни, за други не искат и да чуят. Освен това с възрастта вкусовете се променят. Има неща, които не съм искала и да помириша като дете, сега си ги хапвам с кеф. Към други си тая неприязън, не мога да ги ям и това е Sick. Не мисля, че е толкова фатално, важното е да са здрави дечицата и да получават необходимите витамини под някаква форма - ако не е с определена храна, с друга, която им харесва и така  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 39 723
Е то ако я питам мойта ... само на пържени картофки ще я кара.
Горе долу се успокоявам, че в групата в градината момиченцата вървят еднакви, има само едно по-височко и по-тежко и 2 по-високо момченца.
Не знам дали да я причислявам и мойта към злоядите.
Понякога казва "месото не го искам", но го изяцда ... със зор от наша страна.
За сухи пасти и меденски нямаме равни.
Давах миналата година сирпче "Киди", нямаше кой знае какъв резултат.
Ех, моретоооо
Май по-често трябва да смянам климат ... ама ... нали и 2мата сме без книжки и коли ... Явно ще се мъча Wink

# 12
  • Мнения: 1 413
Ох, и ние сме същите. Дъщеря ни ще стане на 6 г., висока е 120 см., а тежи 19-20 кг.Сега сме предприели тактиката да я храним като бебе и да я караме да яде,за да се отвори малко това стомахче. Има някакъв резултат, но до кога newsm78

Общи условия

Активация на акаунт