Отровни кожени обувки

  • 1 042
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Аман от ментета! Мами, внимавайте. Ето една статия за опасни детски обувки, но за съжаление у нас е пълно с такива обувки, за възрастни също.

Продавачите много лъжат. Пример - лятото си купих чехли за 50лв., чиято кожа прилича много на естествена, но уви - напълно изкуствена. А продавачката (от магазин на цар Иван Асен в София) най-нахално ме лъжеше, че са от естествена.
Вече има много добри имитации и е доста трудно да се различи в магазина естествена от изкуствена кожа.

Не знам какво може да се направи по въпроса?

http://dnes.dir.bg/2008/09/29/news3420016.html

Конфискуваха 1,7 млн. отровни обувки в Италия
29 септември 2008 / ProntoSofia.com
Властите във Флоренция конфискуваха 1,7 милиона отровни кожени обувки, съобщи вестник “Кориере дела сера“.
Обувките са имитации на италиански марки и са китайско производство.
Срещу 21 китайци и 7 италианци са били заведени дела. Следствието, носещо името Toxic Shoes, е засегнало италианските области Тоскана, Лацио, Ломбардия и Пулия.
На над 20 милиона евро се изчислява стойността на конфискуваната стока. 95 на сто от обувките, направени от токсични материали, са детски и са внос от Китай. 5% пък са италианско производство.
Обвиненията са за търговска измама, за продажба на фалшифицирани продукти и за заплаха за общественото здраве.
Според вестника разследването е стартирало през май, след като са били задържани 200 000 обувки с надписа “истинска кожа“. След анализирането им в лаборатории на Националния съюз на кожената индустрия обаче станало ясно, че съдържат хром. Неговото абсорбиране води до екземи, а в някои случаи те могат да дегенерират и до тумори.

След тези разкрития полицията се насочила и към други складове в област Лацио, в Милано и в Таранто. Много от обувките носели марката Made in Italy.

# 1
  • Мнения: 1 102
А споменато ли е за марки, аз купувам  маркови обувки, но и на тях няма как да се доверим явно.

# 2
  • Мнения: 386
Проклета китайска паплач!
Заляха света с боклуците си, да се отровят в собствените си отрови дано!  Rage
Какво ли не беше -деткси играчки, посуда, бонбони, обувки...

# 3
  • Мнения: 727
няма какво да се чудим...има гуменки за 2лв...обувки за 5 и ботуши за 10лв Twisted Evil,евтинко е извода си е наш,от какво е правено и дали да го купим

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Точно преди 1 седмица свекърва ми ми каза за една нейна приятелка, която си купила ботуши. Носила ги 2-3 дни и  краката и пламнали в тези екземи. Даже жената се оплакала , че стигнала и до антибиотици. #2gunfire

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Работата е там, че в случая явно не става дума за обувки от 5-10 лв, а за ментета, на които пише Made in Italia. Копирани са и марки, което ще рече, че се продават на цената на оригинални обувки, т.е. и цената не е гаранция за качество. А това вече си е притеснително.

# 6
  • Мнения: 1 102
bugaboo , и аз точно от това се притеснявам, купувам маркови обувки от представителните им магазини, но знае ли се...

# 7
  • Мнения: 4 784
Хм, лошо. И това в Италия! А представям си при нас какво е, дето контролът съвсем го няма.

# 8
  • Мнения: 1 312
Ужас голям  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт