Мисля,че ще започна да готвя на детето

  • 1 950
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
ще започвам аз да готвя на детето може би.Но нямам много време да ровя в нета,затова се обръщам към вас.

Като взема месо,сварявам го,пасирам и слагам във формички във фризера,така ли?
Колко време може да се консумира това месо от фризер?Колко месеца може да стои там?
Зеленчуците може да не замразявам.
Еми май това ми е въпроса Heart Eyes

Забравих да попитам,колко кубчета от замразеното месо слагате за едно хранене от 250-300гр.?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 12:47 от mamma_mia

# 1
  • София
  • Мнения: 7 013
Използвала съм замразено месо (сварено и пасирано) за период не по-дълъг от месец, даже максимум 2-3 седмици. За едно хранене съм добавяла по две кубчета месо, но аз съм използвала този начин до към 1 годинка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз съм съхранявала такова месо до 1-2 мес.В началото й слагах по 1 кубче,но понеже твоето дете е голямо,можеш да слагаш по 2.

# 3
  • Мнения: 1 596
Използвала съм замразено месо (сварено и пасирано) за период не по-дълъг от месец, даже максимум 2-3 седмици. За едно хранене съм добавяла по две кубчета месо, но аз съм използвала този начин до към 1 годинка.
Мерси момичета,
а след годинка какъв начин използваше? Heart Eyes

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от известно време и аз почнах да и готвя, бяхме на ДК, но в един момент отказа всичко освен АМ, полека-лека започва да се храни, вчера взех телешко хубаво месцЕ, сварих го и 1/2 от месото и бульона прибрах във фризера в едно бурканче, а другото го направих с грах и картофки, днес пък направих за нас супа топчета със съвсем малко сол, малко преди да сложа останалата сол отделих за беба и след това досолих другата, не съм я застройвала, но като сваря яйце ще добавя 1/2 жълтък и ОК.
Мисля така да продължа с готвенето, просто и отделям част от нашето, естествено без много подправки, без пържено, тлъсто и люто.

# 5
  • Мнения: 1 596
Чудесно Рени Heart Eyes
А кажи ми грахът от коя фирма взимаш?От консерва ли?

# 6
  • Мнения: 46 477
Не съм правила кубчета, защото вкъщи всеки ден се готви месо, така че просто вземах прясно парче от него. А след като навърши 1 г., мина на обща храна, като порцията й отделяхме преди да солим и подправяме. Ако не ядете само суха храна, а се храните с нормално ядене - супи и манджи (от рода на картофи, грах, зелен боб, зеле, ориз + месо), няма нужда да готвиш отделно за детето  Peace

# 7
# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много добре си решила Peace
Аз също готвя на децата PeaceОтначало правих специално за нея манджи,супи и ги замразявах
Вече ядът обща храна

# 9
  • Мнения: 1 596
Памзи,ти специално ги сготвяше и готови ги замръзяваше в буркани ,така ли?
И после само вадиш,размразяваш и стопляш?

# 10
  • Мнения: 2 334
Аз също готвя на дъщеря ми и по точно и правя пюретата.Правя и пюрета за 3-4 хранения и замразявам във фризера  в бурканчета.В местните пюрета слагам на 3-4 пюрета около 150 грама месо Peace

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Чудесно Рени Heart Eyes
А кажи ми грахът от коя фирма взимаш?От консерва ли?

на Бондуел е хубав, но този път сложих от домашния Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 7 013
Използвала съм замразено месо (сварено и пасирано) за период не по-дълъг от месец, даже максимум 2-3 седмици. За едно хранене съм добавяла по две кубчета месо, но аз съм използвала този начин до към 1 годинка.
Мерси момичета,
а след годинка какъв начин използваше? Heart Eyes
След годинка вече му готвех в по-големи количества - колкото да напълня две-три бурканчета, сипвам храната в тях гореща, затварям с винтови капачки и ги обръщам надолу(един вид стерилизация), като изстинат ги прибирам във фризера. По този начин съм съхранявала храна до 1 месец.

# 13
  • Мнения: 195
малко след годинката спрях да приготвям специално за нея. Вече е на обща храна, като разбира се внимавам за сол и подправки.

# 14
  • Мнения: 1 596
Днес купих агнешко,сварих го и сега ще ходя да го парцелирам Laughing Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт