математика за 9 клас - въпроси

  • 3 145
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 212
Здравейте майки на тийнове.
Интерсувам се нагледно какви зада4и се изу4ават по математика за 9 клас.
Ако може да ми дадете конкретен пример. Примерно, изу4аваните теореми по геометрия и основните зада4и по алгебра.
Много ще Ви бъда благодарна Peace

# 1
  • Варна
  • Мнения: 7 699
рационални дроби,квадратни уравнения и неравенства,параметрични уравнениа,системи уравнения от първа и втора степен,мисля че и системи неравенства имаши ама не съм сигурна,поне това беше на входното по алгебра миналата седмица/сега сме 10-ти клас/. По геометрия-питагоровата теорема,свойства на нвисочини,ъглополовящи,триъгълник вписан в окръжност и описан около нея,правоъгълен триъгълник-за това се сещам ама най-добре просто вземи учебник и погледни.

# 2
  • Мнения: 4 212
за това се сещам ама най-добре просто вземи учебник и погледни.
ако си бях в България със сигурност щях да го направя. Тригонометрия у4ите ли също?

# 3
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Да,учи се и тригонометрия-синус,косинус,тангенс,котангенс.
Виж това дали ще ти свърши работа:http://www.math.bas.bg/~omi/DidMod/Articles/NSabeva-elearning.pdf

# 4
  • Мнения: 4 212
Благодаря. Аз просто исках като списък, нагледно какво то4но се у4и. Мисля, 4е ми стана ясно, аз също поизрових от нета рани зада4и. Правя сравнение на математиката която се изу4ава на една и съща възраст в България и Испания. Моята дъщеря е сега в 9 клас. Все слушам коментари колко по напреднал бил материала в България, исках аз ли4но да проверя, понеже съм "Тома Неверни"
Благодаря Ви моми4ета.

Общи условия

Активация на акаунт