Много силно и дълго плаче?!?

  • 1 071
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Моята дъщеря плаче много от вчера, силно и почти неутешимо, притеснена съм, предполагам че са колики..успокоява се и то трудно само когато я гушна и спи в ръцете ми. Според вас от какво е, тя пие капки против коли и чай Хип, на кърма е на 3 часа, дали трябва да потърся педиатъра или да изчакам още? Вчера от 6 до 1 през ноща почти не е спала и яко рев...през ноща спа и сега от 10 сутринта пак ревем, като я оставя където и да е като се събуди и почва да реве....но освен това изпъва крачета като при колики..
Тя попринцип си има колики но толкова дълго досега не е ревала, пропускала е един сън, но после се успокоява...дайте съвет, моля.

# 1
  • Мнения: 1 722
Прави й масаж на коремчето - кръгови движения по посока на часовниковата стрелка, освен това пробвай да я сложиш на гърдата, независимо преди колко време е сукала /дори и 15 мин/ - успокояват се от това.

# 2
  • Мнения: 8 505
По-добре звънни на педиатъра и му опиши всичко,той би трябвало да ти даде адекватен съвет.Малко е подозрително на тази възраст да са колики,освен ако не е яла някоя дразнеща храна(но аз разбирам,че е само на кърма).А дотогава я гушкай,щом това я успокоява.Късмет!

# 3
  • София
  • Мнения: 625
възможно е да са колики.........ние ги полечихме на месец и беше доста неспокоен пиеше саб-симплекс и съм много доволна успокояваха го...........консултирай се с педиатър!

# 4
  • Мнения: 8 505
Илиана,грешката е моя-първоначакно останах с впечатление,че сте на 3 месеца EmbarassedНаистина е възможно да са колики.

# 5
  • Мнения: 269
При нас действаше спане по корем върху мама.
Легнете заедно и сложи бебчето върху гърдите си, през това време му масажирай гръбчето.
Като се затопли и като усети масажа се успокояваше нашето мъниче.Ако решиш може и да го поклащаш лекичко, за да се унесе.

# 6
  • Мнения: 7 106
Има вероятност на предното хранене да не се е насукала и да е гладна, за това помисли ли като вариант? Остави тричасовия режим и предлагай на бебето по-честичко да суче, дори и да се е нахранила сукането успокоява. Не слушай глупости, че ще и се развали стомахчето или че ще я разглезиш и тем подобни. Щом се чувства добре в ръцете ти гушкай я, много е мъничка да я "учиш" на дисциплина от сега, има време и за режими и за дисциплина Simple Smile
И на края, коликите минават, само ние трябва да се въоражим с търпение и да ги изтраем!

# 7
  • Мнения: 3 334
Възможно е да са колики,но нека и педито ви види!

# 8
  • Мнения: 21
Ако наистина са колики - гушкане му е майката.
Първите 3 месеца не ми слизаше от ръцете. Пиехме всички възможни капки и пак рев точно както го описваш. Като я гушна и се успокоява. Оставя ли я и след 10-15 минути рев. Та по цял ден спеше или върху рамото ми или на корема ми, като жабче. Имах късмета обаче, че коликите ни бяха дневни.
А за разглезването няма страшно. Вече сме на 8 месеца и според мен не е разглезена, но на мама гарджето е най-послушното:)
Успех!

# 9
  • у дома
  • Мнения: 708
според мен са колики, но най-добре да питаш и педито ви.

При нас се появиха коликите още на 5-6 ден, същата работа - силен и продължителен плач часове наред и изпъване на крачетата. След една безсънна нощ започнахме с капки Саб Симплекс - много хубава работа вършат, но не са достатъчни, за съжаление.
Това което помага освен капките според нашия опит - Вертикална поза (т.е. гушкане), сучене(по-често т.е. по-малки порции да не се претоварва стомахчето с много храна + гърдата го успокоява) и корем до корем.

# 10
  • Мнения: 1 586
При всяко заплакване предлагай гърдата. Най-вероятно ще я успокои. Ако и сукането не я успокоява, вероятно са колики. Тогава е добре и да се посъветваш с педиатър, за да се изключи някаква друга причина като ушна инфекция и пр...

# 11
  • Мнения: 396
За всеки случай се консултирай с педиатъра да не се окаже, че не са просто колики.
На тази възраст трябва много да се пазят ушенцата. Сина ми на същата възраст се скапваше от рев и отказваше дас е храни. Заведох го на лекар и се оказа, че докато съм го къпала му е влязла малко вода в едното ушенце и то се беше възпалило! Притисни леко с пръст "капачето" на всяко ухо и ако реагира тичай при доктора.
Относно коликите: ние използвахме тати за легло! Постилах една пелена върху корема на таткото и слагах бебо легнал по корем върху тати-  ефектът беше поразителен- и двамата заспиваха като с дистанционно Laughing Има и вариант с ютия да му загряваш пелени и да му ги слагаш на коремчето, но ще каталясаш много бързо!

Успех
Поздрави
Лора Г.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря ви момичета, тя се поуспокои малко, аз я оставих да си пореве малко в креватчето, тя повърна и заспа, така два пъти в 4 и в 8, сега спи, ще видим как ще е нощес?!? Явно са колики а може и да попреяжда и да и е тежко. Ушите непремнно ще и ги проверя като стане, дано не е това Praynig

# 13
  • Мнения: 5 577
Слагането на корем4е върхи твоето ще помогне, да.
И все пак- обади се на педиатърката ако нещата излизат от контрол. Люшкай я в коли4ката.
Мамина златна, дано скоро се успокой  Praynig
 Hug

# 14
  • Мнения: 503
Благодаря ви момичета, тя се поуспокои малко, аз я оставих да си пореве малко в креватчето, тя повърна и заспа, така два пъти в 4 и в 8, сега спи, ще видим как ще е нощес?!? Явно са колики а може и да попреяжда и да и е тежко. Ушите непремнно ще и ги проверя като стане, дано не е това Praynig


Важно е, колко повръща? След като се насу4е, колко време я държиш, за да се уригне? Според мен, най-вероятно се е нагълтала с въздух, не е успяла да се уригне (или не се е уригнала достатъ4но пъти) и затова повръща. Ако не повръща много, най-вероятно това е при4ината. Опитай да я подържиш по-дълго изправена - Мила сме я държали понякога и по 20-25 мин., докато се уригне, но после е спокойна и заспива без проблем. По-опасно е ако повръща по много и на фонтан, тогава трябва да говориш с лекар.
Не може бебе на кърма да преяжда, от това не се притеснявай. И аз бих те посъветвала да кърмиш всеки път, когато бебето иска. Моята Мила до 17 дни беше в болница, с режим на хранене на 3 4аса, с 6 4аса по4ивка през нощта, хранеха я с узцедена кърма, която аз й носех. И въпреки това не можеше да свикне на този режим - защото не й беше достатъ4но 4есто храненето, а тя се роди и малка. Будеше се 2 4аса след кърмене, и ревеше 1 4ас, защото аз не исках да я кърмя през по-малко от 3 4аса, лекарите така ми бяха казали. И накрая моя близка, която е кърмила бебето си 10 мес., ми каза, 4е единственият на4ин да се кърми бебе е най-много през 2 4аса, денонощно, ина4е просто ще ти намалее и спре кърмата.
Толкова малко бебе НЕ трябва да се у4и на режим! От опит ти  казвам - само ще се измъ4ите и двете. Накрая тя може и да свикне, но да не наддава добре, лекарката съответно ще ти каже да даваш формула, и край на кърменето! Ако ти искаш, запо4ни да кърмиш 4есто, на 2 4аса, и също през нощта. Ще видиш, 4е веднага беба ще се успокои. Най-малкото, нищо не ти пре4и да опиташ 1-2 дни и нощи, да видиш, дали ще е по-спокойна и как ще спи, ако я кърмиш нощем при всяко събуждане.
Надявам се поне малко да ти помогна, пиши, как сте с беба!

Общи условия

Активация на акаунт