Яслата (11)

  • 20 895
  • 308
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
София
3 ОДЗ „Патиланско царство” (Ст. Караджа)– Шаманката, Корина
4 ОДЗ „Ангел Каралийчев” – ronisum, didka25, nana77
5 ОДЗ "Ракета" (Сухата река) – kundurdjieva, Ренката
6 ОДЗ (Толстой) – Salsa_vera (гост), Galateya
7 ОДЗ - Dilirium
12 ОДЗ (Мусагеница) - kristinita, wwesie, jb
13 ОДЗ „Калинка” - Bilyana
14 ОДЗ „Карлсон” (Младост 2) - eleinbg
18 ОДЗ - donsita
21 ОДЗ - Тединка,  veenii
26 ОДЗ (Младост) - gadamer
27 ОДЗ (Надежда) - babyonboard
28 ОДЗ „Ян Бибиян” (Младост) – ninochka
30 OДЗ (Дианабад) - Gerundi
33 ОДЗ (Овча Купел) – Лиличка, mira_sm, didi_b
36 ОДЗ "Пеперуда" (Дружба 1) - Dobi81
37 ОДЗ (Бъкстон) – green_dawn
39 ОДЗ "Пролет" (Овча Купел) - velmar
42 ОДЗ (Надежда 5) - catty m
46 ОДЗ – siren
47 ОДЗ (Люлин 6) – Гггъбка, blagovesta
50 ОДЗ – Iga
51 ОДЗ „Щурче” – Тинтири Минтири
54 ОДЗ "Дъга" (Красна поляна) - Topsi mopsi
55 ОДЗ (Люлин) - honey_81
56 ОДЗ (Младост) didiana
61 ОДЗ "Шарено петле" (Слатина) - jas.min
62 ОДЗ (Оборище) – yovanka, ursi
67 ОДЗ "Мечо Пух" (Гео Милев) - pepetia
70 ОДЗ (Младост) – Desss, barabana
71 ОДЗ – Гита Ог
73 ОДЗ "Маргарита" (Люлин 8 ) - мама_МОНИ
76 ОДЗ - catnadeen, Aila
84 ОДЗ (Овча Купел) - iraa
93 ОДЗ "Чуден свят" (Красно село) - cvetomir@, annaanna, bravy, vessinka, mimok_l, MAlena
120 ОДЗ - Ним, hrisito, renni79
1 ДЯ (Триадица) - Бръмбазела
21 OS "Бонбон" - Вили.
23 ДЯ (Лозенец) - vicks,  pipilota71
36 ДЯ  "Слънчево зайче" (Изток) - tini-mini, *tan4eto* 
40 ДЯ (Надежда) - heart
45 ДЯ (Лозенец) - GERY80
46 ДЯ (Лозенец) - Davinci
48 ДЯ (Западен парк) – St.Anger, vmitkova, madchen
56 ДЯ Калина (Гео Милев) - фетица
57 ДЯ (Гео Милев) – kakichka, mmmilema
58 ДЯ (Хаджи Димитър) – ва ни ла, donikka
62 ДЯ (Надежда) - Гневна
63 ДЯ (Суха река) – мама Ива
69 ДЯ (Студентски град) - Елито,  Dogma Probe, Amelly
70 ДЯ – viliko
ЧЯ "Мила" (Бъкстон) - elku-elena

Пловдив
10 ДЯ – pepa_k
12 ДЯ  - Kaili
15 ДЯ – miss_74, vilian
ДЯ „Слънчев рай” (Тракия до бл.15) – taniuha

Варна
24 ОДЗ "Иглика" - Елена82
25 ОДЗ "Люляче" (Галата) - desiteam
ОДЗ „Д-р Петър Берон” – ally
8 ДЯ „Щурче” - KaliMa
ДЯ (Русалка 13) - bambi_mama, Северина
ДЯ „Звънче” - DZ
ДЯ "Приказен свят" - mama_na_kiki

Бургас
1 ДЯ - wish
3 ДЯ - 'МAРИЯ'

Стара Загора
9 ДЯ "Роза"- doni972


Линк към предишната тема

# 1
  • Мнения: 3 209
Момичета, искам да ви попитам, знаете ли от кога реално трябва да се прекрати майчинството, нали при реалното тръгване на детенце на ясла, а не със записването. Питането ми е поради това, че дъщеря ми трябваше да тръгне утре /01.10/ на ясла, но от онзи ден сме с гадния Д и Д вирус - повръщане и разстройство. Днес се обадих на директорката и й казах, че е болна, че още не е тръгнала, а тя отговори, че няма проблем, като се оправи да отидем с бележка от доктора, че е била болна. Ако представя бележка от 01.10 докато оздравее, че е болно детето, води ли се, че вече е на ясла. Не съм давала още никакви изследвания в яслата, не сме попълвали никакви други документи, освен при записването, въобще не е ходила. Питането ми е защото трябва да спазя срока за уведомяване на работодателя, а аз още не съм си прекратила майчинството. Мислех да го направя в деня на реалното тръгване на малката на ясла. Сега с това отлагане с мед. бележка нали няма да има проблем?
Много благодаря предварително на всички за отговорите.
Пожелавам лека и бърза адаптация на мъниците.
Амели,  Hug, дано детенце оздравее бързо и все пак мисля, че нямат право да ти отказват да ползваш отпуск, особено при болест на детенце. За взимане на такъв болничен от таткото мисля, че е по-сложно, но не и невъзможно.  newsm78

Моника трябваше да тръгне на ясла на 23.09., но първо имаше проблем с изследванията, сега пък е сополива. Междувременно като оздравее, ще трябва да пуснем нови изследвания, защото валидността на тези ще изтече. С две думи - тръгването й е някъде в необозримото бъдеще  Laughing Питах момичетата тук и те ми казаха, че реално детето се води, че е тръгнало на ясла от момента, от който го впишат в присъствения дневник, т.е. от първия ден, в който е заведено реално там  Peace И аз все още не съм уведомявала работодателя - ще го направя, когато я заведа на ясла  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 248
По повод съкращаването/уволняването по време на майчинство - малко преди да се върна на работа имаше съкращения при нас и тогава щефа ми подметна,ч е е можел да предложи за съкращение една от рите майки, които бяхме тогава по майчинство. Та тогава разбрах, че не сме защитени от закона при съкращения, само ако сме бременни закона ни защитавал. Не знам кокло е вярно, но си мисля, че е така.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По повод съкращаването/уволняването по време на майчинство - малко преди да се върна на работа имаше съкращения при нас и тогава щефа ми подметна,ч е е можел да предложи за съкращение една от рите майки, които бяхме тогава по майчинство. Та тогава разбрах, че не сме защитени от закона при съкращения, само ако сме бременни закона ни защитавал. Не знам кокло е вярно, но си мисля, че е така.
не е вярно АКО детето ти е под 3г
нали затова шефовете ме притискат да напусна - щото няма как да ме съкратят...а аз не искам щото губа 4м на борсата допълнително и малко пари....та се надявам да си намеря работа и наистина да напусна по мое желание иначе те няма как да ме махнат...

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Да се отчета и аз, макар че нямам реално какво да отчитам. Кало е сополив от събота. Слава богу вече го вдигнах на крака, преборихме температурата и от утре пак на ясла.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Информацията със съкращенията ми е много полезна, надявам се да не ми дойде до главата реално да проучвам какво и как могат и не могат. Но категорично знам, че не могат да те съкратят, докато си в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Или съм в грешка?

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Информацията със съкращенията ми е много полезна, надявам се да не ми дойде до главата реално да проучвам какво и как могат и не могат. Но категорично знам, че не могат да те съкратят, докато си в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Или съм в грешка?
мисля, че не си...а както писах - май и после до 3г на детето...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 248
По повод съкращаването/уволняването по време на майчинство - малко преди да се върна на работа имаше съкращения при нас и тогава щефа ми подметна,ч е е можел да предложи за съкращение една от рите майки, които бяхме тогава по майчинство. Та тогава разбрах, че не сме защитени от закона при съкращения, само ако сме бременни закона ни защитавал. Не знам кокло е вярно, но си мисля, че е така.
не е вярно АКО детето ти е под 3г
нали затова шефовете ме притискат да напусна - щото няма как да ме съкратят...а аз не искам щото губа 4м на борсата допълнително и малко пари....та се надявам да си намеря работа и наистина да напусна по мое желание иначе те няма как да ме махнат...

Както казах, не съм сигурна, така ми каза шефа и още една колежка след това, но не потърсих информация допълнително. Ще се опитам да говоря с нашите ЧР за повече инфо по въпроса.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и ми пиши моля те -все пак ад сверя това което знам

# 9
  • Мнения: 1 172
Ивка днес е прекарала целия ден във въпросния изолатор! Cry Брат ми сега отиде по спешност да я вземе и ми се обади,че е съвсем неконтактна,не се смее,не бърбори,не иска да ходи, не дава "Чао", само гледа в една точка.
Говорих с майка ми да си хваща багажа и да идва още тази вечер насам. Ще си пусне неплатен,дано й го позволят,че и тя е случила на един работодател.... #2gunfire
Милото ми Ивче,горкото!

# 10
  • Мнения: 250
Amelly дано бързо се оправи Ивка,че си представям на теб какво ти е като не си до нея.Най-вероятно въобще не ти е до работа.Говори с работодателя си,че трябва да излезеш в болнични.Дано не се налага много често,но като тръгнат на ясла си боледуват мъниците-ще трябва да го приемат това на работата ти(и те имат деца в края на краищата). Naughty

# 11
  • Мнения: 1 053
Привет и от нас  Hug
Вчера ми се обади Директорката да започвам да правя изследванията,че до 2 седмици ще приемат дечицата в яслата  Simple Smile
Днес си взех направление и ще започвам да действам,хем искам да тръгва,хем започна да ми става едно притеснено  Embarassed,дано бързо да свикна с тази мисъл,че и аз съм една чувствителна ......  Embarassed
И аз знам,че до навършване на 3 годишна възраст на детето,работодателите немогат да ни съкратят от работа,първо си ползваме платената отпуска,после неплатената,докато навършат 3 години  Peace

# 12
  • Мнения: 426
Амели,до три годинки на детето нямат право да те карат да работиш извънредно освен с твое съгласие,също и нощни смени.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Честита ни нова темичка! Само хубави неща да споделяме в нея Peace
Аз рядко пиша, защото още не сме тръгнали, но ви чета много редовно. Днес ходих до яслата и Митко започва от 20 окт. Гледам, че пишете за защита от съкращения до 3 г. по КТ и се чудя това важи ли за служебното правоотношение? Питам, защото аз съм държавен служител, а към Нова година се очакват структурни промени в работа и се чудя дали съм защитена при това положение?

# 14
  • Мнения: 3 718
Здравейте и в тази тема  Peace
Днес говорих със счетоводител, според нея в моя полза е когато подписвам документи за напускане на работа да не е по взаимно съгласие. Така ако отида на борсата получавам повече време и повече пари май. А и осигуровките си текат. А иначе каза, че отпуска за гледане на дете след майчинството не мога да го взема когато детето посещава ясла. Така, че след платения отпуск, който ще си взема ако не съм намерила нова работа ще трябва да се регистрирам на борсата. Имаче мисля, че по закон мястото ми би следвало да се пази до три години, но ако детето посещава ясла няма как да го ползвам явно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт