За училищата на нашите деца

  • 2 514
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Отчаяна съм. Имам нужда да споделя болката си. Имам Първокласничка- училището е хубаво, преподавателите са страхотни но тоалетната........Не можете да си представите в колко окаян вид е. Какво да правя, към кого да се обърна за помощ? Как е във училищата на вашите деца и ако сте имали подобни проблеми как ги решихте?

# 1
  • Мнения: 408
Не, училището ни е много прилично, а освен това е и наблизо. Юлия ходи сама още от първи клас.

# 2
  • Мнения: 12 648
Към родителите. Събирате пари, боядисвате, поправяте. Купуваш препарати и подкупваш чистачката.

# 3
  • Мнения: 984
Ремонтите в годишния училищен бюджет се планират предходната календарна година. Подозирам, че /както навсякъде почти/ бюджетът покрива едва 70% от необходимостите.

Събирайте пари чрез родителските активи и наемете хора за ремонта. Разходите могат да минат през училищното настоятелство. Настоятелството има файда - намаляват се някакви данъци и такси.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 20:31 от Мишона

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 372
И в училището на сина ми са с дупки. Казва, че мръсно и миризливо. Отива само при много спешен случай, иначе се стиска горкия и понякога се прибираме на бегом към вкъщи.

# 5
  • Мнения: 523
Ако се обърнете към ХЕИ дали ще има резултат? Не е ли опасно децата да ходят в такива мръсни тоалетни? Поне да издадат предписания и чистачките да си вършат работата. Ремонтите са друг проблем.

# 6
  • Мнения: 288
мили мами-ученички, имам предложение - да бъдем конкретни в примерите - кое у-ще ? ако можем да помогнем колективно, ако пък не - поне да имаме едно на ум за в бъдеще. Много, много ще помогнете на такива "стреснати" като мен /дано има и други, че е срамота/

# 7
  • Мнения: 5
Училището се намира в град Перник и се казва Св. Иван Рилски. Нямам никакви други оплаквания освен тоалетните. Всичко друго е перфектно.

# 8
  • Мнения: 1 470
Нашето квартално в Горна Баня,се ремонтира постоянно напоследък,май почти всичко се смени вече, покрива,през парното-газифицираха го,алуминиевата дограма,нов салон,ламинирани паркети поне за малките,щори,сега говорят за дъските нещо...Тоалетните са съвсем нови,като женската е в розово,а мъжката в синьо...  bouquet  bouquet  bouquetНа нашата директорка за това,и  bouquet  bouquet  bouquetна районният ни кмет до някъде!!!Но и ние родителите помагаме,казват събираме пари-събираме...Аз също съм много доволна от базата-за квартално у-ще...Но нещо ни куцат извънкласните дейности...  bouquet

# 9
  • Мнения: 288
Имате късмет с Горна Баня, "розово" и "синьо" . . .  Ще видим ние на какво ще попаднем- Горна Баня - далече, а Перник - още повече. Благодарна съм за инфо - и това ще гледам, въпреки, че ако преподавателите са на ниво - едно спонсорство ще помогне.

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И нашите тоалетни са ужасТ.. Confused
Моят син първия ден стискал  щото много миришело.

Сега ще събираме по 20 лв на срок,
ама не е сигурно, че точно тоалетните ще оправят.
Училищното настоятелство ще реши за какво да се похарчат тези пари.
Дали една подписка ще свърши работа.. Thinking

# 11
  • Мнения: 216
В училището на сина ми /128 София/ също е така. Тоалетните миришат още от коридора. Не ми е хрумнало да подкупвам чистачките. Те дори нямат съвест и метат класните стаи докато децата са вътре. Sad

# 12
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ако изобщо има чистачки.  В нашето училище, заради делегирания бюджет, броят им е сведен до 3 - за над 1000 ученика и незнайно колко квадратни метра площ. Тоалетните са трагични, поне тези които случайно съм видяла (нали не пускат родители в училището, да не се уплашим).  Синът ми има алергии, вкл. и към домашен прах. В първи клас за една година в училище си докара 4 бронхита.
......... Изключително нездравословно ми се струва ходенето на училище.
ХЕИ е идея, но не знам дали ако ги извикам няма да запечатат тоалетните и физкултурния салон,  и да стане още по-зле.

# 13
  • Мнения: 288
Мили мами, възхищавам си на търпението ви /не знам дали бих имала такова/. Може много да се оправдават директори, инспектори и др - с липса на средства, материална база и др, но за мърсотията прошка не може да има. Мърсотията е на всякъде около нас, но тя е "анонимна"- не се знае кой цапа, кой чисти, нито дали въобще някога ще стане чисто. Но в училище е грехота и недопустимо - знае се, че децата цапат, но се знае, също така, че чистачката трябва да почиства. Може би първо да се опита с добро - да се събират срества за препарати и материали, но да не се изключва и краен вариант - ХЕИ, медии и не знам още какво. Бих подкрепила и участвала във всякаква подобна инициатива в бъдещото ни училище.

# 14
  • Мнения: 5
Опитах се да намеря спонсори за ремонт на нашите мизерни тоалетни. Всички ми
отказаха. Като казвам спонсори имам впредвид фирми от които не искам пари а материали.
От тоя плочки от ония тоалетни чинии....и така. Да ама не. И по 5 квадрата плочки не им се откъсват от сърцето.
Ама аз не се отказвам и ще продължа да търся.

Общи условия

Активация на акаунт