Любима подправка и...

  • 4 523
  • 49
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Та дами, сега се сетих да Ви питам: Имате любима подправка? Така да се каже на всяка манджа мерудията.
Моята такава е чубрица и по малко бял или черен пипер.
Други употребявани от мен са:босилек, девисил, джоджен, дафинов лист, бахар, кимион, Пикантина...  Flutter


НО не обичам категорично  Naughty соев сос, чили или някакви други много лютиви  Sick!
Кои са Вашите НЕлюбими?

# 1
Любими и често използвани - чубрица (ама ми е дефицит), босилек, дафинов лист, черен, червен и бял пипер, мексиканска подправка (не знам точно какво съдържа, но има хубав аромат и вътре например черният пипер е смлян на едро), подправка за скара (от Б-я съм си я вземала), копър

Нелюбими - ако чесънът се брои за такъв, люти чушки
 Grinning

# 2
  • Мнения: 750
Моите фаворити са: мащерка, риган, босилек, девисил и розмарин. По принцип готвя с много и различни подправки. Не обичам само готовите смеси от подправки, които се продават като Подправка за скара, за риба, за пиле и т.н. Предпочитам аз да си избера комбинацията според това какво харесваме вкъщи.

Хайде да добавя и канелата за сладките неща. Ароматът на канела направо ме упоява и ме води за носа като в анимационните филмчета.  Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Любими: сладко и люто къри, куркума, чубрица, риган, гьозум...даже в този ред. Чесънът не знам къде да го сложа - много ползвам, но не сух, а пресен (стар или зелен).
Нелюбими: босилек в много голямо количество, че чак разваля вкуса на яденето.

# 4
  • Мнения: 6 472
Любими са ми: босилек, различните пиперчета, мащерка, риган, самардела Grinning
Хич не се понасям с розмарина newsm78

Иначе по този повод, на свеки любимата и подправка е джоджен и я бръска навсякъде Sick Вече направо го намразих! Последния път направи пресни задушени картофки, в които преобладаваше джоджен #Crazy

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
на свеки любимата и подправка е джоджен и я бръска навсякъде
А на баща ми - босилек... Босилек с малко стар фасул вътре яла ли си?! Бля. Намразих хубавата подправка покрай него - не знае кога да спре!

# 6
  • Мнения: 2 825
Моите лубими са 4убрица, магданоз, дафинов лист, 4ерен пипер, 4ервен пипер, барбакоа (абе това е за грил, ама тука така му викат), сигурно има и други, ама сега не се сеЩам
Нелубима копър.... Embarassed

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Моята любима подправка е джоджен и дафинов лист. Когато готвя супа според вида и слагам по 1/2 пакетче супа "Маги". Обичам още и кимион. На таратора слагам и гьозум. Мразя къри и черен пипер, магданоз когато е  нарязан върху салата.
А с градинската чубрица нещо не ми са вкусни манджите.
Таткото и малката също харесват тези подправки, както и магданоз.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 886
Ползвам различни подправки. Най-често чубрица, сминдух, червен пиер, босилек, риган, джоджен, мащерка и розмарин. Също магданоз и копър. За сладкишите канела и индийско орехче.

Най-рядко ползвам бахар (за медени курабийки само), карамфил и куркума.

Не обичам (направо си го мразя) дафиновия лист.

Не ползвам готови подправки, готови дресинги и инстантни супи и бульони.

# 9
  • Мнения: 6 472
на свеки любимата и подправка е джоджен и я бръска навсякъде
А на баща ми - босилек... Босилек с малко стар фасул вътре яла ли си?! Бля. Намразих хубавата подправка покрай него - не знае кога да спре!

Ммм даа, гадно звучи! Абе с подправките най- важното е да са си употребени на място иначе и най- хубавата може да ти се стори гадна!

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на свеки любимата и подправка е джоджен и я бръска навсякъде
А на баща ми - босилек... Босилек с малко стар фасул вътре яла ли си?! Бля. Намразих хубавата подправка покрай него - не знае кога да спре!

Вярно е, че прекали ли се с босилека, разваля се цялата манджа  Close. Аз така си развалих веднъж гъбената супа  Sick

Към любимите ми, понеже съм забравила по-горе - целина. Суха и прясна и особено части от главата в телешко варенооооооооо...мммм...мляс  smile3508

# 11
  • Мнения: 7 821
Любими са ми босилек, мащерка, риган. И аз ползвам много целина, също и джоджен.
Рядко слагам чесън и дафинов лист.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
Най-често употребявам чубрица, джоджън, босилек, целина, куркума, сминдух, кимион, карамфил, копър, магданоз.
По-рядко прибягвам до кориандъра, джинджифила и девисила.

# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен любими са ми чубрица,риган,къри,соев сос,червен пипер,джоджен и джинджифил
Не харесвам дафинов лист и за това не го използвам Wink

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
На мен май всички подправки са ми любими - доста богат ми е шкафа на бурканчета и миризми. Почти нямам готови смеси и не съм фен на карамфила.

Общи условия

Активация на акаунт