Бременност и лекарста за грип, настинка и т.н.

  • 50 193
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Моля ви кажете ми има ли голяма опастност за бебето ако имам лека хрема и зачервено гърло?Температурата ми е 37градуса.Кажете какво да пия?Знам че парацетамола може да се пие но не се препоръчва в първия триместър.Много се притеснявам да не повредч бебето.Сега съм едва в 6г.с.

# 1
  • Мнения: 645
Парацетамол може да се пие и в началото ,но най- добре се обади на доки относно лекарствата  Peaceлеко бременеене и скорошно оздравяване  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
Отивай или поне се обади на лекаря си. Успех.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 19:32 от Люта чушка - пиперлийка

# 3
  • Мнения: 14 486
спокойно. сега е променливо времето и е нормално да се настива. миналата година и аз по това време бях в началото на бременността си, ден през ден ме тресеше, все бях настинала.
не съм пила абсолютно нищо, само чайове и мъжът ми ме разтриваше с ракия. това е

# 4
  • Мнения: 51
Не се притеснявай щом е само настинка. Аз в такива случаи повтарям едно и също - много лимони и мед. И аз минах през това в началото, още не бях казала на колегите и един кашляше и подсмърчаше срещу мен ... и аз изтерясах, разкрещях се и казах че съм бременна, да стоят надалеч.
Но пак повтарям - не е страшно ако е само настинка. Това е мнението и на няколкото доктори, които питах по въпроса.

# 5
  • Мнения: 4 433
Аз също настивах в първия триместър
Много чайове от лайка с мед съм пила,успокоява гърлото
За температура пих Парацетамол,все пак иди при лекар Peace
Леко бременеене Hug

# 6
  • Мнения: 502
аз също имах едно боледуване във втория месец. пих много сок от изцеден лимон, сок от червено цвекло, чайове и хомеопатични лекарства. знам че може да се пие парацетамол, има и други лекарства. моята акушерка ми ги беше изредила след това, но вече не ги помня.

# 7
  • София
  • Мнения: 170
Не се притеснявай, в това време е съвсем нормално да настинеш. Аз се лекувах  с чай с мед и лимон, почнах да пия пчелен прашец всяка сутрин и парацетамол при температура.
Бързо оздравяване  и леко бременеене ти желая.  Peace

# 8
  • Мнения: 7 723
37* телесна температура за бременна в първия триместър
жена е съвсем нормална и не значи, че тя е болна.
Взимай нещо хомеопатично и не се притеснявай.  Peace

# 9
  • Мнения: 817
Аз препоръчвам чай с мед и лимон и от дъвчащите бонбони Алпи (зеленките), които се продават по аптеките. А както вече са ти казали тази температура е нормална, така че не се притеснявай, всичко ще отшуми. А ако се почувстваш много зле можеш да изпиеш един парацетамол  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен много ми помага изтискан лимон +лъжица мед,разбърквам и пия по няколко пъти на ден Peace

# 11
  • Мнения: 1 091
Аз имах същия проблем към 7-8г.с. и за да не се притеснявам толкова отидох при личната.Повече чайчета ,меда и лимона вършат чудесна работа и избягвай контакти със болни хора ,че сега е времето на вирусите.Леко бременеене и бързо оздравяване.  bouquet

# 12
  • Мнения: 149
И аз колкото и да се пазех през втория месец бях зверски настината, но се оправих с  Парацетамол (по заръка на докторката го пих), чай и много плодове с витамин С. Сега накрая пак имам лека хрема, но сега времето е променливо и е нормално. Нищо не пия по-специално, хапвам повече ябълки и пия лимонов сок. Леко бременеене

# 13
  • Мнения: 7 201
37* телесна температура за бременна в първия триместър
жена е съвсем нормална и не значи, че тя е болна.
Peace Все пак можеш да питаш доки за твое успокоение какво може да пиеш. Peace
Лека бременност и здраво бебче на финала! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 39 744
И аз мисля, че 37 е нормална темп. за начална бременност. Консултирай се с гинеколога си.
Наблягай на чай с мед и лимони.

Общи условия

Активация на акаунт