Христо Мермерски и неговите енциклопедии

  • 32 708
  • 18
  •   1
Отговори
  • Силистра
  • Мнения: 288
Та за него ми е въпросът, ако има някой чел книгите ми, да сподели впечатления, моля.
Ето и линк към една от тях: http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7025

  Благодаря bouquet хубава вечер от мен за сега

# 1
  • Мнения: 898
Та за него ми е въпросът, ако има някой чел книгите ми, да сподели впечатления, моля.
Ето и линк към една от тях: http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7025

  Благодаря bouquet хубава вечер от мен за сега

В момента чета една негова книга за правилното и оптимално хранене, но все още съществен коментар не мога да правя.
като начало единственото което ми направи впечатление е че имаше една глава в която се казва че такива болести като диабет, хипертония, паркинсон и др. не съществуват. Разрешавали се за няколко месеца с природосъобразен начин на хранене и живот.

# 2
  • Мнения: 2 761

Имам я,4ела съм я.Ами бива я горе-долу,но не съвсем според мен.Ина4е той по професия е агроном,урежда6е студентите за бригада в Америка навремето.Сега не знам какво прави.

# 3
  • Мнения: 606
Имам 2 книги на проф. Мермерски. Вътре пише толкова истини. Ако ние съумеем да ги прилагаме като принципи в нашето ежедневие- ще бъдем МНОГО МНОГО ЗДРАВИ.
но не е толкова лесно - първо, трябва да го приемеш, и ВТОРО- да го приложиш на практика.


# 4
  • Мнения: 267
Не съм възхитена от книгата му "Българска енциклопедия на народната медицина и здравето".Най-вече ме изумяват препоръките му относно прясното мляко и млечните продукти.Чета доста по въпросите за здравословното хранене и все по-често се пише,че прясното мляко и млечните продукти се дори вредни за възрастния човек.А той го препоръчва твърде смело без дори и думичка, , с която да обори другите мнения.Общо взето мисля, че му липсва задълбоченост.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз купих на майка ми една от книгите му. Вътре има много ценни съвети, затова реших да я купя и за себе си. Откакто започнах да прилагам рецептата му с кисело мляко и пектин, се чувствам нов човек. Още повече, че неговите рецепти са подходящи и за деца, особено за засилване на имунната им система. Не знам защо, но на неговите рецепти вярвам повече, отколкото на всевъзможните "чудеса" на фармацевтичната индустрия.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Заинтригувахте ме с тази книга. Ще я потърся в книжарниците.

# 7
  • Мнения: 372
Дава и една рецепта за прочистване и отлсабване: кис мляко, 1 ябълка, канела, мед. Трябва и аз да си купя кн.

# 8
  • Мнения: 753
...Най-вече ме изумяват препоръките му относно прясното мляко и млечните продукти.Чета доста по въпросите за здравословното хранене и все по-често се пише,че прясното мляко и млечните продукти се дори вредни за възрастния човек.А той го препоръчва твърде смело без дори и думичка, , с която да обори другите мнения.Общо взето мисля, че му липсва задълбоченост.

Това е и моето мнение.Има интересни неща,но определено му липсва задълбоченост.Иначе рецептата с кис. мляко и пектина е наистина добре,много добре ми регулира храносмилането.

# 9
  • Мнения: 2 761
Това е заради пектина-изкарва вси4ко навън,вкл. и тежки метали.Пектина може да се разтвори и във вода.Ина4е с киселото мляко няма проблем,стига да е истинско и да се яде отделно от др. храна.О6те по-добре да е от кози4ка.

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това е заради пектина-изкарва вси4ко навън,вкл. и тежки метали.Пектина може да се разтвори и във вода.Ина4е с киселото мляко няма проблем,стига да е истинско и да се яде отделно от др. храна.О6те по-добре да е от кози4ка.

Наистина е така. Аз си правя една кофичка за деня - половината изяждам сутрин, другата половина - вечер. А какъв пектин купувате? Взех от аптеката един с червена ябълка на опаковката, но като го сложа в киселото мляко, той не се разтваря напълно, а става на бучки и после полепва по зъбите.

# 11
  • Мнения: 372
Може ли да споделите точно как приготвяте кис. мляко, слага ли се друго?

# 12
  • Мнения: 753
Това е заради пектина-изкарва вси4ко навън,вкл. и тежки метали.Пектина може да се разтвори и във вода.Ина4е с киселото мляко няма проблем,стига да е истинско и да се яде отделно от др. храна.О6те по-добре да е от кози4ка.

Да,аз ползвам редовно пектин не само с тази рецепта.Наистина много добре регулира храносмилането- когато имам разстройство разбърквам 1 ч. л. с 1 л. мед и после доливам вода и бъркам до разтопяването на меда,става много приятно за пиене и веднага ме оправя,а когато имам запек правя пак същото и пак ме оправя LaughingПрепоръчвам го горещо.
Аз най-много харесвах пернишкия пектин,но вече май не се намира.Този,който сега купувам малко ми киселее.При всички положения обаче ползвам ябълков пектин.

# 13
  • Мнения: 372
може ли към тази рецепта да се прибави 1/2 л. канела, която понижава кр. захар и/или 1 ябълка ?

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може ли да споделите точно как приготвяте кис. мляко, слага ли се друго?

Аз правя следното (по рецепта на проф. Мермерски): в една кофичка кисело мляко 2 % слагам 1 супена лъжица пектин, 1 супена лъжица мед и една супена лъжица смлени орехови ядки (сурови). Става божествено! Може да се добави и канела.

Общи условия

Активация на акаунт