Бебчо изостава с 5 дни, до колко трябва да ме притеснява?

  • 5 103
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
  Здравейте на всички,
 След спонтанно раждане в 26 г.с. сега пак съм бременна.  Днес бях на лекар и той ми каза, че бебчо изостава с 5 дни. В момента според последния ден на менсруацията ми трябва да съм в 9 г.с., а лекарят каза, че според измерването на дължината на ехографа  бебчо е в  8г.с. Попита ме дали не е възможно зачеването да е станало една седмица по-късно, но това е невъзможно, защото точно тогава бяхме на море и аз хванах един вирус, при което  последното ни полово снушение беше 2 седмици след цикъла.
 Моля Ви ако някой е имал такъв проблем, да сподели опита си!
 

# 1
  • Мнения: 9 814
Не се притеснявай особено.
Ехографите дават отклонение +/-3 седмици.
А дали съм имала подобен проблем- да.
Според двама голеееми специалисти и техните незаменими ехографи трябваше да родя хипотрофно бебе с тегло не повече от 2200 гр., което ще рече, че към датата на термина бебето трябваше да изостава в развитието си с 4-5 седмици. Е, родих седмица преди термин абсолютно здраво бебе с тегло 3200 гр, 50 см.
Относно определянето на термина по датата на последната менструация + 7 дни- при мен не се връзваше просто, защото имам продължителен цикъл и на 7-ия ден все още бях неразположена.
Така че, реално бях забременяла 12 дни по-късно.

Лека бременност.
  bouquet

И все пак се консултирай и с друг специалист.

# 2
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Мисля че не трябва да се тревожиш.И на мен ехографа ми даде отклонение от 1 седмица и тегло на бебо под 3 кг,а родих 1 ден след термина бебче 3,560кг

# 3
  • Мнения: 790
Нормално, без притеснения  Wink

# 4
  • Мнения: 4 784
Как може така да те шашка тоя доктор - изостава с пет дни! Изумявам се казано честно. На хората отклонение със седмици им дава, на мен вкл. и всичко си е наред, защото е нормално ехографите да дават процент разлика. Не се тревожи. Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 3 869
Следващият път питай този гениален доктор каква е стическата база, на която се основава заключението му, за коя раса е правена, за кои географски ширини и пр. (пример: азиатките са по-дребни като цяло от белите жени и при тях бебе 3000 гр. е като при нас 4 кила и отгоре)
Аман от лекарски безумия, дето само стряскат майките излишно #Cussing out

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Mоето бебе изоставаше по думите на лекарите 2-3 седмици.Роди се 9 дни преди термин 2.600 кг., 51 см. здраво и доносено бебче.Не се притеснявай, нормално е ехографите да дават отклонения.А не ти пречи и да се консултираш и с друг доктор.
Лека и безпроблемна бременност  Peace

# 7
  • Мнения: 781
Не, мила не се притеснявай бременей си спокойно Hug
На мен от началото на бременността ми казваха, че бебето върви с 2 седмици напред та до края така, е роди се и точно толкова по-рано, но пък аз бях планово секцио. Все ми повтаряха, че съм си объркала последната менстуация и че съм забременяла по-рано, но имам ясно съзнание и помня кога беше тя. Mr. Green

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не се притеснявай. Ехографите често грешат. Те показват приблизително как се развива бебчето, а реалността се вижда чак след като се роди.
 И мен ме шашнаха с няколко противоречиви прогнози, но всичко си беше нормално.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 062
Смени си лекаря според мен. Няма лекар или ехограф, които може да измери с точност до ден. Ехографа дава отклонения и аз много се ядосвам, когато някой тъпанар, започне да се прави на велик и плаши бременни жени с тъпи диагнози и заключения. Изобщо не се притеснявай. Моето бебе уж беше много малко. В осми месец тежеше 2100 гр. Прогнозите бяха, че изостава с повече от 2-3 седмици и няма да се роди повече от 2800-2900гр. в никакъв случай. Родих бебе 3550 гр. За твое успокоение се консултирай с още някой, а най-добре е преди прегледа да попиташ възможно ли ехографа да даде отклонения. Да ти го обясни лекар и да се успокоиш. Конкретно на въпроса " Бебчо изостава с 5 дни, до колко трябва  да ме притеснява?" - изобщо.
Лека бременност!

# 10
  • Мнения: 1 131
Изобщо не се притеснявай.На мен ми казаха,че моето бебе е две седмици назад.По всички калкулатори термина ми е на 6.12  а по видеозон като мерят бебка ми дават термин 18.12  Shocked

Вече наистина съм объркана,но поне съм спокойна,защото правих амниоцентеза и знам че детенцето ми е здраво.Пък и сина ми не се роди едър-2700 гр.Сигурно и момата сега ще е дребничка. Laughing

# 11
  • Мнения: 257
Не се притеснявай. Ехографите често грешат. Те показват приблизително как се развива бебчето, а реалността се вижда чак след като се роди.
 И мен ме шашнаха с няколко противоречиви прогнози, но всичко си беше нормално.  Peace
И при мен тъка се получи

# 12
  • София
  • Мнения: 5 720
И синът ми "изоставаше" с 2 седмици. Сега, втория път, също дава такова изоставане, но при мен се оказва, че е от късна овулация. Дано всичко е наред! И не се притеснявай - както виждаш, често се случва!

# 13
  • Мнения: 6 713
Не мисля, че имаш причина за притеснение!  Peace
И на мен терминът ми варираше по време на бременността Simple Smile

# 14
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Лекарят който следи моята бременност, е голям паникьор (това е моята класификация, иначе е професионалист, който не подминава и най-миниатюрното камъче, дето иначе уж може да обърне колата  Simple Smile). Той се кълне, че +/- 10 дни е съвсем нормална вариация.
Не мисля, че е повод за притеснение. Успех и лека бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт