френски език (начинаещи)

  • 162 404
  • 759
  •   1
Отговори
# 480
  • у дома
  • Мнения: 258
Чета,чета похвалите за Vous etes ici (съжалявам, нямам ударения) и искам да питам - някой да ги има сканирани или да ги е намирал сканирани в нета, че търсих, но нищо не излезе.
Мисля, че ще е полезно да ги имаме, след като граматиката е така добре дадена.

Благодаря.

# 481
  • Мнения: 958
търся го от доста време, но не го намирам, има панорама, кампюсите и алтер его.
Ако някой попадне и на вуз ет, моля да го шерне  Hug

# 482
  • Мнения: 6 991
Ако ги пазя, може да ги сканирам сега отпуската.
Имам някакви смътни спомени, че ги дадох на някого и много ще ме е яд, ако не съм си ги прибрала  Laughing

# 483
  • Мнения: 6 991
Абе много сме загубени.
Ха, честит ви празник на Франция  Mr. Green
Желая ви успешно учене на езика и много екскурзии до там да си го упражнявате  Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=OAMuNfs89yE

# 484
  • Мнения: 958
Айде честито и от мен, и дано всички да идем Wink

# 485
  • София
  • Мнения: 158
joya,Еовин момичета, ама моята даскаличка се намира в Лозен Crazy Добре, аз ще отида да видя дали ще ми допадне и ще помъдря Simple Smile
joya би ли ми пуснала на лични координати на твоята учителка?Моята идея също е за интервю:)
Относно учебника Vous etez ici -днес си го купих от графа.Двата учебника и двете тетрадки за 45лв, даваше ги за 48, но ми направи отстъпка Wink. Бих искала да помогна в случая, но нямам скенер Blush. Ако някой иска да си го купи борсата се намира като вървиш по Графа от дясната страна в посока Съдебната палата има безистен.Като се влезе в него веднага се вижда аутлетта на Pepina M.Точно там е от дясната страна Peace

# 486
  • Мнения: 127
Момичета,искам да пиша на френски,но като нямам на клавиатурата френските букви с ударенията,малко тъпо се получава..Моля,ако знаете,кажете ми как да се "сдобия" с тях..специална клавиатура ли ми трябва  или има и друг начин....

# 487
  • Мнения: 958
Момичета,искам да пиша на френски,но като нямам на клавиатурата френските букви с ударенията,малко тъпо се получава..Моля,ако знаете,кажете ми как да се "сдобия" с тях..специална клавиатура ли ми трябва  или има и друг начин....
Най-елементарният начин който се правеше едно време е, просто да си налепиш с лейкопласт буквикчите, а Фр. клавиатура си добавяш от уиндоус.
Ако това те дразни, просто си купуваш от някъде клавиатура с френски символи, 100% има .

# 488
  • Монреал
  • Мнения: 631
Доскоро и мен това ме вълнуваше, но се справих. Сложни за изписване са ударенията, останалите букви се припокриват с англ. клавиатура. Използват се комбинация от клавиши за буквите с ударения. Например:
Задържате alt и пишете цифрите 0224 после пускате ALT-a и се изписва = à, по същия начин и другите
ç  задръжте alt 0231 ç
è 0232 è
é 0233 é
Комбинацията на клавишите  за всяка една буква е написана в менюто Insert - symbol

Другият начин:
CTRL + , then c : ç
CTRL + ` (accent under tilde) then a,e,i,o,u : à,è,ì,ò,ù
CTRL + ' (apostrophe) then a,e,i,o,u : á,é,í,ó,ú
CTRL + SHIFT + 6 then a,e,i,o, u : â,ê,î,ô,û
CTRL + SHIFT + : (shift М, colon) then a,e,i,o,u: ä,ë,ï,ö,ü

# 489
  • Мнения: 958
Е защо  newsm78 Има си френска клавиатура в Уиндовс, просто трябва да си я извадите, както вадите английската или българската ....
Йори, ще дам координати, ама искам първо да говоря с нея, да не става зад гърба и Simple Smile

# 490
  • Мнения: 127
Много ви благодаря,пробвах с Alt  и цифрите,получава се!Засега това ме устройва!

Поздравявам ви с две мои любими песни: (avec paroles)

http://www.youtube.com/watch?v=8F-hBXKixNU

http://www.youtube.com/watch?v=9GVtO0S0m4c

Последна редакция: нд, 17 юли 2011, 14:37 от dani t

# 491
  • София
  • Мнения: 158
Е защо  newsm78 Има си френска клавиатура в Уиндовс, просто трябва да си я извадите, както вадите английската или българската ....
Йори, ще дам координати, ама искам първо да говоря с нея, да не става зад гърба и Simple Smile
Добре joya   bouquet

# 492
# 493
  • Мнения: 0
Здравейте, някой може ли да ми помогне с едно съкращение от френски - "dac" ?  Rolling Eyes

# 494
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Ако е в разговорен език, най-вероятно е "d'accord" = "съгласен"

Общи условия

Активация на акаунт