болнични и отпуски при бременни

  • 669
  • 1
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕИТЕ! МОЯТ ПРОБЛЕМ Е С НЕКОРЕКТЕН РАБОТОДАТЕЛ И МОЛЯ ЗА САВЕТ.ВЕЧЕ 3-А ГОДИНА РАБОТЯ ВАВ ФИРМА КЬДЕТО СЕ РАБОТИ С ВРЕДНИ ЗА ЗДРАВЕТО МАТЕРИАЛИ(КОРЕСЕЛИН,АЦЕТОН....)ОСИГОРЯВАТ НИ НА МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА,А ПОЛУЧАВАМЕ ТРОИНО ПОВЕЧЕ.ПРЕДВАРИТЕЛНАТА НИ ,ЗА СЬЖАЛЕНИЕ УСТНА УГОВОРКА С РАБОТОДАТЕЛЯ МИ Е ОТПУСКИТЕ И БОЛНИЧНИТЕ ДА НИ ГИ ИЗПЛАЩА НА РЕАЛНАТА ЗАПЛАТА.ДОСЕГА НЕ Е ИМАЛО ПРОБЛЕМ,НО ЗА СЬЖАЛЕНИЕ САМО ДОСЕГА.ОТ АПРИЛ МЕСЕЦ СЬМ БРЕМЕННА И СЕ НАЛОЖИ ДА ПОЛЗВАМ БОЛНИЧЕН.БОЛНИЧНИЯТ МИ ГО ИЗПЛАТИ НА МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА,ТАКА ЩЕ ПРОДАЛЖАВА И ЗАНАПРЕД.ЛОШОТО Е,ЧЕ НЕМОГА ДА РАБОТЯ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ВРЕДНА ЗА МЕН И ДЕТЕТО МИ СРЕДА И ЩЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВАМ БОЛНИЧНИ И ОТПУСКИ ДО ДЕКЕМВРИ.МОГА ЛИ ДА СЕ ЗАЩИТЯ ПО НЯКАКЬВ НАЧИН?ЯВНО УСТНИТЕ УГОВОРКИ НИЩО НЕ ЗНАЧАТ,А 120ЛВ.НЕ СА ПАРИ!КАК ДА СЕ БОРЯ?ПОМОНЕТЕ!МОЛЯ!

# 1
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Миличка, за съжаление мога да ти дам само морална подкрепа и да ти пожелая кураж и дано има на кого да разчиташ за финансова подкрепа!
Аз имам същият проблем - взимах доста над минималната заплата и болничните и отпуската ми ги плащаха върху реалното заплащане, но това беше само до момента в който разбраха, че съм бременна - вече два месеца взимам някакви пари, които са по скоро подигравка, отколкото заплата. Беше ми много болно, когато си получих пликчето с 14лв заплата /имало някакви часове работа, които ми ги плащали и един вид са много коректни/, а следващият месец дори нямаше такова - само на картата. Исках да се боря, но всъщност нямам нищо с което да докажа, че ме ощетяват. Говорих с майка ми, която е счетоводител и тя също не ми даде надежди! За съжаление и аз работя в неблагоприятна среда и докато не родя /живот и здраве януари/ ще взимам заплата равна на минималната с извадени данъци и 20процента заради болничния - това е СКАПАНИЯТ ЧАСТНИК в нашата скъпа родина!!!
Ако намериш начин за борба, ще е добре да споделиш - бъди сигурна, че има още много като нас, че дори и по-зле!
Желая ти от все сърце лека бременност, по малко ядове и много късмет! 

Общи условия

Активация на акаунт