Остатъчна кашлица?

  • 19 501
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
В началото на месеца се малката се разболя от ангина и бронхит. Пи 10 дни Зинат и Мукосолван, но кашлицата си остана. При контролният преглед лекарката каза, че това била остатъчна кашлица, че дететое  добре, да отива на детска. Е да ама вече 2ра седмица сме с остатъчна кашлица. Даже тази нощ не сме спали от 12 до 3 заради кашлицата. Каква е тази кашлица?
Няма температура, яде, добре е!
И миналата година беше така- кашля без темп- лекарите- "нищо и няма" след това вдига темп- 10 дена на антибиотик и уж нищо и няма само кашля още 2 седмици и после пак темп ..и така цяла зима! #Crazy
Вие как се борите с тази остатъчна кашлица? И имали ли сте такова чудо?

# 1
  • Мнения: 3 146
Даже тази нощ не сме спали от 12 до 3 заради кашлицата. Каква е тази кашлица?
Няма температура, яде, добре е!

Трябва да се консултирате с пулмолог. Толкова продължителна нощна кашлица без други симтоми ми намилисва на алергия и бронхоспазъм. Дори да е пила противоалергичнисиропи или Вентолин. Идете на специалист. Поне според мен.

# 2
  • Мнения: 130
Даже тази нощ не сме спали от 12 до 3 заради кашлицата. Каква е тази кашлица?
Няма температура, яде, добре е!

Трябва да се консултирате с пулмолог. Толкова продължителна нощна кашлица без други симтоми ми намилисва на алергия и бронхоспазъм. Дори да е пила противоалергичнисиропи или Вентолин. Идете на специалист. Поне според мен.
Тази нощ беше за първи път от един месец, иначе е през деня! А има и нещо друго- в понеделник съм я изпуснала за малко от поглед, а тя беше взела шишето с мукосолвана и отворила една глътка- хванах я преди да изпие цялото шише, ама доста липсваше. Възможно ли е заради това да се е увеличила кашлицата?

# 3
  • Мнения: 3 146
Нямам идея, но, поне от моя опит - ако няма какво да се откашля, т.е. ако няма секрет в бронхите или в трахеята, няма да кашл, независимо дали пие откашлячен сироп или не. Не вярвам да има връзка с това. Щом кашля, значи има секрет. Щом няма други симтоми, най-вероятно секретът се причинява от алергизиране на лигавицата някъде по дихеталните пътища. Може и да не е това, но специалист няма да е излишен, особено ако кашлицата продължава. Кашля ли при усилие, при затичване, при силен смях?

# 4
  • Мнения: 130
Нямам идея, но, поне от моя опит - ако няма какво да се откашля, т.е. ако няма секрет в бронхите или в трахеята, няма да кашл, независимо дали пие откашлячен сироп или не. Не вярвам да има връзка с това. Щом кашля, значи има секрет. Щом няма други симтоми, най-вероятно секретът се причинява от алергизиране на лигавицата някъде по дихеталните пътища. Може и да не е това, но специалист няма да е излишен, особено ако кашлицата продължава. Кашля ли при усилие, при затичване, при силен смях?
Да- кашля - след тичане и смях.
Кашлицата е ту влажна ту суха!
Утре ще я водя пак на лекар!

# 5
  • Мнения: 1 545
Нослето как е? Да не би от него да се стича секрет и да се дави? Само като спи ли кашля? През деня като не е хоризонтално положение как е? Отоплявате ли се с нещо? Доста е хладно вече, ако пускате нещо трябва да внимавате въздуха да не се изсуши много.

# 6
  • Мнения: 130
Нослето как е? Да не би от него да се стича секрет и да се дави? Само като спи ли кашля? През деня като не е хоризонтално положение как е? Отоплявате ли се с нещо? Доста е хладно вече, ако пускате нещо трябва да внимавате въздуха да не се изсуши много.
Беше сухо, до снощи/ Кашляше си само през дена- отново до снощи! Само тази нощ кашля и то доста!

# 7
  • Мнения: 3 146
Да- кашля - след тичане и смях.
Кашлицата е ту влажна ту суха!
Утре ще я водя пак на лекар!

Задължително идете на детски пулмолог!

# 8
  • Мнения: 130
Да- кашля - след тичане и смях.
Кашлицата е ту влажна ту суха!
Утре ще я водя пак на лекар!

Задължително идете на детски пулмолог!
какво е пулмолог- до сега не сме ходили?

# 9
  • Мнения: 1 545
"Медицинските термини, отнасящи се до белите дробове често започват с пулмо- от латинската дума за бели дробове pulmones."
Източник Уикипедия.
Пулмолога е лекар специалист, занимаващ се с болести на белите дробове.

# 10
  • Мнения: 130
"Медицинските термини, отнасящи се до белите дробове често започват с пулмо- от латинската дума за бели дробове pulmones."
Източник Уикипедия.
Пулмолога е лекар специалист, занимаващ се с болести на белите дробове.
благодаря- иглежда трябва да и казвам на педито къде да ни праща и за какво вместо сама да се сеща/

# 11
  • Мнения: 229
И мойта голямата дъщеря преди години беше така с остатъчна кашлицццццца мисля,че след пневмония първа и последна са сега ,та след като бяхме ходилина алерголог и пи Вентолин кашлицата продължинаправихме следното;
Заведохме я във Велинград при леляи от там са се качили на Юндола и след няколко дни отидоха на морето и от тази смяна на климата кашлицата спря за 2-3 дни

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Такава едномесечна кашлица съм лекувала с Ериус,но след преглед и консултация с лекар.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Задължително консултация със специалист.

# 14
  • Мнения: 581
 Имали сме такъв проблем, разреши се с помощта на пулмолог.Също лятото на море, на Сандански, винаги при възможност в планината на чист въздух.Смяната на климата при белодробните заболявания и алергии е от голямо значение.
 

Общи условия

Активация на акаунт