неустановена анемия

  • 1 193
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 609
Моля ви ,дайте линкове към подобни теми или нещо по въпроса за анемиите
Съвсем случайно и неочаквано синът ми(2г. и 5 месеца прави днес) от здраво дете постъпи в болница с анемичен синдром и много лоши показатели на кръвта
Бяхме при левкимиите,децата с тумори и всички ужаси на света, в онкохематологичното отделение на Исул, една седмица
Много майки ме "успокояваха",че и при тях е започнало така
Все още най-добрите лекари в България не могат да установят вида анемия-от автоимунна хемолитична през нещо наследствено и Минковски до....какво ли не
Моля се и ви моля и вие да се помолите за нас да не е от най-страшните;не мога да си представя такъв живот за детенцето ми-с химиотерапии,болници,повръщане,плач и ...не мога да опиша ужаса(не че другите майчета там искат това за децата си)
Ако има и някой,минал през нещо такова,моля,пишете ми на лични за информация,защото се убедих,че много от най-тежките случаи биха били по-леки при повече информация
Предварително благодаря на всички и желая на семействата ви много,много,много здраве и....повярвайте ми..друго нищо не ви е така нужно

# 1
  • Мнения: 478
pileto, анемии има много, напишете тук какви показатели имате досега. ПКК(хемоглобин....тробоцити...)+ДКК+Морф. еритр.+Ретикулоцити
За автоимунна хемолитична анемия се очаква положителен директен тест на Coombs - "авто ало еритро антитела", повишен билирубин, промяна в температура обед/вечер
за таласемия : електрофореза алкални хемоглобини + ретикулоцити +желязо и жск
Ако има повишена утайка и повишен билирубин, но без положителен  Coombs, а данните за инфекция са противиречиви, може пак да се търси инфекция но с идея за имунен дефицит.
Нямам как да дам линкове, но може сама да си четете ХЕМОЛИТИЧНА АНЕМИЯ
Ако анемията не се свъзва като хемолитична а само желязо-дефицитна...споко
Пък и в най-лош случай за левквмия...то не всички левкемии са остри. Има хронични левкемии развиващи се по над 10 години. Пожелавам ви да е нещо банално като инфекция и миг по скоро да оздравее.

Общи условия

Активация на акаунт