Какви изисквания за фитнес зала?

  • 12 683
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте  Laughing Реших да направя фитнес зала в града където живея и искам да се консултирам с вас. Счетоводителката ми много не е наясно с тези неща, като отидох в общината никой нищо не можа да отговори на въпросите ми, т.е. прехвърлят ме като куфар и ... Няма голям избор тъй като съм от малък град. Та интересува ме с какъв статут трябва да е помещението за тази дейност и какви са изискванията? Къде мога да проверя евентуално и към кого да се обърна. Трябва ли да плащам лиценз за дейността. Имам много въпроси, но се надявам да има поне 1 от потребителите който да е наясно с нещата  Laughing Благодаря предварително   bouquet

# 1
Здравей, регистрацията за фитнес зала се прави в РИОКОЗ към съответния град. Подава се проект в РИОКОЗ за фитнес зала с чертеж на помещенията и обяснителна записка. След като ти излезне разрешението от там подаваш удостверение пак в РИОКОЗ и ако искаш да има протеинов бар изготвяш необходимите документи по Наредба № 5   хигиена за храните от 2006г.  Когато вече започнеш да оборудваш залата се консултирай за разположението им, ако искаш наистина залата да е направена както трябва.

# 2
  • Мнения: 550
иди при архитект те знаят какво се прави, а и освен това, мисля, че няма да можеш да минеш без такъв, така и така ти трябва протокол или проект за смяна на предназначението на помещението (ако имаш)... предполагам има архитектурни изисквания някакви... абе пари ще се дават, няма как... Simple Smile думата ми беше, че не счетоводителка ти трябва, а архитект. успех с начинанието Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 638
Напротив, на този свят три неща трябват - "добър адвокат, умен счетоводител и опрощаващ свещеник"  Mr. Green

Успех със залата   bouquet

# 4
  • гр. Варна
  • Мнения: 88
Отиваш при архитект, а от там нататък той си знае работата. Може и в надзорна фирма. Аз съм проектант по част Отопление, Вентилация и Климатизация. За фитнес зала има изисквания за вентилация, която зависи от броя на уредите в залата /респ. спортуващите/, така че ако броя е по-голям, тези вентилационни системи може да глътнат доста пари.

# 5
  • Мнения: 1 726
Само да добавя, плаща се патент в зависимост от броя на уредите.

# 6
  • Мнения: 61
За да не плащаш патент регитрирай спортен клуб.Може да е с 3 спортиста само,но ще си спестиш доста плащания.

# 7
  • Мнения: 672
Освен всичко, което са ти изброили трябва да имаш бани.
ПП Счетоводителката ти не е длъжна да е наясно с тия неща.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт