Мама, татко и баба - вечният триъгълник

  • 3 749
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте! Искам да споделя един от големите проблеми вкъщи и да ви помоля за помощ и съвет!!!

Също както повечето майки, така и аз имах нужда от майка си в първите дни от раждането на сина ми Емил. Тя се премести вкъщи за 3 седмици и ми помагаше, както с рутинните домакински задължения, така и с грижите за бебето. И започнаха проблемите с таткото!!! Той настояваше сами да се грижим за Емил и не искаше майка ми да ни се меси! Аз също исках да го гледаме сами, но знаете как е с първото дете - притесняваш се за всичко!!! И майка ми стоеше вкъщи повече за кураж. Тя пък от своя страна също искаше да се грижи за детето, а не само да чисти и да готви. Отношенията между мъжа ми и майка ми рязко се влошиха. След като се прибереше от работа започваше да ми се кара защо съм дала на майка ми да гледа Емил. И така се наложи тя да се изнесе по рано.Вече 5 месеца отношенията между мъжа ми и майка ми са ужасни!!! Нещо повече тя се сърди и на мен, че не и давам да вижда често детето! Моля ви помогнете!

# 1
  • Мнения: 637
Е не го разбирам мъжа ти, честно. Какво му е направила жената освен че се е опитвала да ви е от полза. Някакви противоречия ли са имали? Тя колко остана при вас и изобщо оставала ли е да спи или сте от един град и просто е идвала?

# 2
  • Мнения: 654
помощ трудно ще ти окажа , щото не мога да дойда и да ги набия двамата.
съвет обаче мога да ти дам.от една седмица моя 13 годишен син повтаря ,,ко ти пука ".
е , ко ти пука.
не се занимавай с глупости.радвай се на всеки миг с малкото човече.
това че те не оценяват сполетялото ви щастие да се радвате на живо ,здраво бебе.
 ко ти пука.

# 3
  • Мнения: 12 648
Не мога да ти помогна. Мога да споделя. При раждането на всичките ми деца - 2 броя - се натрисаше някоя баба да помага. И мъжът ми се чувстваше изолиран. Искаше той да е този, който помага. След време се примири и спря да помага.
Дай й да вижда детето, когато него го няма.

# 4
  • Мнения: 953
А свекървата къде е в описаната ситуация, ти разбираш ли се с нея?
Може да пили на мъжът ти, че иска и тя да помага, и той за това да иска да се оправяте сами, за да не ви се бъркат всички в семейството.
След като родих в началото какъвто конфликт имаше по между ни беше заради бабите.
А за бебето - ще се справиш сама, спокойно.
Майка ти ако е от твоя град може да се виждате през деня докато той е на работа и по този начин никой никого няма да дразни.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
Много гадна ситуация и за трима ви, но по скоро за теб и мъжа ти. Не знам какъв съвет да ти дам, защото ти сама ще вземеш решението , мога само да ти разкажа какво  ми се случи на мен(абсолютно същото почти), когато родих преди година.
Майка ми дойде в нас да помага, мъжът ми обаче искаше и той да се грижи за малката, а мама е властна жена, както виждам и майка ти, ако не е на нейното почват едни сръдни. Та още от първия миг , в който се прибрах от родилния дом с бебето и вместо да се отпусна и зарадвам почнаха проблемите. Майка ми започна да дава хиляди съвети , да иска да прави всичко за бебето, а мъжът ми само се цупеше, опитвах се да угодя и на нея и на него , и колкото и да се мъчех и двамата бяха недоволни а аз изнервена, мъжът ми казваше майка ти ми се меси" , тя казваше " той, вие нищо не разбирате""накрая само седмица по-късно всичко завърши със скандал. Още същата вечер майка ми си замина обидена и огорчена, мъжа ми също беше огорчен, а аз ревах като магаре. Скарах се и с двамата. И двамата се мразеха. Честно казано , когато мама си замина, няколко дни след това нещата в нас се нормализираха , сдобрихме се с мъжа ми , той с удоволствие се грижеше за малката и до ден днешен го прави. Учим се в движение от Интернет, от книги , от собствените си инстинкти , но се справяме сами. Мина малко време и нещата се уталожиха и както и двамата не се понасяха , сега пак си говорят смеят се и така а, но пък майка ми повече никога до сега не се намеси и не се опита да оспорва наше мнение.
Пиша ти всичко това , защото виждам че и вие ще направите нашата грешка , да се карате заради роднини, независимо негови или твой, НЕ го допускайте . То напрежението и въобще промяната в живота ви от новия член на семейството си ви достатъчни. Изолирайте се доколкото можете от всички роднини , съвети , помагачи, нямам предвид да ги игнорирате изцяло , но твърдо заявете че искате да си гледате детето сами, а не да ви го гледат те , а те да помагат едва когато ги помолите за помощ. Нека той каже това на свойте роднини , а ти на твойте и ще видиш че нещата ще потръгнат , ще се успокоите, ще свикнете с новото човече , ще се грижите заедно за него и дори да се карате , то ще е заради вас самите а не заради роднини.
Стана доста дълго , за което се извинявам Simple Smile
Желая ти успех, скорошно успокоение на обстановката и безброй много щастливи мигове, със малкото човече и много любов   bouquet


П.С. - само бъдете по-твърди и се подкрепяйте , покажете им че разчитате един на друг.

# 6
  • Мнения: 804
Гледай си мъжа. Пълно щастие няма. "С мама и татко до море, а с мъж и през море" ако детето е без увреждания и е здраво, наистина нямаш основание да викаш майка ти - зарязваш чистене, готвене, подреждане и си гледаш детето. Като влезете в ритъм с мъжа ти, ще си разпределите задачите и ще потръгнат нещата. А ако искаш да си гледаш детето добре, да чистиш, да подреждаш и да готвиш - еми поне в началото няма да се получи, а и ще ти е по-лесно ако от сега разпределиш задачите вкъщи между теб и съпруга ти. Иначе сега гърбиш майка си, а после кой ще върши нещата които тя сега е поела?

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
само като чуех "майка ми ще идва" и ми се повдигаше ... разбрахме се като се прибера да няма баби и дядовци от двете страни, че дигам кръвно.
а и по цял ден да стои у нас ми е неприятна мисълта. разбирам 5-10 дена, но след това да се маха.....

# 8
  • Мнения: 637
madchen, сега "гърби" майка си , защото е изтощена от раждането. Когато си стъпи на краката никой няма да гърби. Мисля, че и двамата и майка и мъж трябва да проявят здрав разум и да направят опит да се понасят в името на родилката и на малкото човече. Лесно няма никъде! Така е и с общуването между роднини-трябва да се правят компромиси. А това, което си писала с майка до море , със съпруг отвъд море ли беше, мисля че е недопустима дилема за интелигентни хора. Просто уважение и такт му е майката Peace

# 9
  • на майната си
  • Мнения: 424
Аз лично никога не съм разбирала това с помощта от мама. Не ме разбирай погрешно, дори като дете мечтата ми не е била да бъда майка - сиреч не ми идва отвътре, но 2 жени в една къща са мнооого. Не мога да го причиня на себе си, камо ли на мъжа ми Simple Smile.
Ами нищо страшно няма, и аз като се прибрах от родилното и видях дрешките които бяха купили се чудих кое как и къде се слага, но на нас явно ни е вродено, щом такива ръбове като мен са се справили Simple Smile.
Помисли дали щеше да ти е приятно свекърва ти дойде и да се занимава с бебето  Rolling Eyes.

# 10
  • у дома
  • Мнения: 708
Напълно подкрепям мнението на  nellyani  Peace

Бабите да не се бъркат ако не ги повикат. Детето си е преди всичко ваше на мама и татко.

Щастливка си, че таткото не желае да е изолиран и иска да бъде част от живота на детето и да участва наравно в грижите за него.
Уважи това негово желание - няма да съжаляваш.

Ще мине малко време и ще се сдобрите с твоето майче.

# 11
  • Мнения: X
Честно казано аз бих се вслушала в желанията на съпруга си, а не на майка си. Знам, че имаш нужда от помощ, но и двамата трябва да имате желание за гости и помощници. Радвай се, че мъжът ти иска той да си гледа детето, защото има доста търтеи, които един памперс не са сменили, нито имат отношение към грижите за бебето вкъщи, щото баби има на разположение.
Няма ли начин с майка ти да се виждате през деня, ако сте в един град, докато таткото работи? Така и тя ще си вижда внучето, а и той няма да се дразни, че му изземват функциите, като си е вкъщи?

При нас двете баби стояха по две седмици. Спомням си как се бях изнервила от свеки първите две седмици, направо ми идеше да я зашлевя един ден, толкова ме издразни с нейните страхове и предричания, че детето ще се разболее и дрън дрън. А като ми обясни, че била дошла да ме учи, направо изтрещях, добре че си тръгна скоро. Само си представям, ако не аз я бях поканила, а ми я бяха натресли. Майка ми понеже живее в съседен квартал съвсем деликатно ми помагаше като сме сами през деня, а вечер просто си тръгваше и ни оставяше тримата с таткото. И въпреки това си отдъхнах като си тръгна и тя.

Намери баланса, но първо гледай вкъщи да е тихо и спокойно. Майка ти ще те разбере.

# 12
  • Мнения: 12 648
само като чуех "майка ми ще идва" и ми се повдигаше ... разбрахме се като се прибера да няма баби и дядовци от двете страни, че дигам кръвно.
а и по цял ден да стои у нас ми е неприятна мисълта. разбирам 5-10 дена, но след това да се маха.....


Естествено, Лабрадор, това предполага, че ти поемаш работата ва бабата.

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
като се прибера да ....

# 14
  • Мнения: 12 648
Да, де, и аз това имам навпредвид - като се прибереш да помогнеш. Да отчетеш това, че жената е съсипана от целодневното гледане на бебе, което не е Кво толкова.

Общи условия

Активация на акаунт