Медът - по-ефективен от антибиотиците!?

  • 2 503
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
От един месец давам на децата всяка сутрин на гладно по една лъжичка (малка) мед. Купих го от една баба в планината, а кошерите бяха на поляната до къщата й. Жената ми каза, че нямат пари за захар (да хранят пчелите). Видях сама и се убедих, че това е вярно.
Днес намерих това е Нета:
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1237811

Какво са Вашите коментари?
Давае ли мед на децата си?

# 1
  • Мнения: 606
Да, аз лично давам на дъщеря ми - не всеки ден, но това е мой пропуск.
Меда- това е невероятна и полезна храна.

Дори като малката не съм имала проблем. беше бебе, като я водих на ваксина - педиатърката ме караше да мажа мястото с мед. И никога

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да давам на детето си всеки ден мед. Полезен е става въпрос за домашният мед а не за този от магазина.

# 3
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
аз също давам на сина ми мед,дори и мажа нослето отвътре с мед при хрема.

# 4
  • Мнения: 5 255
Давае ли мед на децата си?
Да, всяка сутрин по една лъжичка  Peace

# 5
  • Мнения: 2 908
И аз давам по една лъжичка сутрин домашен мед,но да питам-вашите деца как го ядат така чист?Моята реве като магаре и иска да го плюе,като го усети в устата си,малко насила става яденето.То и аз не обичам само така-само мед да ям-на филия може,та явно и тя не обича така и ми писна да реве всяка сутрин,а аз да я карам.

# 6
  • Мнения: 5 255
Чист, и с желание става приема  Wink

# 7
  • Мнения: 2 331
Сутрин на гладно давам мед, лимон и орехи, смесени предварително.През деня давам по лъжица мед, когато се сетя.Като са болни стривам чесън и го смесвам с лъжица мед.Това е малко неприятно/меко казано/ на вкус, но пък много лековито.

# 8
  • Мнения: 410
тази зима реших да съм постоянна и упорита.
Давам го в комбинация с пчелен прашец, става много вкусно, снощи даже Борис ми заяви: Преди да си легнем пак да вземем по една лъжичка, много е вкусно със зрънцата"

# 9
  • Мнения: 2 232
irrababy -пробвай разбъркан в кисело мляко например, става сладко и приятно за ядене(ако обича мляко де).
Иначе мойте ядат  с лъжичка , в чай и в  кисело мляко или прясно. Обичат мед, а понякога и на филия също намазан с масло.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Всеки ден дъщеря ми пие чай с мед и лимон.Понякога чашите са 2/големи/ и съответно и лъжиците стават 2/супени/,което малко ме притеснява/да не би да прекалявам/.Тъй като тя почти не пие вода,това и е основната течност за деня.
Чела съм че медът се усвоява най-добре разтворен в течност,но не гореща.
Купувам го от село,в краен случай от пазара.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Margo, какъв чай даваш на детенцето

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Различно.Понякога смесвам билки-шипка,лайка,липа,мащерка...понякога готов от пакетче/има една кутийка на която пише "При грип и простуда",но не помня фирмата която го пакетира/.

# 13
  • Мнения: X
Давае ли мед на децата си?
Да, всяка сутрин по една лъжичка  Peace
И аз по една лъжица сутрин, но супена. Безпокоя се няма ли да напълнее от това.

# 14
  • Мнения: 2 908
Моята не пие чай въобще-надуши ли нещо,различно от вода и не желае да го близне. TiredЕдвам я карам да изпие домашно изцеден сок от плод.Не иска компоти,не иска чайове,не иска дори прясно мляко да пие.

Общи условия

Активация на акаунт