работеща мама

  • 1 253
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мами.Аз съм една работеща бъдеща мама.Налага се да вдигам по тежичко.Искам да попитам някой знае ли до колко килограма е нормално без да навредя на бебчо.Благодаря предварително.  Embarassed

# 1
  • Мнения: 641
Да ти кажа честно и аз съм така и не знам с точност килограмите но според мен повече от 2-3кг. не трябва да се вдигат.Но когато отидеш на консултация кажи това на доктора и той ще се погрижи да не работиш повече освен ако сама не пожелаеш да се натоварваш.Аз казах да моята докторка, че се налага да вдигам тежко и тя без да се замисли ми даде дълги болнични.Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
Ако имаш възможност не се натоварвай.
Не можеш ли да говориш с работодателя си да те премести на по-лека работа?
Другия вариант е наистина по-дълъг болничен  Peace
Лека и успешна бременност  Hug

# 3
  • Мнения: 257
Ако имаш възможност не се натоварвай.
Не можеш ли да говориш с работодателя си да те премести на по-лека работа?
Другия вариант е наистина по-дълъг болничен  Peace
Лека и успешна бременност  Hug
Peace И аз съм на това мнение

# 4
  • Мнения: 1 104
Мисля, че прекалено тежките неща не са за препоръчване, но до колко кг не мога да кажа. Просто за всеки човек е различни и твоят наблюдаващ лекар ще ти каже.Наистина мисля, че трябва да говориш с работодателя си.

# 5
  • Мнения: 6 713
Недей да вдигаш тежко постоянно. Не знам какво естество е работата ти, но се пази повечко Peace
Това с болничния е добра идея!

# 6
  • Мнения: 7 723
....няма лимит на килограмите.
Просто трябва да се пазиш Peace

# 7
  • Мнения: 566
и аз ти предлагам да се пазиш ,макар че аз вдигам по голямата си дъщеричка ,а тя е 16 кг. но не постоянно а пък и нали си я обичкам как да не я гушкам.Пази се повечко ,а ако не вземи си болничен.Аз работя в офис и нямам физическа работа ,но въпреки това шефът постоянно ме пита как съм ,имам ли нужда да си почина и т.н..Успех до края и едно здраво бебе . Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз като бях бременна за втори път също вдигах синът ми постоянно,но все пак трябва да се пазиш Peace

# 9
  • Мнения: 3 869
Pamsi e дала насока. Можеш да вдигаш 7-10 кг, но е много важно КАК го правиш. Никога не се навеждай от кръста. Клякаш, поемаш и вдигаш от коленете - както правят щангистите. Така натоварването се разпределя равномерно и не пада само върху кръста. Избягдай да сваляш тежки неща от полици и щендери, защото е друг тип натоварване.

# 10
  • Мнения: 1 103
Не се насилвай все пак си бременна  preggo

# 11
  • София
  • Мнения: 23 067
Не съм вдигала нищо по-тежко от дамската си чанта по бреме на бременността  Peace

# 12
  • Мнения: 707
Нещата са много индивидуални. Има значение не само физиката на жената, но и как протича самата бременност.
Опитвай да не се товариш, а ако е възможно мини на половин работен ден.

# 13
  • Мнения: 958
Аз също мисля, че до 10-тина кг е нормално, стига да не е рязко и много регулярно. Според мен природата ни е направила така, че да можеш да си гушкаш едното дете, докато сме бременни с другото да речем.
Аз има случай, детенцето на една приятелка, се катереше по едни стълби, аз вече бях в 7-мия месец и изведнъж залитна и полетя, успях да я хвана, да не падне ама беше тежичка 15-тина кила, и така изведнъж и отвисоко, та ме боля доста корема, бях се поизплашила, но да чукна на дърво нямаше проблем.
ти най-добре си познаваш тялото и знаеш кое ти идва в повече.

# 14
  • Мнения: 1 733
Като цяло момичетата са прави, но според мен категорично не бива да вдигаш тежко. Ако работодателят ти не може да те премести на по-лека работа, тогава говори с лекаря си, обясни му ситуацията и решете заедно дали да излезеш в болнични по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт