Консултация - чистене баня

  • 3 940
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мацки!
Искам да ви питам за съвет. Плочките по пода на банята ми са тъмнокафяви. След къпане, се образуват петна от козметичните продукти предполагам и едни бели следи - за тях не съм сигурна дали от варовика във водата или са пак от сапуни и т.н. Та, с какво чистите вие цветни подови плочки?
Всеки път пробвам с какво ли не, но ако има някаква тайна, спестяваща голямото търкане, казвайте Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 380
Предполагам знаеш, че проблемът ти е заради лошия избор на облицовка. Смени плочките при евентуален бъдещ ремонт за да се отървеш от проблема!

Никога не съм имала подобен проблем, но мога да дам хипотетично предложение да пробваш да добавяш във водата препарат за миене на съдове който е за миялните машини. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341





Аз имам същия проблем и се справям много лесно.
Пръскам с Аче и изчаквам 10-15 мин. ,след което със силна струя вода
и с помощта на уреда за миене на прозорци - с гъбичката леко търкам.
Всичко си пада.Проблема е ,че мирише,но пък без търкане.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679

Лелейййй, това след всяко къпане ли Shocked

# 4
  • Мнения: 16
Плочките са нови, та няма да ги сменяме скоро. Тъмни подови плочки - голяма грешка от моя страна. Simple Smile Като са чисти изглеждат добре. Аз пробвах с Меглио (обезмаслител) и Лекс за варовик.. ама голямо търкане..
Това с Ачето - добре звучи.
Други идеи, ако има, давайте, насам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 341






Не ! Мия ги на 2 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
След всяко къпане обливам банята с чиста вода и после забърсвам с мопа. Става за секунди.
Няма как да останат и засъхнат остатъци от шампоани, балсами, маски и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341





Да бе след всяко къпане след всеки член на семейството,а през лятото по 3-4 пъти...
Ами аз трябва да си седя все в банята!!!!!Животът е кратък,а аз до го прекарам в бърсането на баня????????

# 8
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Пробвай с "перилис" чисти и мирише хубаво .

# 9
  • Мнения: 824
И нашият под в банята е тъмен.Няма да имаш проблем с петна,ако след душ винаги обливаш банята с вода.Дори след това не подсушавам,отнема минутка.Веднъж седмично почиствам с Аче,но пак не се налага упорито триене.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437
Да бе след всяко къпане след всеки член на семейството,а през лятото по 3-4 пъти...
Ами аз трябва да си седя все в банята!!!!!Животът е кратък,а аз до го прекарам в бърсането на баня????????

Никога не съм го мислила, защото от дете съм така....банята ни не е огромна и точно с три забърсвания подът е забърсан   Rolling Eyes  
Определено не съм от тези, които се престарават в чистенето.

Мъжът ми е голям човек и бърше сам след него си...а пък той се къпе с децата. Така, че само изглежда страшно и отнемащо време.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Предполагам знаеш, че проблемът ти е заради лошия избор на облицовка.
Във Варна водата е варовита. Ако си измиеш ръцете веднъж и батерията е в бели петна и без да е лош избора й  Wink

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Добре, че сложих светли плочки  Mr. Green Аз чистя банята с Циф и Доместос, за батериите Цилит. Всичко си светва. Естествено след къпане изполивам хубаво с душа всякакви пяни и т.н. сапунени истории.
За протокола, чистя веднъж на 2-3седмици  Whistling

# 13
  • Мнения: 473
И аз чистя с Доместос, понякога ползвам също препарат на Медикс, който е като Циф, бял кремообразен и премахва идеално котлен камък.

# 14
  • Мнения: 2 803
Добре, че сложих светли плочки  Mr. Green Аз чистя банята с Циф и Доместос, за батериите Цилит. Всичко си светва. Естествено след къпане изполивам хубаво с душа всякакви пяни и т.н. сапунени истории.
За протокола, чистя веднъж на 2-3седмици  Whistling

Същото ще кажа и аз, но напоследък харесах много Мр.Пропър.

Общи условия

Активация на акаунт