Как се готви яхния с пиле и грах?

  • 50 462
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Моля някой да ми даде рецепта?

# 1
  • Мнения: 5 001
Пилето се реже на порции,измива се.
В тенджерата се слага мазнина(олио),когато се загрее се слага месото,заедно с една нарязана наситно,голяма глава лук,1 морков на кръгчета.Похлупва се.Понеже месото си пуска водичка,продуктите не се пържат,а се задушават.Разбърква се отвреме навреме.Когато месото си промени цвета(побелее) от всички страни се добавя червен пипер 1 с.л. и веднага се долива гореща вода колкото да покрие месото,посолява се на вкус.Вари се.
Когато месото е почти готово се слага граха(замразен или стерилизиран от консерва),1 връзка копър,2-3 картофа нарязани по-едро,по желание може да се сложи 1 малък настърган домат (1 ч.л. дом пюре).Когато картофите са готови,ястието може да се сгъсти с размито във вода брашно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Еййййй, тази темичка ми се появи точно навреме Hug
От 2-3 месеца ми се яде пиле с грах, а у дома никой не обича грах, затова не съм и готвила. Та др. седмица, като ми монтират новата кухня ще си сготвя грахче Flutter

# 3
  • Мнения: 4 668
Аз го правя така :
Нарязвам пилето на порции и си го сварявам леко . Прецеждам булъона и го отделям .
В тенджерата си задушавам лук и морков , после слагам  малко вода и червен пипер , разбърквам и добавям доматено пюре ! Доливам прецедения булъон и след като заври слагам пилето . 10 мин след това изисипвам една консерва грах и слагам ситно нарязан магданоз !
Тъй като е от консерва на грахът му трябва не повече от 5 мин.
Сол и черен пипер си слагаш на вкус . Ако обичаш чубрица - също търпи малко .
Това е - много е лесно и винаги се получава много вкусно  Hug

# 4
  • Мнения: 1 032
Аз го правя по почти същия начин. С разликата, че не слагам картофи, а добавям чесън и освен червения пипер винаги слагам и доматено пюре.

# 5
  • Мнения: 143
Благодаря много на всички.

Общи условия

Активация на акаунт