Бебето много се върти!

  • 5 281
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Бебето ми много се върти- няколко дни е главично и после няколко седалищно и после пак главично и т.н. Притеснявам се да не вземе от тези премятания да се омотае в пъпната връв.... Лекаря също се притеснява... не ми се мисли. Друг е въпроса, че не е ясно как ще раждам защото за 3 семици бебето си промени 4 пъти положението!
Дали има някакво обяснение за това въртене?
Една позната на майка ми ми каза, че бебчо се въртял понеже ми е много малък корема и съм го притискала. То наистина- влизам в 9 месец, а корема ми е като в 6 месец, когато бях бременна със сина ми. Но то е нормално! Няма 2 еднакви бременности. Сега съм качила 8 кг. за цялата бременност, а със сина ми качих 27!
Още повече, че ако му беше тясно в корема, то бебето нямаше да може да въобще да се върти.
Дали някой е имал подобни преживявания или поне догадки на какво се дължи тази "вътреливост" на бебето?
Благодаря предварително!!!

Поздрави
Лора Г.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не знам от какво може да е, но и моето постоянно се върти, но поне само наляво-надясно, иначе си остава главично.  newsm78

# 2
  • Мнения: 6 243
От темперамента е, мила моя!
И моята дъщеря (която е второто ми дете) се въртеше като шугава. Ами роди се нормално, даже доста бързо, но не е спряла да се върти и да дивее - вече е на 1 г. 2 м. Просто си е пожар детето. Синът ми е спокоен и уравновесен - и през предродилния си период, и сега.

# 3
  • Мнения: 580
И мойта щерка /пак второ дете/ се въртя така.И аз като тебе със сина ми бях качила 27 кг, а с малката само 10  Grinning
На мен ми казаха, че имам много оклоплодни води, за това така се въртяла.Всеки ден преди операцията беше в различно положение /главично или седалищно/ Crazy.Моя доктор също се притесняваше от това да не се омотае в пъпната връв и за това /а и заради други причини/ извадиха бебка по-рано.
Ама тук ще оспоря Сладка Хапка - не е от темперамента /и слава Богу/.Щерката за сега е много спокойна /като изключим 24 часовия рев първите три месеца/ Laughing
Мога само да те посъветвам да си искаш да те гледат по често на ехограф и да ти правят запис на тоновете, за да може, недай си Боже, ако се наложи да се реагира бързо.Също така говори за секцио.....
Дано се реши проблема по най-добрия начин

# 4
А можете ли сами да разберете дали се  обръща или ходите на лекар и той ви казва ?

# 5
  • Мнения: 580
А можете ли сами да разберете дали се  обръща или ходите на лекар и той ви казва ?

Аз не усещах./при това в края на 8ми месец/Тогава бях в болница и ме гледаха всеки ден на ехограф.
Някои казват, че се усеща, но моята бебка беше толкова шавлива, че просто си мислех, че отново е във вихъра си, а не че се върти

# 6
  • Мнения: 396
А можете ли сами да разберете дали се  обръща или ходите на лекар и той ви казва ?
Ами самото завъртане не го усещам, защото бебе не спира да се върти и незнам точно кога се преобръща обратно, но познавам кога е главично и кога седалищно в зависимост от мястото където ме рита, а ритниците са много яки! По-болезнени са когато е седалищно, защото ме рита много ниско долу, имам чувството че ще се покаже някой крак от изхода при поредния ритник Confused

Поздрави
Лора Г.

# 7
  • Мнения: 10 758
От темперамента е, мила моя!
И моята дъщеря (която е второто ми дете) се въртеше като шугава. Ами роди се нормално, даже доста бързо, но не е спряла да се върти и да дивее - вече е на 1 г. 2 м. Просто си е пожар детето. Синът ми е спокоен и уравновесен - и през предродилния си период, и сега.
При мен пък беше точно обратното.Дъщеря ми почти не я усещах, даже понякога се чудех, дали е живо това дете. После като се роди-малеее.Толкова е жизнена и енергична.Проходи на 10 месеца.За миг не се спираше, а и сега също. А пък сина - той се побърка в корема ми.Едни ритници надаваше и постоянно се въртеше.Като ходех на консултация, единия път е на долу с главата, а на другия път вече се е завъртял. Не мога да кажа още дали е палав, защото е много малък, но определено е по-кротък от сестра си.

# 8
  • София
  • Мнения: 790
И моята бебка е много буйна  Grinning Вече съм в 9 месец, а тя ту е главично, ту седалищно. Последният път лекарката не ми повярва че пак се е обърнала докато не я видя на ехографа. Коремът ми е доста голям вече, но явно детето си намира начини за да си сменя положението. Не се тревожи, ходи да те наблюдават по-често и най-вероятно ако остане седалищно ще родиш със секцио,поне мен натам ме гласят. Успех ти пожелавам и споко.

# 9
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
От темперамента е, мила моя!
И моята дъщеря (която е второто ми дете) се въртеше като шугава. Ами роди се нормално, даже доста бързо, но не е спряла да се върти и да дивее - вече е на 1 г. 2 м. Просто си е пожар детето. Синът ми е спокоен и уравновесен - и през предродилния си период, и сега.

И мойто много диво, беее! Правеше ми корема на нищо, а сега не се спира! Научи се да сяда на 8,5 месец! То не си използваше дупето по предназначение, че се губи ценно време  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
Ау, като си спомня само мойта щерка как се въртеше ужас...направо ме побъркваше. CloseПо 6 часа не спираше да шава и да се намества в корема ми... ShockedИ сега си е такава, рядко се спира на едно място за повече от 1 минута,вечно е в движение.А колкото до положението ще се намести скоро и така ще си остане до раждането. Wink

# 11
  • Мнения: 396
А има ли възможност да точно преди раждането бебето ми да се обърне главично и по време на самото раждане пак да се завърти седалищно.... и тогава какво? Те могат ли да направят секцио веднага?  Започвам да се панирам! Sick

# 12
  • София
  • Мнения: 6 175
А дали може да се обясни с това, че например имаш много околоплодни води (не знам дали е така) и бебо има място за "дивеене".
Защото моите води бяха малко, имах малък корем и бебка така и не успя да се обърне и си остана седалищно. Както се беше наместила в 6-ти месец така и си остана, само се протягаше. А сега е бая енергична.

# 13
  • Мнения: 396
А дали може да се обясни с това, че например имаш много околоплодни води (не знам дали е така) и бебо има място за "дивеене".
Защото моите води бяха малко, имах малък корем и бебка така и не успя да се обърне и си остана седалищно. Както се беше наместила в 6-ти месец така и си остана, само се протягаше. А сега е бая енергична.
Ами нищо не са ми казали за водата, а корема ми не е голям. Когато бях бременна със сина ми имах такъв корем в 6 месец, а сега влизам в 9-ти.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Иди на хубава 3Д видеозон,ако е омотано в пъпна връв ще ти кажат:-).Може да се наложи да родиш със секцио.

Общи условия

Активация на акаунт