Мислите ли, че бракът ще изчезне някога

  • 3 729
  • 96
  •   1
Отговори

Анкета

Ще изчезне ли официалния брак постепенно с времето като форма на съжителство между хората

Опции:

  • Мнения: 212
Днес в Парламента се гледа на първо четене проекта за нов Семеен кодекс. В него се приемат почти всички форми на съжителство като равни пред закона.
Скоро в Клюкарника имаше тема по този повод. В темата почти 90 % от хората които писаха се оказа че живеят заедно с някой мъж незаконно без брак. Явно модата да не се сключва граждански брак е завладяла и форума... Та в тази тема имаше изказвания от рода на "Бракът е отживелица и ще изчезне след 20-30 г."
Как мислите вие. Наистина ли бракът ще изчезне и от какво ще бъде заменен той като изчезне.

# 1
  • Мнения: 1 072
Ще изчезне. Ще изчезнат и мъжете. Ще преминем на инсеминации. За целта ще оставим няколко екземпляра с различни белези, за генетичен материал. Естествено те ще бъдат привилегия на висшата класа жени. По-бедните ще го карат на синтетични сперматозоиди.

# 2
  • Мнения: 683
Днес в Парламента се гледа на първо четене проекта за нов Семеен кодекс. В него се приемат почти всички форми на съжителство като равни пред закона.
Скоро в Клюкарника имаше тема по този повод. В темата почти 90 % от хората които писаха се оказа че живеят заедно с някой мъж незаконно без брак. Явно модата да не се сключва граждански брак е завладяла и форума... Та в тази тема имаше изказвания от рода на "Бракът е отживелица и ще изчезне след 20-30 г."
Как мислите вие. Наистина ли бракът ще изчезне и от какво ще бъде заменен той като изчезне.

Да. Бракът е вече отживелица и сегашните млади повсеместно не се женят - и аз така мисля. Ние с мъжа ми живеем заедно 13 години, но нямаме брак и нямаме намерение да се бракуваме.

# 3
  • Мнения: 473
Мисля, че ще изчезне след време. Напоследък ми прави впечатление една трайно утвърждаваща се тенденция на непоносимост между хората. В 90% от браковете има невероятни проблеми, във форума непрекъснато се пускат теми от объркани, отчаяни и пр. жени и мъже.

# 4
  • Мнения: 1 896
В темата почти 90 % от хората които писаха се оказа че живеят заедно с някой мъж незаконно без брак.

Незаконно ли е да живееш с мъж без брак? Thinking
Иначе не се тревожа особено от това ще изчезне ли бракът като институция и дали и с какво ще бъде заменен.
И не мисля, че не сключването на брак е модерно. Просто хората вече  имат възможността да избират дали да съжителстват на семейни начала или да сключат брак, докато преди 'известно време' подобно съжителство биваше тотално заклеймено.

# 5
  • Мнения: 3 675
Аз мисля, че няма да изчезне.Нали гледам по колко сватби има в събота и неделя, според мен да живееш с брак или без си е въпрос на личен избор.

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Лично мое мнение, е че избора да живееш с един човек без брак е страх от обвързване и отчастни бягане от отговорност.
Бракът е нещо прекрасно стига да се спазват ценностите, които той изисква - в противен случай е безсмислен.
Може да съм консервативна, но за мен той е нещо прекрасно.
Когато си сигурен, че искаш завинаги да си с този човек, какво лошо има да го кажеш на целият свят.
Бракът е точно това...Казваш "Да!"
Да, да бъдеш с този човек до края на живота си- звучи патетично, но нима има хора които да не искат винаги да са с хората които обичат.
Да, да си помагате взимно, при всякакви условия.
Да, да сложите заедно начало на нови животи....и т.н. и т.н.
Бракът не е само подписа.
Просто подписа е съвременният начин човек да обяви решението си.
.....а и без подпис и без халка как може да държим к****те настрана  от половинките си Whistling

П.С.В крайна сметка при добър предбрачен договор и интелигентни хора, един брак се приключва до месец (по взаимно съгласие)..

# 7
# 8
  • Мнения: 1 400
Е, не мисля.
Брачно съжителство ще си има винаги.
Виж колко хомосексуални чакат да влезе тоя закон в сила.... Whistling Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 675
Много ми хареса мнението на Мама на фъстъче.

# 10
  • Мнения: 806
За всеки Бракът значи нещо различно.  А и през годините се е променил погледа към брака.  Брака е бил религиозен израз, бил е фиктивен ритуал, бил е определян от ранг, пари.... сега е и бизнес сделка с договор.  А брак по сметка???
Може да изчезне, вече не се съмнявам в нищо.

Но докато има хора, които вярват, че брака е обещание между двама обичащи се, че брака е свято и хубаво нещо... предполагам, че може да се задържи.  Всеки го вижда различно.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
населението придържащо се към традициите расте, за сметка на това което не ги спазва ... логично е да остане.

# 12
  • Мнения: 2 448
Да беше изчезнал преди 16 години, сега вече ми е все едно.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Може някога да изчезне, но няма да е в обозримо бъдеще. Бракът и свързаните с него ритуали са твърде дълбоко в културните традиции на хората и се предава през поколенията. Държавата просто регистрира кой с кого живее и чии са децата и имуществото по чисто административни причини.

# 14
  • Мнения: 2 388
Не, няма да изчезне.

.....а и без подпис и без халка как може да държим к****те настрана  от половинките си Whistling

А халката държи ли ги настрани от половинките ни? Whistling

Общи условия

Активация на акаунт