качествено дюшаме или паркет - къде?

  • 2 368
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
търся душаме или паркет, което да не се свие. мисля на пролет да сменим подовете в стаите, а и не само. моля препоръчайте ми магазини за тези неща, държа да са качествени, за предпочитане материала да е дъб. моля тези които имат познания и опит ме светнат какво точно трябва да се гледа и какво е добре да се вземе.

# 1
  • Мнения: 218
в София не мога да ти препоръчам от къде да го вземеш, но!
1. хубаво ще е да го вземете още сега, защото до пролетта ще е със сигурност поизсъхнал.
2. не само ще е изсъхнал, но и е добре да постои минимум месец преди да се сложи с стаята където ще се монтира за да се "аклиматизира"

тъй че намирай го бързо, купувай и го слагай в някой ъгъл. пък нсъ знай на пролет кви ще са цените и шимойш ли да си го позволиш / да не дава господ, ама/

# 2
  • София
  • Мнения: 607
Ние след дълго обикаляне и събиране на съвети и информация си купихме паркет от едно магазинче на бул.Мадрид, до Малък Градски театър зад канала. Влиза се по 2 стълбички, има изложени много видове естествен паркет. Ние си взехме бамбуков за спалните и тауари (бразилски дъб) за хола. Не знам дали предпочиташ да е готов (изциклен и лакиран) или тепърва да се цикли и лакира. Зависи и колко тежки неща ще слагаш върху него, колко ще ходиш. Има си различна степен на твърдост.

Продавачката е много свястна жена и дава добри съвети. За съжаление миналия месец са вдигнали цените.  Cry Така, че наистина - избери и си го сложи да се аклиматизира. Нашият стоя поне 2 седмици в апартамента. Сложиха ни го, засега няма проблеми.

Успех в избора!  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 815
Здравей,
Аз имам сложен паркет преди 6 години не мръднал, нито се е свил и съм изключително доволна от фирмата. Тази година пак към тях се обърнах - става дума за паркет на завода в Сливен - Коркос. Аз го купих от Виал паркет, те ми го и слагаха. И двата пъти. При мен е лепен. Препоръчвам ти ги, а ако има възможност да си вземеш екстра качество, наистина може и фигури да ти направят... с две думи доволна съм от тях много.

Послепис: не съм свързана по никакъв начин с Виал паркет. Ако поста ми се тълкува като реклама - нека модераторите да го изтрият.

Поздрави и успех с паркета!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз също съм много доволна от качеството на паркета и услугите, които получихме от ВИАЛ. Между другото тук четох само позитивни отзиви за тях и така избрах.
Anaise, на сайтовете си фирмите за паркет обясняват много неща - ще ти бъде интересно и от полза. Специално във ВИАЛ качествата се определят не само от чворчетата, а и от това в коя посока е нарязано дървото - това променя и шарката. Питай по магазините ще ти покажат за какво става дума. Никога не пускай никого да ти реди паркета без да е измерил влажността на пода със съответен уред.
tati2raseria, паркетът идва от склада с оптимална влага - в склада знаят как да го съхраняват, в домашни условия, поне аз не знам какво д аго правя. Паркетините имат нужда САМО от температурна адаптация в помещението - 2 седмици престой са предостатъчно, ако не бързате, за бързащи и 2-3 дни са добре. Доставчиците на паркет предлагат и монтаж и гаранция, така че нямат интерес да не съхраняват материала така както трябва.

# 5
  • Мнения: 958
Нашият  го взехме от паркети Спейс, бамбуков, той си е лакиран готов.
А бразилският дъб е страхотен, как е като твърдост?

# 6
  • София
  • Мнения: 607
Нашият  го взехме от паркети Спейс, бамбуков, той си е лакиран готов.
А бразилският дъб е страхотен, как е като твърдост?

Не помня конкретни цифри за твърдостта, но се спомням, че издържа на доста голямо натоварване. Дори и на токчета, но нямам намерение да опитвам.  Joy

Иначе и той е готов, лакиран. При нас също го залепиха, искаха само хубава замазка, та слагахме саморазливна, за да се изравни пода максимално.

Истината е, че като цена ни излезе сигурно 2 пъти по-скъп от българския дъбов, който го циклят и лакират на място. Но пък отговаря точно на желанието ни за цвят, размер на паркетината и бързина на слагане.

# 7
  • Мнения: 958
Не помня конкретни цифри за твърдостта, но се спомням, че издържа на доста голямо натоварване. Дори и на токчета, но нямам намерение да опитвам.  Joy

Точно, даже си спомням, че от магазина ме караха да го тествам с токче Simple Smile. Наистина изглежда много як, а за външният вид, просто няма какво да се говори.
Бамбука излезе доста по-мек.

# 8
  • Мнения: 2 641
благодаря на всички които са писали. не ми стана много ясно какво да искам но ще питам и в магазините. пак ще прочета какво сте писали че децата са ми са се качили на главата и несмогвам на двата фронта Crazy

# 9
  • Мнения: 2 641
забравих да питам колко време след замаската трябва да се сложи паркета? и този уред дето замерва влагата какво трябва да показва? при тези от вас на които е лепен, мирише ли после в стаите? с какви лакове ви лакират паркета? мирише ли след тях дълго? защото аз не понасям миризми и се чудя колко време ще си мирише в стаите като затворя прозорците?

# 10
  • София
  • Мнения: 607
Замазката трябва да е изсъхнала много добре. Въобще влагата в помещението трябва да е просто минимална. Ако имаш възможност сложи се електрически влагоуловител. Ние взехме на заем от едни приятели и не можеш да си представиш колко вода изхвърляме... ooooh!

Нашият паркет е готов, лакиран както писах. Само го лепиха. Лепилото се го донесоха майсторите, не съм обръщала внимание какво е. Цената му беше около 80 лв за литър. Аз ходих да го видя на следващия ден след лепенето - миришеше само на дърво от самия паркет.

Брат ми си сложиха паркет, който после циклиха и лакираха. Също не миришеше. А лакове и грундове има ужасно много и за всеки вкус. Просто трябва повече да се обикаля и проучва предварително.

Извинявай за дългия пост.....Дано отчасти да съм ти помогнала. Успех пак!  Hug

# 11
  • Мнения: 2 641
Колкото по дълги постове толкова по добре  Grinning единствения лак който аз съм виждала и не мирише е лак на водна основа, но с него сякаш няма лак. много бързо се изтърква отгоре и паркета ще се съсипе. преди време в друг апартамент сложихме плоскости корк в едната стая, но майстора незнам защо реши да сложи найлон под корка. незнам от корка или от найлона или от какво но миришеше с години в тази стая на лепила ли какво ли. та затова си мисля ако се залепи този паркет да не мирише пак така, защото трябва да се изнасям...
а готовите лакирани паркети от истинско дърво ли са или са примесени с нещо?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Може би зависи от лака - ние сме с водноразтворим, защото не исках да си личи, а и запазва по-светъл цвета на дървото. Устойчив е, не мисля че се драска лесно. Друг е въпросът, че ние го надрахме на няколко места зорлем, но на дървото му мяза, на ламината - не  Grinning За съжаление не знам с каква марка водноразтворим лак е при нас, но исках да те уверя, че качеството си е добро.

# 13
  • София
  • Мнения: 607
Готовите лакирани са 2 вида - от истинско дърво и трислойни (те пак са дърво, но не масивно, а от пресовани частици и затова се изхабяват по-бързо.) Поне така ни обясниха в магазина. Може би затова от масивно дърво са доста скъпи.  Peace Дано и качествени да излязат...

Общи условия

Активация на акаунт