Леко ПТП, без КАТ и ще пием кафе или...

  • 5 016
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 633
Днес сутринта отивайки на работа, на Руски паметник колата пред мен спира, за да пресичат пешеходците, аз също спирам, обаче гледам и надясно за идващия трамвай и леко се опирам в предната кола. Тръгваме и виждам, че шофьора дава мигач и спира на спирката. Спирам и аз, естествено поуплашена - за пръв път ми се случва. Слизаме, човекът е спокоен, гледа си колата - задната броня има леко ожулена боя. Вика ми какво ще правим сега - да викаме КАТ, ми няма смисъл, тръгнал съм на работа, ще си изгубим времето, за такава дреболия... На моята кола и няма нищо. Аз казвам, че като няма да викаме КАТ сигурно трябва да му дам някакви пари, но идея нямам колко. Той ми казва, че бил полицай, ей тук близо работел, аз къде съм, да си разменим телефоните и на обяд да се видим да се разберем. И аз с целия си явно патешки акъл, но много шашната си разменяме телефоните. Точно съм щяла да имам време да разбера колко пари е редно да му дам за бронята.
 Тръгнахме си и аз изобщо не вярвах, че този човек ще ме потърси повече. Да, но НЕ - обади ми се, видяхме се и аз с идеята, че 50 лв са добри пари в случая (естествено сумата беше коментирана в офиса). А човекът 100 пъти ми повтори, че трява да пием кафе и да се разберем. Казвам аз - ама какво кафе, да ви давам 50 лв и да приключим въпроса. Той ми заобяснявал как на друга жена, която била много отворена и оправна, такъв акт и бил написал, не знам си колко точки и взели... и някакви такива. Та било добре да се разберем кротко - да пием кафе. Казах, че бързам - все пак от работа съм излязла и щял да ми се обади пак.
 Много дълго стана, но ако не му вдигам телефона, и тъй като е минало време - все пак той не е останал на местопроишествието, може ли да ми направи нещо? Дори и да ми е записал номера, а сигурно е, какво може да стане? Мисля, че този човек определено не искаше пари от мен - ако беше това идеята изобщо нямаше да ме пусне да си тръгна, щеше да назове сумата или викаме КАТ - все пак аз съм виновна. Ясно е, че аз не ща никакво кафе да пия с този човек, искам просто да забравя случая. И последно - вече зная, че по-добре би било да ми бяха писали акт за неспазване на дистанция.  Confused

# 1
  • Мнения: 25 445
Мъж имаш ли си? Гадже?
Отиди да пиете кафе заедно. А ако имаш и адвокат, по-добре вземи него.

# 2
  • Мнения: 5 468
Айде зарежи го тоя и не се занимавай повече с него. В случай на подобно нещо, ако той е искал от теб обещетение, се вика веднага КАТ и се чака на място. Докато те не дойдат да направят протокол на място, не видят и оценят щетата - не става. Той си е тръгнал от мястото на произшествието, ти - също. Край, нищо не е станало. Оттук нататък само иска да те сваля и да се прави на тарикат. Разкарай го, нищо не може да ти направи.

# 3
  • Мнения: 87
Успокой се, нищо не може да ти направи!  Hug
Минало-заминало, просто не му вдигай телефона или бъди по-рязка и му дай да разбере, че не може да те шантажира!

# 4
  • Мнения: 4 678
Нищо не може да ти направи,не се притеснявай Peace Peace
Ако има мераци.......среща извън града........як бой ........и ще забрави Hug Peace
Даже пари може да му искаш,заради тормоза Peace

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Като ти се обади следващия път по телефона му кажи -"Кажете да се разберем за място и точен час на срещата тъй като няма да съм сама, а с адвокат." Сигурна съм, че среща няма да има при така проведен диалог

# 6
  • Мнения: 606
Не влизай във филми. Не му вдигай и това е. Да го духа.

# 7
  • Мнения: 662
Отиди в полицията и се оплачи, че те изнудва.Кажи им, че ти си искала да извикате КАТ, но той ти е казал, че няма смисъл, защото и той е полицай и са големи разправии.Като се прави на толкова хитър накрая може и без работа да остане.Те дребните риби като него горят.Ако пък се окаже, че въобще не е полицай, така ще му се израдват "колегите", че свят ще му се завие.Каквото и да решиш, не се виждай с него сама, всякакви луди има.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Даже не е трябвало пари да му предлагаш - има си застраховки за тази работа.
Преди няколко месеца ударих леко колата на съседката на паркинга пред блока. Обадих се в най - близкото РПУ да викна някой полицай, а той само ме попита "Пострадали хора има ли?", аз казвам, че няма и човекът ми обясни, че за такова ПТП късно вечерта няма да дойдат. Звъннах и в КАТ - същата работа, по телефона само ми продиктуваха номер на ПТП, който на следващия ден вписах в протокола на застрахователя. Само с гражданска отговорност съм, но платиха каквото трябваше на жената - даже беше доволна, че останали пари след боядисването  Laughing

# 9
  • Мнения: 6 608
Баси ,тъпака  Close

# 10
  • Мнения: 3 861
Я го отсвири тоя, нищо не може да ти напправи...

Да е чакал КАТ, ей как ги мразя такива досадници....

# 11
  • Мнения: 599
Когато има леко ПТП и ако имаш каско нали застрахователя си дава едни такива протоколи, които се попълват и от двамата участници в инцидента, прави се снимка(може и с телефон) и всеки по пътя си.Това е, за да се избегнат разправиите с полиция и съставяне на актове.А ако нямаш каско, за да му се признае гражданската е трябвало да извикате кат, които съставят такъв протокол, но и всеки си поема отговорността тогава.
А щом господина е бил съгласен да не викате полицаи, значи трябва да вземе това, което му предлагаш и да си заминава.
Проблема си е негов вече.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...А ако нямаш каско, за да му се признае гражданската е трябвало да извикате кат, които съставят такъв протокол, но и всеки си поема отговорността тогава....

Пак не е задължително да идва КАТ, за да поеме застрахователя щетите. Както писах по - горе, без да имам Каско, само с номер на ПТП взето от полицаите по телефона, попълнихме въпросните протоколи и нямаше проблеми. Дори снимки не сме правили, само ни викнаха двете коли при застрахователя, за да ги огледат.

# 13
  • Мнения: 2 401
Егати и нещастника. Изобщо не го мисли, сигурна съм, че не е никакъв полицай. Ако много упорства с търсенето,  се оплачи в полицията. 

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
...А ако нямаш каско, за да му се признае гражданската е трябвало да извикате кат, които съставят такъв протокол, но и всеки си поема отговорността тогава....

Пак не е задължително да идва КАТ, за да поеме застрахователя щетите. Както писах по - горе, без да имам Каско, само с номер на ПТП взето от полицаите по телефона, попълнихме въпросните протоколи и нямаше проблеми. Дори снимки не сме правили, само ни викнаха двете коли при застрахователя, за да ги огледат.
Е добре де как така. Мен нещо не ми е ясно. Застрахователя иска екземпляр от протокола за ПТП не само номер. Той се прилага към документацията. Поне при 3-те застрахователя с които съм имала работа е било така. Ама те изискванията са единни и се спускат от Агенцията по финансов надзор.

Общи условия

Активация на акаунт