Косопад след бременност

  • 6 586
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте, имам малка дъщеричка на 6 месеца и половина. Доскоро изцяло я кърмих, а от няколко седмици се захранваме. Преди около 2 месеца забелязах, че косата ми пада повече от нормално и все още продължава да е така. Знам, че това е свързано с промяната на хормоните, но вече много се притеснявам, тъй като намирам косата си оредяла, даже скалпът ми е започнал да прозира.
Дали някоя от вас е имала същия проблем и знаете ли как може ефективно да се помогне?

Предварително благодаря за съветите.

Цитат
Zdraveite, imam malka dashterichka na 6 i polovina meseca. Do skoro izcialo ia karmih a ot niakolko sedmici se zahranvame. Predi okolo 2 meseca zabeliazah che kosata mi pada poveche ot normalno i vse oshte prodaljava da e taka. Znam che tova e svarzano s promianata na hormonite, no veche mnogo se pritesniavam tai kato namiram kosata si orediala, daje skalpa mi e zapochnal da prozira. Dali niakoia ot vas e imala sashtia problem i znaete li kak moje efektivno da se pomogne. Predvaritelno blagodaria za savetite.


-----------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 02:50 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
ами чак да ми прозира скалпа не, но определено имах косопад, а идруги майки около мен също.
ползвах маска за коса миосатис с костен мозък, но според мен докато не си окапе каквото има, нищо не помага Rolling Eyes след около месец и малко спря косопада при мен.

пиши на кирилица Peace

# 2
  • Мнения: 1 317
Споко, ще покапе и след още месец два ще спре; като спреш да кърмиш си вземи витамини против косопад, а докато кърмиш ползвай шампоани и ампули против косопад. Но не очаквай да спре от тях, може да намалее и да позаздравиш корените. Аз лично съм с тънка и не особено гъста коса, след раждането почна да капе на първия месец и капа 5 месеца - още имам коса и не ми е лъсвало темето. Аз ползвах продуктите против косопад на Ducray. Носи си косата прибрана, реши се над тоалетната и не обръщай внимание. Ще мине от само себе си.  Wink И най-важото не се вманиачавай на тази тема, само ще влошиш положението.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
С Дияна имах много силен косопад, беше ужасно. Имах коса до кръста де. Подстригах се, слагах маски. Пих и Ревалид.
Сега май положението е нормално. Но отново съм с къса прическа Simple Smile

# 4
  • Мнения: 583
Нормално е, моята коса също пада. Скалпа не ми прозира, защото имам безумно къдрава коса, но количеството което пада е стряскащо. Фризьора ми ме предупреди за това още преди да родя. Процеса е естествен, може да бъде коригиран с козметика, но не спрян.

# 5
  • Мнения: 1 512
Моята коса капе също много при положение че не съм кърмила изобщо.Каквато и козметика да ползваш няма да спеш косопада.Каквото има да пада ще падне - така ми каза моята фризьорка.За твое успокоение ,че не правиш нищо по въпроса пробвай с ампули,маски и витамини.

# 6
  • Мнения: 257
Моята коса капе също много при положение че не съм кърмила изобщо.Каквато и козметика да ползваш няма да спеш косопада.Каквото има да пада ще падне - така ми каза моята фризьорка.За твое успокоение ,че не правиш нищо по въпроса пробвай с ампули,маски и витамини.
Peace

# 7
  • Мнения: 3 034
това може да е често срещано явление, но явно не е задължително, защото аз нямах никакъв косопад. косата ми е под кръста и е все така откак се помня. мисля, че има значение как се грижиш за нея и преди, и по време на бременността. аз съм маниачка на тази тема и косата си не оставям без маски, ампули, масаж и т.н. подстригвам всеки месец и половина. и бременността и раждането не й се отразиха по никакъв начин, включително не е ставала нито по-гъста, нито по-лъскава, както съм чувала от други жени.

# 8
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Спокойно момичета, на мен след като родих ми падаше адски много и си купих серията на Фитовал-капсули, шампоан и лосион. За една седмица спря да ми пада косата Peace Peace Но това само защото не исках да чакам периода на бавно възстановявяне smile3516

# 9
  • София
  • Мнения: 3 742
Първо пих 1 месец Мерц + желязо/таблетки,които се дъвчат/ по съвет на доктор.Втория месец витамини Герикапс 2пъти на ден по1табл.+вит.B6 3пъти на ден по2табл. пак по съвет на доктор.Отделно хининов шампоан и маска по мой избор.За 2 месеца се оправих.Успех и на теб.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз страдам от този проблем. Беше ми намалял косопада, обаче от около 2 седмици пак се увеличи.

# 11
  • Мнения: 4 784
След като спрях да кърма се започна с косопада. Третирах косата с шампоани против косопад. От Дюкре съм много доволна.
В Красива мама има много теми по въпроса. Потърси, има полезни неща.

Общи условия

Активация на акаунт