Диета с малко въглехидрати,може да е опасна за вас.

  • 2 612
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
здраве.bg, последна редакция 17 септември 2008 г.

Лекари от Ню Йорк, работещи за престижното специализирано медицинско издание The Lancet, предупреждават, че съблюдаването на диети, съдържащи ниски нива на въглехидрати, може да бъде опасно за здравето.

В своята публикация те се спират особено на т.нар. диета на Аткинс, която става все по-популярна по света в стремежа на някои хора бързо да свалят излишните килограми.

Според американските специалисти в някои случаи подобен тип диети могат да доведат до кетоацидоза – сериозно заболяване, дължащо се на опасно завишени нива на кетони – отровни вещества в кръвта. Те се произвеждат в особено голямо количество в черния дроб, ако спадне равнището на инсулин поради недостатъчно и непълноценно хранене или при диабет.

# 1
  • Мнения: 2 199
И за Дюкан казваха същото нали  Confused

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Продължителна диета без въглехидрати е опасна. В смисъл, започваш един ден и продължаваш без въглехидрат повече от 14дни. Това и самият Аткинс го казва. Съгласен съм. Също съм на мнение, че диетата на Дюкан води до разни здравни проблеми, но туй не значи, че не е ефикасна. Дюкан просто не е за всеки, но това важи за всеки диет.

Всякаква диета, в коята си лишен от важен за организма хранителен елемент, крие опасност някаква, особено за болнави люде. Затова хора с доказани бъбречни, сърдечно-съдови и прочее проблеми, трябва да се насочат към диетолог, с който да обсъдят хранителен план и да го спазват, а не да четат вестници и да купуват книги без предписание.

Статията ще ми е любопитно да погледна, понеже на първо четене изглежда да е почесване на езиците. Нищо конкретно, нищо съществено...
Дори бях разглеждал стравнителна таблица на проведен експеримент, но не помня в немско или английско беше. Мисля, че времетраенето беше 60 дни. 3 групи се хранят с различно процентно съотношение между протеин, въглехидрат и белтък. Накрая резултатът беше, че тези, които са се хранили с около и под 20% въглехидрат в менюто са отслабнали най.много и нямат оплаквания медицински. Доколкото си спомням, имаше заложена и физическа дейност, но не съм сигурна. Ще потърся този труд и ако го намеря ще ви го приложа тука, защото може да не възпроизвеждам правилно данните. Blush

Искам да кажа също така, че за да бъде човек честен със себе си и околните, преди да започне някакъв дългосрочен режим е редно да се изследва как е със здравето. Може и с горния етаж, ето моя се накланя понякога и викам майстор за покрива..
Сетне е нужно да се спазва хранителния режим така, както е даден по книга. Много хора четат набърже, диетуват каквото там диетуват, според тях съвсем по правилата и накрая са ощетени и неотслабнали или пък набъбнали. Дебелеенето не само става бързо, но и безразборно. А наобратно трябва да се положи здрава мисъл и търпение.

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И на мен ми се струва, че изключването на основна хранителна група/ в случая въглехидрати/ е опасна за здравето. Нямам против тяхното ограничаване, но изключването им напълно от менюто крие рискове. Именно по тази причина съм си избрала режим, в който "въглехидрат" не е забранена дума Heart Eyes.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Слага два линка за прочит.
НВД и хлебец
Бързото отслабване е опасно - а най-бързо пада стрелката на кантар с безпощадно плодуване, гладуване или безвъглехидратен диет.  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Много съм съгласна.  Peace
Затова диетата, която спазвах и отвреме-навреме спазвам , съм избрала да е балансирана. Включва всички видове групи храни.
Отивам да чета.
Благодаря за линковете!   bouquet

# 6
  • Мнения: 902
колко гр. въглехидрати се считат за нормална доза-прием на ден при момиче 166см? има ли някъде калкулатор за изчисление?

# 7
# 8
  • sf
  • Мнения: 10 128
: Поци ,а  ти какъв хранителен режим би препоръчал?

# 9
  • Мнения: 4 678
В основата е Дюкан..но аз вкарвам и плодове,,,,и зареждащи дни с въглехидрати Peace

# 10
  • Мнения: 11 747
В крайна сметка, нито една от диетите не е полезна, ми се струва  Thinking
Дюкан, верно е нисковъглехидратна, но все пак 3с.л. овесени трици на ден - това колко въглехидрати беше, наскоро го четох и забравих сега, ама не беше малко, май  Thinking
И аз се присъединявам към въпроса, колко въглехидрати дневно е нормално, здравословно, но и отслабващо да се приемат? Изобщо, искам да следя темата.

# 11
  • sf
  • Мнения: 10 128
аз миналата година ходих на диетолог. Докато спазвах режима се чувствах чудесно, после пак се освиних.
Има си от всичко по малко в режима- месо, плодове,зеленчуци , мляко.

# 12
  • Мнения: 270
Поци, нещо като 3-та фаза на Дюкан май е добър вариант за режим за цял живот...какшво мислиш?

# 13
  • Мнения: 4 678
Поци, нещо като 3-та фаза на Дюкан май е добър вариант за режим за цял живот...какшво мислиш?
..мисля че трябва да се яде всичко...но трябвада е съобразено с денонощието...месо плодове зеленчуци Peace..разбира се като се ограничи..пържено,газирано,сладко, тестяно,алкохол Peace..въглехидратите не са вредни стига да знаеш кога и какви..бързи, бавни..и т.н... Hug..хубаво е да се вкарват от време на време..за да засилят метаболизма Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 545
Айде сега ми  кажете в кои часове е подходящо да се хапват различните групи храни ... например след 6 месеца Дюкан трябва да вкарам плодове . По кое време на денонощието да изхрупам едно плодче  newsm78 и какво да е то  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт