Как се действа при липса на апетит?

  • 552
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 145
Вече вдигнах ръце и не знам какво да правя. Няма хранене, което да е лесно - независимо по кое време на деня и с какво. Яде мляко в 7:00, 10:30 и 21:00, в 14:00 заленчуково пюре, а в 17:30 каша с плодово пюре. Или поне така на мен ми се иска, защото госпожицата не иска нищо. До сега успявах да я нахраня като и предлагах какво ли не и тя хапне малко от едното, малко от другото. Но ми писна да хвърлям храна, да мия по 3-4 шишета на ядене и да се правя на маймуна по 1 час .
Та се чудя дали да я оставям с по-малко ядене (60-70г на 5 хранения) или да се храним често по малко (т.е. целодневно при най-малкото промрънкване да и набутвам да си пийне 10-20мл. мляко)? Фатално ли е ако млякото на ден падне под 500мл?

# 1
Млякото ли не си пие или не иска да яде другото? По колко мляко ти изпива? Моята Диянка не искаше нищо да яде и затова млякото сутрин и вечер го давах в полусънно състояние, в 10,30 я разнасях из цялата къща пеейки и друсайки, кашата я давах течна с биберон като в 10,30 и само пюрето си ядеше без особени номера. Понякога помагаха и подскоци в седнало положение върху табуретка Sad Опитвала ли си да пропуснеш едно хранене да видиш дали на следващото ще яде с апетит? Друг вариант е да пробваш на 4 часа.
Незнам дали бях полезна, но да знаеш, че напълно те разбирам и съчувствам, защото целия ден ти става една безкрайно хранене....... #Crazy При нас тъкмо нещата станаха нормални и започнаха зъбите- цели 6 за месец #Crazy #Crazy

# 2
  • Мнения: 104
и при нас е същото положение ,а сме на 1 год.вече.досега не се притеснявах,защото въпреки мъките наддаваше,но последно е свалила 600 гр.мъка е това хранене,знам,при нас няма изгледи да се оправим.аз пробвах на 4 хранения още преди 3 месеца,но не се отрази на апетита й.зависи от детето,при някои сатава,ако я оставиш да погладува,при нас не проработи.за млякото мисля,че трябва да настояваш-поне по 500 мл.на ден се опитвай да задържиш.аз й го давам докато спи,защото иначе и него не пие.
дано се включат мами със съвети,как да ги накараме да се хранят,аз поне изпробвах всичко,но....все се надявам нещо ново да науча.
успех и на теб

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
Да, точно както казвате млякото го давам в полусънено състояние. Иначе не иска нито мляко, нито пюрета, нито каши. Пробвах да разредя храненията никакъв ефект. Преди поне сутрин ядеше нормално. Сега се буди гладна (цяла нощ не е яла от 21:00 до 7:00), а когато и дам млякото изпива около 60-90мл. и не иска повече. Възможно е да е от зъби, защодо без да натискам, само като прокарам пръст по венеца, почва да плаче със сълзи, но това не решава проблема. Тъй като не виждам никакво подуване на венците, предполагам, че така може да продължи с месеци. Гелчетата за зъби се отразяват на съня и, но не и на храненето Sad
Просто се чувствам безсилна

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Според мен не трябва да я насилваш, давай и колкото и се яде, може да е от жегите. Не мисля, че е фатално ако млякото е малко по малко от 500мл. Моя примерно яде на ден по 440-450мл. мляко, но сме на 4 хранения, 2 от които са млечни и 1 смесено, половината млечно, половината плодово пюре. Не мисля, че има проблем ако не му достигат някакви си 50мл. А млякото му съвсем ще намалее като започна киселите, ще му се събират само 340мл. на ден мляко. Но няма да го наливам като за световно и да го тъпча излишно, само защото хората смятат, че такова количество мляко трябва да се дава на ден.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 145
Вероятно си права. И ние от 2 дена минахме на 4 хранения, лошото е че дори и да е много гладна след 60-90мл. почва да плаче и отказва повече да яде. Трябва да направим почивка от 20-30мин и после изпива още около 40мл. и така храненето може да продължава с часове. Ако пък я оставя и не я храня повече не знам кога пак ще огладнее и колко храна да направя. След 2 часа може да ревне, но знам ли дали защото е изморена, или защото е гладна или за нещо друго. Бих могала да направя мляко, а тя да пийне 30мл и пак да не исак повече и тогава аз хем трябва отново да хвърля направеното шише, хем разваляме апетита за следващото хранене ooooh! Единственото, което пие е сок, но все пак е бебе - трябва и калций и въглехидрати, не може да я кара само на сок.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мама Миа, все едно аз съм описала голямата ми щерка като беше бебе- едно към едно са. Нейното хранене винаги е било тормоз за мен- от първия път, когато я храних в родилния дом, та до ден днешен. По едно време караше само на сок, по цели дни нищо друго! И все пак винаги е кипяла от енергия (но пък често боледува през зимата)- вероятно това е количеството храна, от което се нуждае. Много е слаба (на 4 г. е 12 кг.), но свикнах, че това е положението (давам й разни сиропчета за подсилване и апетит, но те са за след годинка).
Развива ли се детето, жизнено ли е, добър ли е тонусът му- значи му е достатъчно това, което приема. А това, че на родителите им се иска да хапва повече си е техен проблем. Просто някои деца ядат по-малко от други.
Уф, дано не те отчаях...

# 7
ооооо този проблем с храненето ми е познат до болка.Същата работа не иска и не иска да яде когато му дойде часа.Забелязях че харесва млякото когато е студено.ама изобщо да не е затоплено  все  едно температурата на питейна вода е не чак ледена.Приготвям го 1 час преди храненето отварям шишето за да изстине от самосебе си , и когато трябва да яде го изяжда на веднъж.Дори ако е леко топло го изстудявам напълно.Ще има ефект сигурна съм.Опитай така със студено мляко ако трябва го изстуди малко в чаша с вода.Ако детето го мъчат зъбките не може да понася затоплено а хладното го успокоява.Ние също имаме този проблем с венците.Ако много е неспокойно и плаче дай му малка доза Калпол мигновено ще го успокои .

Общи условия

Активация на акаунт