Килограми и кърмене

  • 1 953
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Предполагам,че много пъти е коментирано,но все пак да попитам-Има ли начин докато кърмя да спазвам някаква диета,за да намаля килограмите си?
Не искам да се отрази негативно на кърмата,но е задължително да отслабна,защото краката вече адски ме болят и се сковават...  Sad С беба качих 30 кг,сега съм с 20 отгоре  Embarassed
Тежи ми много!
Друг е въпроса че не мога да си намеря дрехи...

# 1
  • Мнения: 9 814
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141

Успех в кърменето и отслабването.

# 2
  • Мнения: 9 481
При активно кърмене от моя страна и ядене на ужасно мн сладко /каквото се сетиш..и разбира се никакви диети/ към 5-ия мес след раждането бях на минус килограми Peace Забременях 57, качих 13-14 до края на бременността, а 5-ия мес бях 49кг Mr. Green
Вярно, че при теб са повече, но кърменето изисква доста енергия и способства за намалянето на килограмите Wink
Успех-ще ги свалиш, а и тичането след бебето тепърва предстои :hug
:

# 3
  • Мнения: 4 555
Забрави за сладките, тестени и мазни неща. Хапвай повече пловоде и зеленчуци, месо.
Има начин, успех.

# 4
  • Мнения: 559
Здравей, аз качих през бременността с дъщеричката ми 20кг, не съм се ограничавала от нищо. След това като родих, кърмих малката на поискване, хапвах отново като за последно. Не съм се тъпкала насила, просто имах невероятен апетит. Мъжът ми се шегуваше с мен, че е сигурен че в предишният си живот съм била прасенце  Embarassed Малко ме притесняваха килограмите, но постепенно взеха да се топят сами, без да положа грам усилие. Когато малката стана на 8-9 месеца, вече изглеждах както преди да забременея. Отдавам го изцяло на кърменето  Peace Успех ти желая .   bouquet

# 5
  • Мнения: 805
ЩАСТЛИВКИ СА ТЕЗИ КОИТО ОТСЛАБВАТ ОТ САМО СЕБЕ СИ ДОКАТО КЪРМЯТ.
АЗ ДОКАТО НЕ ЗАПОЧНАХ ДА ГЛАДУВАМ, НЕ МРЪДНАХ НАДОЛУ.
OТ КОЕТО ПЪК ЕСТЕСТВЕНО КЪРМАТА МИ АВТОМАТИЧНО СПРЯ...

# 6
  • Мнения: 2 197
Здравей, аз качих през бременността с дъщеричката ми 20кг, не съм се ограничавала от нищо. След това като родих, кърмих малката на поискване, хапвах отново като за последно.  Отдавам го изцяло на кърменето  Peace Успех ти желая .   bouquet
Това си зависи от организма. И не се дължи на кърменето. Не знам защо господства мнението, че кърменето е свързано с усилия и оттам горене на калории. Няма доказателства за това. Ако преди да забременееш си била слаба и не са ти се "лепяли" килограмите  значи ще успееш да си възвърнеш старите килограми и без усилия. Ако качваш килограми лесно - е няма да можеш. Така че изказвания как само от кърменето се свалят килограми изобщо не почиват на някакви доказателства.
Аз свалях излишните си 7 килограма 6 месеца, като от втория месец започнах едночасови упражнения, включващи 250-300 коремни преси на ден (със секцио родих, затова се позабавих с упражненията). През цялата си бременност и после докато кърмех изобщо не съм яла много - на мен закуската ми е половин препечена филийка, обяда ми е едно кисело мляко, вечерята - малко по-голяма. Не съм яла повече нито докато кърмех нито преди това. Имах абсолютно достатъчно кърма, даже прекалено. 6 месеца ми трябваха, за да смъкна противните килограми. Имам две приятелки, които ядяха и ядат непрекъснато. Шоколади, кока-коли, ядки и всичко това в огромно количество и ...непрекъснато. И на двете 1 месец след раждането по никакъв начин не им личеше, че са раждали. Така че - всичко е до метаболизъм.
Иначе по въпроса - ако се приема  достатъчно разнообразна храна и се набавят витамини и минерали абсолютно нище не пречи да се пази диета по време на кърмене. Но все пак спорта е задължителен. Освен всичко помага и за тонуса и разсейва от грижите.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 773

Храненето, диетите, кърменето, отслабването нямат общо. Не знам защо се смята, че като кърмиш, отслабваш по-бързо. Имам наблюдения, че изобщо не е така.Всичко си е до организъм и начин на живот. Не е нужно да се яде огромно количество храна за да има кърма, просто трябва да се наблегне на полезните продукти. Спорта разбира се помага както за добра фигура, така и за по високо самочувствие.Аз кърмех не повече от 2 месеца. Не съм се ограничава от към храна, като не винаги ми се яде разбира се. Отслабнах сравнително бързо, като се има предвид, че качих 27 кг.В момента съм по-слаба от преди. Успех!

# 8
  • Мнения: 231
Аз съм в отбора на дебелеещите по време на кърмене.  Embarassed
Не знам дали има връзка между кърменето и апетита.. съответно дебелеенето. Аз понякога след като кърмя изпитвам зверски глад. Съответно си хапвам доста обилно и за 5 месеца съм качила 6 кг. Освен това след като си хапна пържолка гърдите ми се препълват. Така че при мен определено храната влияе върху количеството на кърмата. А що се касае за отслабването - то си е до организъм. Има и щастливки, които си похапват без да дебелеят  Peace

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз мислех да спазвам диета докато кърмех, обаче се отказах. Отложих за по-късно.

# 10
  • Мнения: 8 242
Много ти е малко бебето за диета..
Аз за 2 годии кърмене не мръднах от +20 кг..
Но се усмелих да диетувам чак като дребен стана на 22м. ..

# 11
  • Мнения: 510

Абе,незнам дли кърменето помага за отслабването, ама със сигурност не е вярно, че докато кърмиш може да гладуваш, поне не и преди да захраниш детето.Аз лятото изкарах 1 ден на кайсии и се чудих, абе това дете защо все реве и яде на 2часа? А то гладно милото, с мойте кайсии  Laughing Аз също не съм си върнала старите килограми,но на този етап ми е по-важно детето  Naughty
Поне разбрах,че има мира когато ям месо, явно тогава най- се засища  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 329
Ами можеш да се опиташ да се "храниш" предимно с хранителни неща, те ще са и по-хранителни за бебето ти, като избягваш захар, бяло брашно, преработени храни и полуфабрикати, и наблягаш на месо, супички, зелечуци и плодове, ядки, яйца, салати със зехтин и много вода. Така апетитът се регулира от само себе си, а и ти и бебчо ще сте сити. Ако включиш и някаква гимнастика, ще си тип топ преди да се усетиш.

А що се отнася до изследванията, свързани с кърменето и отслабването - има такива и отслабването се дължи не толкова на повишения калориен разход, който е може би само с около 15-20% по-голям от обикновено, колкото до промяната в хормоналния профил, заради хормоните, които се отделят по време на кърмене. Тези именно хормони фаворизират изгарянето на мазнини точно от "проблемните" места - ханш и бедра. Все пак без разумен режим на хранене няма да стане, а и нали най-важното е да сме здрави и енергични, а оттам и бебето.  Grinning

# 13
  • Мнения: 594
По принцип има една приказка, че колкото време си слагал килцата (т.е 9 месеца), толкова ще ти трябват и да ги смъкнеш... Не мисля обаче, че кърменето само по себе си означава че ще отслабнеш. За диети по време на кърмене е просто абсурдно да си мислиш - можеш да си сигурна че ако го направиш, ще ти спре и кърмата.
Но от друга страната цялото това тичане около бебето, дългите разходки навън с количката,... всичко това малко или много помага да се свали някое и друго килце...  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 718
На този етап е добре просто да се храниш балансирано. Позарежи хляба и тестените, вафли разни там гадости също. Хапвай си месо, млечни(без да прекаляваш), плодове и зеленчуци, зърнени, ориз... Можеш да се ограничиш само от вредните боклучави храни и ще видиш, че постепенно ще има ефект. Обаче е важно да не гладуваш, да се храниш по поне 4-5 пъти на ден и да приемаш достатъчно течности. Хубавото при този начин на хранене е, че няма опасност да ти се отрази на количеството кърма, а и ще си сигурна, че и бебето ти се храни здравословно  Peace Освен това към 6-8 м. на бебето организмът ти ще спре да трупа запаси и ще започнеш естествено да отслабваш кърмейки. Също и малко повече движение ще помогне  Peace
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт