Увеличено бъбречно легенче

  • 838
  • 2
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 326
Здравейте! Пиша тук, незнам дали е мястото. На 26.10 бях на ФМ. Тогава бях в 29 г.с.4 дни. Лекарката установи увеличено дясно бъбречно легенче. Каза, че може така да е създадено, може да е недоразвито още, но може и да връща урина от пикочния мехур в бъбрека. На листчето записа, че задържа урина. Другите части на бъбрека били наред. На 01.10 бях на ЖК и лекарката ми искаше да ме вкарва в болница да съм бъдела спокойна, при което направо ми се подкосиха краката. Реално и на нея и на тази от ФМ мнението беше, че в момента нищо не може да се направи, но след като бебо се роди и стане на около месец е добре да се видят на ехограф бъбреците.
И наистина ли в момента нищо не може да се направи и какво да очаквам в бъдеще. Какво трябва да предприема по-нататък. Все пак имам още 2 месеца до термина. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 5 760
При тези случаи се проследява ехографската находка, защото може да има увеличено легенче, ако не е отделило в момента урина. След раждането се прави ехография на бъбреците на бебето и чак тогава е възможна една по-точна диагноза. След раждането в зависимост от ехографската находка се предприемат и допълнителни изследвания за да се уточни, степента на нарушеното развитие ,ако има такова. При по-леките случаи не се предприема оперативна интервенция. При по-тежките тя се предприема, но все пак при значително по-късна възраст особено ако е едностраннао нарушение в развитието на бъбреците.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 326
Много Ви благодаря за отговора! Hug

Общи условия

Активация на акаунт