някой да има идея?

  • 1 052
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Искам да се обърна към Вас по един проблем в семейството ми. Съпругът ми е патологично ревнив, с изблици на
физическо насилие към мен на тая тема. Омъжена съм от 17 години и все чаках това да се промени, но децата (на 14и16години)вече се страхуват за мен  и открито заявяват, че така повече не може. Смятате ли че на това може да
се помогне по някакъв начин. Корена на проблема е, че 5 години преди да се оженим имахме кратка връзка, която аз прекратих и сега той непрекъснато
 повтаря че "вълкът кожата си мени , но нрава -не". Живеем в жилище ,придобито след брака и той отказва да се изнесе, като казва, че държи на семейството си и с това си държание го"пази". 
Разчитам на Вашия отговор!
Предварително благодаря!

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Съпругът ти има нужда от психологична помощ.
Дори и да успееш да го изгониш тормоза ще продължи.....

Струва ми се, че за тези години, той не се е убедил в твоята обич, искреност и прямота....възможно ли е причината да е от това. newsm78

# 2
  • Мнения: 649
И аз съм на мнение,че има нужда психологична помощ, познавах една такава двойка, но за щастие на жената и дойде акъла и се разделиха на време. Действай защото това много добре знаеш,че е голям тормоз.

# 3
Винаги съм му казвала и показвала, че за мен той е по-ценен от всички мъже навън. Но той продължава да търси-рови ми телефона и звъне на всички непознати за него номера, причаква ме по време на обедната почевка да не би да отида нанякъде(къде ли?!?), дори рови в бельото ми-как така с е скъсало  на толкова "необичайно "място. Това е доказателство! Изапочват скандалите. Не съм убедена, че и развод ще помогне, въпреки че вече реших най-после да подам молба. Което между другото е поредното доказателство , според него , че си имам любовници. Не един! Много!

# 4
  • Мнения: 248
.....................с изблици на физическо насилие към мен ............  Омъжена съм от 17 години и
............. Корена на проблема е, че 5 години преди да се оженим имахме кратка връзка, която аз прекратих и сега той непрекъснато

Мила, правилно ли разбирам, че ти причинява това, заради факта, че преди 22 години си имала кратка връзка с него, на която тогава си сложила край, а по-късно все пак сте се взели?  newsm78

# 5
Абсолютно правилно си разбрала. Нелепо е, нали? Ама е факт! Никога не съм си мислила , че може да се комплексира от този факт дотолкова. Още повече, че докато децата бяха малки и аз си бях непрекъснато с тях в къщи-проблем няма. Поне този де...

# 6
  • Мнения: 248
Абсолютно правилно си разбрала. Нелепо е, нали? Ама е факт! Никога не съм си мислила , че може да се комплексира от този факт дотолкова. Още повече, че докато децата бяха малки и аз си бях непрекъснато с тях в къщи-проблем няма. Поне този де...

Беж бърже, Лиске, да бягаме!
Обмисли всичко добре; почерпи съвети от хора с опит; опитай се да се подготвиш за това какво би могла да очакваш.
Това с апартаментите не го разбирам. Ще кажат запознатите, но дори придобит след брака, до навършване на 18 години на чедата, те (и този, при който са останали) са в него, май.
Аз не разбирам защо като се разведеш той би продължил да те тормози .... но явно се случва често, като чета какво казват хората.
Мисли трескаво и се пази!
Успех!

# 7
  • Мнения: 9
Виж, от това спасение няма. Чакала си прекалено дълго. Казвам ти го от опит. След като бях пребита физически реших да действам. Мислех си, че ще ме преследва, че ще ме убие едва ли не, ама НЕ! Намери си добър адвокат и се разделяй с него възможно най-бързо. Ще видиш колко спокойно се диша след това.
УСПЕХ!

# 8
  • Мнения: 0
В грозно,гадно и унизително положение се намираш.Чудя се как си издържала толкова дълго при такива условия.Или всички останали характеристики на съпругът ти са превъзходни,заради децата ли,защо.Не мисля,че помощта на психолог ще успее да го промени.Ревност в някакви разумни граници-да във всяко семейство я има в по-голяма или малка степен,но превърната в патологично състояние.......Тъси си добър адвокат и бягай,девойко,спасявай се ,теб и децата си.Дори ако трябва и заради тях го направи.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, и аз като другите мисля, че най-добре е да се спасяваш по най-бързия начин. Такова нещо не се търпи, а и става по-лошо. Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 742
Лелее,какви мъже има...Спасявай се.

Общи условия

Активация на акаунт