Помощ за болно дете и връзки с майчин дом

  • 1 965
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Моля модераторите да преценят дали темата трябва да се премести, но ако стоенето й тук може да помогне на едно семейство, моля да бъде оставена.

За това не се говори, но аз ще говоря за избора на семейство и за отношението към него и нуждата от спешна помощ сега след раждането на детето им.

Те са опитвали да забрременеят три години. Когато успяват изследванията показват проблеми. Родителите вярват в смисъла на всеки един човешки живот и са готови да се грижат и обичат своето болно дете. Поради евентуалното трудно раждане пристигат от морски град в София.

Вместо по - добро медецинско обсюжване обаче , жената е била подложена на тотално унижение.
След като бебето се родило, лекарите и го показали с думите :" На ти го сега , виж какво си родила!" и започнали да показват всичките увреждания.
Междувременно се насъбрали още лекари от различни етажи с фотоапарати и започнали да  правят снимки  на бебето .
След като "фотосесията " приключила , направили нужните шевове на майката , която вече била загубила много кръв.

Няма да влизам в подробности за всички останали перипетии , обвинения и унижения които трябвало да преживят двамата родители.
Освен всичко останало , на бащата било напомнено : "Да не забравите омилостивението което трябва да дадете горе " (горе означава 8-мият етаж , където било интензивното отделение за новородени)
В момента живота на бебето в голяма степен зависи от грижата която ще получи тъй като има опасност от възпаление на гръбначният стълб, който в долната си част е открит.

Практично това с което можем да помогнем в момента е да проверим дали някой има контакт  в Майчин дом, за да може родителите да получават информация за състоянието на детето.
Оказа се че никой не желае да дава информация за "онова дете".

Ако майката бъде изписана преди бебето , което в предвид на предстоящите изследвания и операци най-вероятно ще стане , тя ще има възможността да го вижда 1 седмично в интервала м/у 12 и 13 часа.

Родителите все още са под голям стрес и напрежение. Според лекарите, в най - добрият случей, бебето ще остане парализирано от кръста надолу. Все още нямам информация дали има умствени увреждания.

Моля ви помогнете ни с връзки в майчин дом. Необходимо е майката да има връзка с детето си.
Не знаем още диагнозата, лично се съмнявам за спина бефида, но може изобщо да не е това.

Ако се сещате как по друг начин може да се помогне. Пишете Hug

# 1
  • Мнения: 805
 За съжаление не мога да помогна, но се моля Господ да им даде сили на тези хора!

# 2
  • Мнения: 270
 Praynig да аз също се моля. но това е само едно от нещата, което можем да направим...v.pluemper  благодаря ти, че се присъединяваш

# 3
  • Мнения: 1 668
Приказка, не мога да помогна с връзки, но се моля за детенцето. Но често да ти кажа малко пресилено ми се струва да ма такова отношение от страна на лекарите. Иначе всеки ден се дават сведения за децата, които са там в 12 часа. за свижданията - нямам представа.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Ужасно е, че лекари могат да се държат така, но ги има, и то доста.
Съжалявам, не мога да помогна с нищо, освен да стискам палци на бебчето и на родителите да са силни духом и дано нещата се подобрят.  Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 1 391
Това, за което се сещам е да говориш с Хедра от кърмаческия форум, защото те работят с лекари от неонатологията във връзка с насърчаване кърменето и вероятно би могла да помогне.
Ужас, наистина дано детенце бъде добре Praynig

# 6
  • Мнения: 2 131
Не мога да повярвам, че са способни на подобно отношение.
Пожелавам детенцето да се оправи, а на родителите - вяра и сили.

# 7
  • Мнения: 58
Ужасно е, че лекари могат да се държат така, но ги има, и то доста.
Съжалявам, не мога да помогна с нищо, освен да стискам палци на бебчето и на родителите да са силни духом и дано нещата се подобрят.  Praynig
Peace
 Praynig Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 165
Не мога да повярвам, че са способни на подобно отношение.
Пожелавам детенцето да се оправи, а на родителите - вяра и сили.
Praynig Praynig Praynig Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Боже,дай сили на бебчето и на родителите Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 4 514
Ужасена съм и не мога да повярвам, че е възможно лекари да се държат по този начин. Моля се детенцето да расте с възможно най-малко увреждания, не знам каква му е диагнозата, но ще се моля за него.  Praynig Кураж и сила на родителите!
Наистина съм потресена от прочетеното... Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Кураж и сила на родителите от мен!
Защо не пишеш на Д-р Слънчева /Нивеа бейби/? Тя е завеждащ неонатологията там.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=47473

# 12
  • Мнения: 1 440
Не мога да повярвам! ShockedНаистина ли така са се отнесли с майката?
От сърце се моля за бебчето.... и сила за родителите! Praynig
Дано намерите някакви връзки!

# 13
  • Мнения: 872
Кураж и сила на родителите от мен!
Защо не пишеш на Д-р Слънчева /Нивеа бейби/? Тя е завеждащ неонатологията там.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=47473
И аз за това си мислех

# 14
  • Мнения: 4 335
И аз се  моля за малката душица и неговите родители PraynigИдеята на Ники за др.Сльнчева е много добра,наистина би могла да помогне Peace

Общи условия

Активация на акаунт