Откъде диоптрични очила във Варна

  • 22 753
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте искам да си поръчам диоптрични очила.Обаче не държа да са някакви дизайнерски .В никакъв случай даже.
Но искам да знам,че като отида там и ще ми ги направят качествено и без да ми смъкнат кожата .
Също ако имате мнение за оптики Joy ще съм ви много благодарна .

# 1
  • Мнения: 29
Пробвай в някоя оптика.Ако там няма, пробвай в магазина за хляб. #2gunfire #Crazy newsm78 Joy

# 2
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Пробвай в някоя оптика.Ако там няма, пробвай в магазина за хляб. #2gunfire #Crazy newsm78 Joy

Това беше много грубо от твоя страна, то все пак не е хляб и е изключително важно за хората, които носят очила

Сега по темата да се изкажа, избора на очила е много важен, особенно ако се носят постоянно - това все пак е облика на човека.
Нося очила от 15 години и смятам,че мога да ти дам добър съвет.
Първо е изключително важно качествената работа и второ материала на рамките.
Като ученичка родителите ми поръчваха очила от разни оптики, не маркови, не качествени - получавах обриви от материалите и рани на носа - много грозно и болезнено, освен това рамките се изкривяваха бързо и се обелваше покритието им. Сменихме много рамки и излишни пари на вятъра. Докато не чух за оптики Леонардо - там проблемите ми се решиха. Първите си очила от там ги купих на реална цена и бяха скъпи - Армани- карах с тях сигурно 8 години ( нося постоянно очилата), нямах обриви, нямах рани, нямаха обелване даже, да не говоря за изкривявания на рамката - никакви. Счупиха се при нелеп инцидент, стъпах върху тях без да искам. Вторият чифт, който купих от там вече не бяха скъпи а напълно достъпни, защото оптиката има практика да намалява цената на старите колекции всяка година с 50%, в момента също имат намаление. Купих си Versus- линия на Versage за около 70 лв преди 3 години- нямат мърдане никакво, вобще никъде не са се обелили, като нови са- много съм доволна.
Миналата седмица, отново обикаляхме оптиките във Варна, защото майка ми се нуждаеше от очила - 2 чифта -едни за близо и едни за далече, бяхме решили да не са много скъпи рамки, защото все пак 2 чифта очила много пари идват, а и със заплата на мед.сестра трудно си ги позволява. Обиколихме доста оптики и забелязахме,че рамките горе долу сносните са около 90 лв. Накарах я да влезем в 2 оптики на леонардо - едната на кукления тятър, едната срещу теранова и на двете места и разгледахме намалените с 50 % рамки ( само тях гледахме, защото новите колекции са доста скъпи), и в двете оптики си хареса рамки поне 3-4 модела и бяха по 98 лв и то маркови и качествени. Дори ни посъветваха да се спрем на определен тип стъкло, за да не се налага да носи по 2 чифта очила - прогресив се казва стъклото, но на нас ни се видя скъпо стъклото. Купихме си рамка Еxte за 98 лв и решихме да видим  къде са най-евтини тези стъкла, след много оптики се оказа,че там стъклата са най-евтини, което ние не бяхме очаквали, така се върнахме и поръчахме стъклата от там.
Та след този дълъг разказ, моят съвет е да разгледаш добре намалените рамки в оптики Леонардо, не се притеснявай много са любезни. Защото излиза,че една намалена рамка там е колкото една обикновенна рамка, без произход и необх.качество в други оптики. Питай за намалените рамки, те ще ти ги покажат къде са, ако не ги видиш и се шашнеш от цени от 400 лв.
Иначе съм чувала добри отзиви и за оптика Призма, зад операта е.

# 3
  • Мнения: 135
Напълно съм съгласна с Зорница. Преди да открия оптики Леонардо давах излишни пари, както за рамки така и за стъкла. Проблема при мен е че моите стъкла са много скъпи, трудно се режат, доста оптики направо са ми заносвали стъклата. Като се има в предвид, че нося постоянно очила рамките ми трябва да са здрави и удобни. Тези които съм вземала от Леонардо са супер, имала съм различни марки, от всички съм доволна. Най важното стъклата са им също на добри цени и ги режат супер точно. Пасват идеално на рамката. В други оптики съм имала разстояние от около 1мм. Супер гадно. Стъклата са ми астигматични.

# 4
  • Мнения: 78
zdravei,ima optika na gradska bolnica do vhoda,az samo tam si pravq o4ila.moite sredno s ramkite izlizat do 60 lv.dano sam ti pomognala. Hug

# 5
  • Мнения: 7 605
ОЩе един глас zа Леонардо  Peace  От 15 години ходя при тях и не съм останала недоволна. Предлагат и скъпи, и не толкова скъи стъкла, и идеално ги пасват в рамките. Нямам никакви zабележки, а съм с висок диоптър и ги нися постоянно. И аz като Зорница имам рамки на Версус в момента  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 167
Юниглас -те са директен вносител на почти всички марки стъкла и рамки и дори Леонардо зарежда от тях.

# 7
  • Мнения: 105
А къде се намират Юниглас? Hug

ПС Открих ги.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 22:32 от topchitsa

# 8
Леонардо не ти ги препоръчвам. Много пари. Бих казъл на вятъра. Нося очила повече от 20 години, не е важно кой е производителя, защото всичко е китайско, важно е изработката. Купувал съм от Лонардо и от къде ли не, сменил съм около 12 чифта очила и извода е там където има специалисти там ще намериш хубави очила. Рамките ще ги познаеш да ли са добри не само по цена, а и от материал и изработка, еффффтините и скъпите имат корена разлика.
"Леонардо не решава проблеми"
А скритите реклами хмммм.
ИМА "неизвестни" оптики, които не са в "големите" вериги от оптики , които предлагат качествени рамки и стъкла, които дори и в "скъпите" оптики ги няма. ПОследните 3 дни търся рамка за мен и по-еффтини от 200лв. не си харесах в прехвалените вериги оптики.
Чакам да минат празниците да обиколя по генералите и да си взема истински диотрични очила, а не реклама Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Аз ходих в Joy на 25ти. Много съм доволна, имат всякакви рамки - и скъпи, и по-евтини. Доволна съм и от обслужването /в оптиката в Кауфланд бях/. Преглежда те очен лекар. Мерят ти някакви разстояния между очите, за да ти предложат точния размер рамки и ти си избираш. 

# 10
  • Мнения: 1 881
Аз се интересувам от детските рамки, има ли хубави детски във въпросните оптики Леонардо, и имат ли оптики в София. Сайта им май не работи, или поне на мен нищо не ми отваря......

# 11
  • Варна
  • Мнения: 13
Моите си ги правя в една оптика зад Операта, по уличката към синьото пазарче. Не се сещам как се казва, но няма начин да не я видиш Simple Smile Има избор в голям ценови диапазон, така че всекиму според джоба. Иначе да кажа и аз за Леонардо, виждам, че са много посещавани и щом имат оптики в толкова градове, сигурно имат и клиенти. Няма нищо лошо в това да продават артикули с космическа надценка, щом има хора с желание да платят за тях Crazy Да живее пазарната икономика и капитализма (докато финансовата криза не им е видяла сметката Mr. Green)

# 12
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Въпроса не е само в цената, а и в качеството. Аз за толкова години съм сменила само 4 чифта очила, именно защото съм се доверила на качеството им- и двата чифта,които аз съм си купила от Леонардо са били италиански, със сертификат. Аз не агитирам никой, всеки сам си решава, само споделям моя опит и моето мнение, мнение на един клиент. Аз не си купувам от новите колекции, защото не са ми по джоба, но си купувам качествени неща, модата за мен не е важна, важно е как ми стоят.

# 13
  • Мнения: 250
Аз съм за Леонардо!  Peace
Погледни и в Призма / зад Оператата и до градска болница имат оптики - малко по-ниски цени в сравнение с Леонардо, но за качеството там не знам/

# 14
  • Мнения: 17 407
Аз съм доволна от оптики Христови.

Общи условия

Активация на акаунт