Зимният вариант на лятната количка?

  • 1 744
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, Hug

аз съм с количка Чико Трио 4 Ме и отскоро ползваме летния вариант (със зимното чувалче за крака, когато е по-студено). Но някакси не съм доволна, не е добре затворена, ако мога така да се изразя, а също така и самото чувалче стига до кръстчето някъде.
Всъщност нямам опит и не знам дали е чак толкова необходимо да бъде покрито бебето, все пак може да се облече космонавт и така да се реши проблема.
С две думи кажете дали сте доволни от "зимния" вариант на летните ви колички! Благодаря предварително! Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Само с покривалото карах с първата количка, но слагах и допълнително одеало, защото бебето ми е зимно. Общо взето не бях доволна и вечно се притеснявах, че му е студено.
За втората зима си купих нова количка и отделно чувалче. От количката не останах възхитена, но чувалчето е супер - дебело, топло и непромокаемо. И най - важното - огромно като размер.
Ето такова е нашето, но има доста голям избор на такива чувалчета - различни марки, плътност и цени.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2945

# 2
  • Мнения: 6 713
Ники, мерси за отговора ти! Hug Аз ги гледах jane преди да купя количка и много се колебаех, но избрах Чико. Rolling Eyes
Всъщност онзи ден засякох в парка една мама с Куини Спиди и количката си имаше много хубаво покривалце - не е само за крачетата, ами бебето изцяло влиза вътре. Поне така ми се стори отдалече.
Дали някой не ползва Спиди на Куини, че да даде повече инфо? newsm78

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
 ние сме с JANE и съм много доволна - количката е дълбока и пази завет, а чувалчето е същото като на Ники.
Знам, че конкорд и плей имат хубави чувалчета.

# 4
  • Мнения: 525
Количките на Quinny си имат термо чували, които се купуват допълнително. Добри са, и удобни. Личен опит.

Ако бебето е малко само космонавт няма да реши проблема. Според мен.
Дори сега, когато дъщеря ни е над годинка мисля да взема отново чувал /вече е с друга количка/, защото при по - студено време дупето и крачетата са й хладни отдолу, въпреки чорапогащника и дънките.

# 5
  • Мнения: 11 003
Чувалчето на Quinny е страхотно! То е като торба с качулка и в него бебето може да се скрие от главата до петите. Simple Smile Закопчава се с цип, а качулката за главата се регулира с ластичета.
Вземи си такова и няма да съжаляваш. Надявам се тази зима пак да слагам дъщеря ми в него, стига да иска да стои опакована. Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Всъщност онзи ден засякох в парка една мама с Куини Спиди и количката си имаше много хубаво покривалце - не е само за крачетата, ами бебето изцяло влиза вътре. Поне така ми се стори отдалече.
Да, и на Jane е точно така - бебето влиза изцяло вътре като има и прорези за коланите и пак си е обезопасено /те всъщност всички чувалчета би трябвало да имат такива прорези/. Отстрани има два ципа и цялото се отваря за да извадиш и сложиш детето.
Линофрина както е описала това на Куини също звучи добре - с възможност да се покрие и главичката.

# 7
  • Мнения: 11 003
Да, чувалчето на Quinny има прорези като за 5-точкови колани. Два за коланите през раменете, два за коланите през кръста и един за закопчалката между краката.

# 8
  • Мнения: 511
Аз имам Loola на bebe confort, чувалчето е страхотно, покрива  детето изцяло, има прорези  за 5-точков колан, изглежда така- http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6152&lang

# 9
  • Мнения: 1 102
И Чико продават такива цели чувалчета.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1025

# 10
  • Мнения: 469
това чувалче на куини ли имате предвид: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/852 ?

а ръчичките къде остават когато е седнало детето? и още един въпрос - предполагам че чувалчето замества космонавта, нали?

# 11
  • Мнения: 11 003
Цитат
това чувалче на куини ли имате предвид: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/852 ?

Да, това е чувалчето. Peace

Ръчичките на детето могат да останат скрити вътре, ако е студено, или да се извадят отгоре. Тогава двата странични ципа се смъкват малко от двете страни.
Ако е много студено, чувалчето не замества космонавта. При много минусови температури (-5 и надолу), слагах дъщеря ми с космонавт в чувала. При положителни температури направо слагаш детето с якенце и панталон.

# 12
  • Мнения: 469
много благодаря!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 197
Ако бебето е малко само космонавт няма да реши проблема.

Горките бебета в Скандинавските страни. Сигурно ги обличат с тройни космонавти и 15 ката вълнени одеяла...

Аз не виждам никакъв проблем малко бебе да бъде извеждано навън. Ръцете и краката на бебетата са си студени не само от времето, а и защото кръвообращението им още не е съвсем развито. При температура до  минус 5-10 градуса облечено в космонавт бебе с покривало си е абсолютно добре защитено, особено като погледнеш възрастните с какво са облечени.
Иначе моето бебе беше вече на 7 месеца през зимата, т.е. не съвсем малко. Облякох и космонавт 2 пъти - веднъж на Витоша и веднъж, когато имаше много силен вятър. Ползвах си покривалото на количката, а бебето си беше облечено с яке и гащеризон. До втората си година (когато тръгна на ясла) дъщеря ми не се е разболявала.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз съм с количка Чико СТ0.1 и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт