Кърмене сутрин и вечер на 9 месеца - не е ли рано?

  • 1 678
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Мили мами, искам да ви питам от кои месец започнахте да кърмите само сутрин и вечер. Моето момче вчера навърши девет месеца, и днес изведнъј реши да се храни само сутрин и вечер, след като до вчера се кърмехме поне 3-4 пъти на ден без сутришното и вечерното. Освен това нощното кърмене от 3-4 намаля на 1-2 пъти, и сутринта дори имах бучки. Това нормално ли е за тази възраст? Не е ли прекалено рано? Трябва ли да пробвам да дохранвам през деня с някакво мляко? Малкият сутрин яде спагети сас сирене от около 15-20 дена всеки ден, и да не би това да му е заместило млякото? Иначе има още 1-2 яденета през деня, много несериозни, но от време на време прави изненади, както в последните дни.  А сега гърдите ми са пълни, и не знам какво да правя,да цедя ли, или не. А сега вече мога ли да почвам диета наи-сетне ако мине на сутрин и вечер? А тои да не вземе да се отбие? Моля ви споделете вашия опит и ми даите съвети.  Благодаря ви! bouquet

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 04:14 от Martani

# 1
  • Мнения: 402
Ние се кърмим сутрин и вечер от 1г 2м, но просто така се получиха нещата, по цял ден навън, тя си заспиваше в количката без проблем следобед. Не съм се притеснявала за храната й, защото си се хранеше добре, притесняваше ме по-скоро приема на течности, но пък след като намалих кърменията тя пропи вода.

# 2
  • Мнения: 502
   Сутрин,вечер,нощем и понякога и денем,за приспиване. Така сме откакто навърши годинка.

# 3
  • Мнения: 2 467
Сутрин и вечер започнахме от 3г и 1м. Тогава тръгна на детска градина.

# 4
  • Мнения: 1 440
Каката кърмех сутрин и вечер след като стана на година и 2 месеца.
Ивето още е на 3-4 кърмения.

# 5
  • Мнения: 8 242
Още кърмя по 3-4 пъти денем и 10тина нощем..
Кърменето само сутрин и вечер още е мираж  Crazy

# 6
  • Мнения: 376
Вие сега ме притеснихте.  Cry Значи ние сме тръгнали на отбиване, след като е толкова рано? Какво да правя? През деня няколко пъти го каня да суче, и все ме отбягва. Някои не е ли минал през подобна ситуация, как сте се справили? А цедите ли, какво правите с бучките?

# 7
  • Мнения: 15
Ние сме на 11 месеца и се кърмим сутрин, вечер и през нощтта...това е от 8-9 месец някъде. Случва се и през деня да се кърмим, ама не е често.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Мартани, зависи от теб. Ако имаш намерение да кърмиш и след годинката, тогава е рано да минавате на 2 кърмения (има кърмачета, които продължават да сучат дълго на такъв режим, но не са мнозинство). Това, което можеш да направиш е първо да намалиш твърдата храна. Може например да спреш със закуската известно време и да експериментираш изобщо с предлагането - да намалиш количеството, броя на предлагането през деня, да предложиш първо кърма и т.н. Кърмене при заспиване и събуждане също.

# 9
  • Мнения: 376
 Iva_D, благодаря! да, иска ми се да е повече от годинка. А тук вијдам че доста маичета работят и кърмят, и така 2 години че и повече - те изклиучение ли са? Аз след 2-3 месеца планувам да почвам работа - като се отбиваме толкова лесно да не остана в другата графа на некърме6тите? Иначе вчера вмъкнахме едно хубаво кърмене през деня, и цяла но6т яде. Засега гледам да стоим повече вкъсхти и да не прекалявам с опитите за твърда храна.

# 10
  • Мнения: 1 547
Не мисля, че е рано - за мен е повече от нормално. Аз лично се водих по реакцията на бебетата си, тоест ако получа неколкократен отказ, спирам да настоявам. В крайна сметка, има значение не само какво планирам аз, ами и какво мислят те  Laughing Децата ми на 9 месеца сучеха само сутрин и вечер, през деня бяха на обща храна, а на около 10-11 месеца се отбиха сами.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Не, не са изключения работещите с 2+ г. кърмачета. Тогава обикновено малките сучат много през нощта + преди и след работа, а твърдата храна - докато мама е на работа. И разбира се, когато детето е по-голямо от 1,5 г., мотивацията му да суче е повече емоционална (отколкото да се нахрани) и тогава сукане само сутрин и вечер е нормално и това положение може да продължи доста дълго време  Mr. Green Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 376
ясно, значи ако до една година, година и нещо бебето мине на сучене само сутрин и вечер, е много вероятно да се отбие до 2-3 месеца.  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Да, по-вероятно е, но винаги има изключения Simple Smile. Всъщност това е залегнало в схемите, при които бебето се отбива до годинката.

# 14
  • Мнения: 3 595
Подкрепям Ива, голямата мина на кърмене сутрин и вечер (беше на 1) и се отби след 3 месеца. Следващия момент е да стане 1 кърменето и после се отбиват. Ако искаш да кърмиш след годинката, тя е дала супер съвети. Дребния беше минал за кратко на сутрешно-вечерни кърмения, но поне сучеше активно през нощта. Предлагах кърма преди твърдата храна и го приспивах на обяд вкъщи, за да може да суче, иначе си заспиваше в количката. Ако не иска да суче през деня, както беше при нас с каката, опитах със затъмняване на стаята, тиха и спокойна музика за обедния сън, нещо отпускащо и успокояващо. Успех

Общи условия

Активация на акаунт