Витамини за апетит

  • 54 297
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Здравейте мами ! Проблемът , заради който пускам темата е , че моите деца са невероятно злояди . В последно време говорих с много майки , които са купували ( поръчвали ) витамини за апетит и те казват , че са много ефективни и децата прояждат от , цитирам ,: " Второто хапче" . Вие ползвали ли сте такива витамини , разбира се след консултация с личния доктор ? Аз говорих с нашия доктор и той ми каза няколко различни марки и схемите за тяхното приемане .
Моля ви , кажете вашето мнение по този проблем , има ли смисъл да давам на децата си витамини за апетит или няма . Благодаря на всички предварително !!! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 5 352
Аз мисля , че витамините на всяко дете действат различно . Майка съм на злоядо дете и напълно разбирам тревогите ти . С мъка го научих да яде месо и отскоро сосчето на манджичките и супичките . В дг яде само хляб . Това е . Пробвала съм витамини и не съм видяла някакъв резултат , но ако има такива вълшебни хапове с удоволствие ще чуя мнение от майките тук и ще пробваме .

# 2
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Някои майки се хвалят от Саностол - мултивитаминен сироп.

# 3
  • Мнения: 1 237
И моето дете е злоядо, ама полза от витамини не съм видяла.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 971
Аз съм пила Саностол и определено мога да кажа, че възбужда апетита.

# 5
  • Мнения: 4 187
Не знам за витамини ли е ставало въпрос, но като бях малка майка ми ми даваше хапчета за възбуждане на апетита, сигурна съм , че те са допринесли за отношението ми към храната в момента  Mr. Green. Обичам да ям!!! Това в кръга на шегата, не ми се отразиха добре Confused.
Когато разбрах, че Мултисаностола е с подобен ефект, веднага спрях да го давам на Рая!

Не е лошо децата да ядат по` малко,такива са им потребностите, важното е да е качествена храна.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 16:39 от star

# 6
  • Мнения: 2 803
И моето дете е злоядо, ама полза от витамини не съм видяла.

Аз също. Някой майки се оплакват, че от много даване на всякакви витамини децата впоследствие напълняват до неузнаваемост. Трябва да сме разумни, какво даваме. Наблягайте на натурални витамини. Аз правя сок от портокал, грйпфурт и подслаждам с малко мед. Голяма радост е да яде пиперка напълнена със сирене или да хрупа морков. Иначе е много злояда и вечно не е гладна.

# 7
  • Мнения: 2 471
Пиклата ми е много злояда и нищо не помага. Какво ли не съм купувала, какво ли не са препоръчвали - ефект никакъв. Все пак организмите не са еднакви и се влияят различно.
 Не вярвам витамините да са причина за затлъстяване. За мен е проблем или на начина на хранене или принципно детето може да е предразположено към наедряване. Единствено педиатъра може да ти даде адекватен отговор на въпроса.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз съм давала КИДИ , Апетон и Апитонин (пчелно млечице) за възбуждане на апетита.
При дъщеря ми имаше ефект (не очаквай чудеса) , но наистина не е хубаво да се дават
често и продължително - помпат децата трайно.
Аз съм прибягвала до тези средства броени пъти , по 3-4 дни , след сериозно боледуване ,
когато въобще отказва да се храни.
Иначе си е слабичка и хапва по съвсем  малко , но явно и е достатъчно .
Не я насилвам да яде по много . Устройва ме да хапне и 5-6 лъжички супичка или плод,
а когато огладнее си наваксва.

# 9
  • Мнения: 2 803
Като бях малка ми даваха рибено масло, понеже и аз бях много злояда.

# 10
  • Мнения: 4
И  при нас е така дъщеря ми е на 13годин и 10месеца и до сега не иска да яде 40килограма никакви витамини за апетит не помагат. 

# 11
Миналата есен детенце много боледува и ни изписаха Киди сиропче, успоредно с антибиотика Лекарката ни обясни че повишава и апетитът Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Дъщеря ми е също много скарана с яденето. Преди време давах Апетон- подейства почти мигновено и детето започна да се храни стабилно. Това лято пак взех от това сиропче, но не видях никакъв ефект. От Саностола също никаква файда няма  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 817
и аз да се запиша..
моя хубостник вече е 1 клас, а яде като коте.По-малко от малкия ни син, който е на 11 нес. Много е слаб Sad. Не обича и не яде месо. Абе злояд е.
Давала съм: Ескимо кидс /с някакви Омега мазнини/ много полезни били. Може да се каже, че малко подобри апетита, ама слаба работа.По-скъпичък е обаче. Дет се вика, може и да си въобразявам, че действа.
Знам, че не е хубаво само едни и същи добавки да се дават и смених с Апетон, после Мултисаностол.
Сега му давам отвреме навреме. Задължително ако е боледувал. Гледам пресни плодове да му давам, но и там вариантите не са много. Обича само 3-4 плода. Зевленчуци само краставици и моркови. В чудо се виждам с това дете.  ooooh!
Иначе пък не е от болнавите. много се движи.

# 14
Големият ми син е много злояд. Давала съм му Мултивитамол,Мултисаностол и др. подобни, но като че  с най-голям ефект при него са Марсианци-те Simple Smile. Не че започва да яде месо или супи, но поне от време на време сам се сеща да си поиска нещо за хапване. да се надяваме, че злоядите ни деца ще започнат да се хранят добре през пубертета и ще си наваксат пропуснатото Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт