Пикантна доматена супа с кюфтета-топчета!

  • 4 230
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Една малко по-различна супа  от обичайната " Супа топчета".  Peace
Тази супичка я забърках  този път с доматено пюренце и фиде...и  стана чудна! Heart Eyes



Продукти:

малко фиде
кайма 300гр
1 морков
3 с .л . доматено пюре
1 яйце
1 зеленчуков бульон
150 гр прясно мляко+ 1 ч. л.  лютив червен пипер

Подправки за супата:

 1 с. л . Вегета,
сол, 
3 с л.лимонов сок,
1ч. л червен пипер
чер пипер на зърна
пресен магданоз/ нарязан на ситно/

Подправки за топчетата:

1 белтък /жълтъка го пазите  накрая, за застройката /
кимионче
къри
чер пипер
сол
И може да прибавят и  други, каквито  си пожелаете...

Приготовление :

Всичко омесвате заедно и от  готовата смес правите малки кюфтета-топчета, които овалвате  в брашно. Нареждате на една  дъска , да са ви готови.

В един литър и половина вода се слага бульона да се разтвори. През това време  настъргвате моркова на едро ренде и го изсипвате във водата. После добавяте  лъжици доматено пюре, осолявате. Добавяте и черния пипер.

Когато водата заври, пускате  малките кюфтенца от кайма във водата. Добавяте подправките за супата  когато супичката поври около 15 минутки, прибавяте прясното мляко в което сте разтворили 1 ч л. от  лютивия червен пипер  и най- накрая добавяте  фидето.

 Оставете да поври така  най- много още 5 минутки, и тогава застройвате  супата с разбития жълтък.

Супата е готова като  накрая я  поръсвате с нарязания на ситно магданоз  и  изсипвате  3 с . л лимонов сок.


П.П.  Ако искате супата ви да стане по лютивичка и пикантна, може  накрая когато супата вече е готова да добавите  още 1 ч. л. натрошено чили !

Бон Апетит!   chef


Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 21:29 от ЧервеноВинце

# 1
  • Мнения: 107
ЧервеноВинце , браво на теб, пак си много идейна. Аз много обичам супи, така че на всяка цена ще пробвам тази. Благодаря зи идеята.

# 2
  • Мнения: 4 433
Мерси,че сподели тази чудесна супа Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе няма ли никакъв лук newsm78

# 4
  • Мнения: 3 674
Абе няма ли никакъв лук newsm78
Абе  не, няма луци... Joy   Ама не ти пречи да си сложиш, щом искаш  Hug

# 5
  • Мнения: 2 111
Благодаря за вкусната супичка  Hug
Днес я направих,сложих лук в каймата и малко в супата.Много ми хареса   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 674
erota...радвам се , че ти е харесала супичката!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 818
ЧервеноВинце,мила ми Меги... Hug БЛАГОДАРЯ за чудесната рецепта...страшно вкусна...неустоима е тази супичка...А какъв аромат има само...мммм!   bouquet


# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ай Лове Червено винце!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ще я направя задължително!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Направих я точно по рецептата, без лук, макар че аз досега само зеле съм готвила без лук, на всичко друго слагам. Ама стана Mr. Green Хареса ми, Червено винце, но не колкото онази гъбената със сметаната. От нея изядох половин тенджера, с чеснови крутони Crazy Няма да отслабна скоро Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Лекоалкохолна червена течност, в момента ми монтират кухнята. Ако тези дни е готова- ще я направя. Peace Обожавам доматени манджички. А и вече ми писна от сухоежбина покрай този ремонт  ooooh!  Мерси за идейката!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце,мила ми Меги... Hug БЛАГОДАРЯ за чудесната рецепта...страшно вкусна...неустоима е тази супичка...А какъв аромат има само...мммм!   bouquet



Габинце...отдавна не бях влизала в форумЪт...та чак днес съзрях твоята красота!  Heart Eyes Направо огладнях от снимката ти... Blush Hug

 Радвам се миличка, че се е харесала супичката ми. Grinning  Да го чуя от такъв кулинар като теб....  chef е просто чест за мен!  Hug

Erica...мила... и после да кажеш   Hug

belinda... Joy Много ме развесели с гъбената супа... hahaha Половин тенджера...  hahaha Ама внимавай де  Wink  Grinning Hug

Мишоче...и ти да пишеш после как и що...  Hug И дай Боже скоро кухнята да е в готовност... Hug

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 22:49 от ЧервеноВинце

# 12
  • Мнения: 47
Сега ще я направя,но само не разбрах,защо се слага в подправката за топчетата,само белтъка,може ли цялото яйце са сложим?  Crossing Arms И още нещо в застройката не се ли слага и кисело мляко  Thinking Naughty

# 13
  • Мнения: 47
Мойта супа е в чиния  Joy стана ужасно гъста  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 3 674
Мойта супа е в чиния  Joy стана ужасно гъста  #Cussing out

Еми който много експериментира и не спазва рецептата... Thinking  така става  Joy

Общи условия

Активация на акаунт