Пак за млеката ХА и обикновен АМ (МК) ??

  • 696
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Цитат:
"Хипоалергенни ад.млека или H.A. /hypoallergic/ - при тях веригата на млечния белтък е разградена дотолкова, че са разградени повечето алергени, но не всички - по принцип е хубаво всички бебета до 6м. възраст на АМ да пият H.A. 1, след това да изпият 2-3 опаковки от същата марка стандартно АМ номер 1 и ако няма проблем да минат на стандартно АМ номер 2. ". от sneji_73.

Имам въпрос относно този абзац от една тема, която намерих докато ровех архива.
Означава ли, че трябва да взема Аптамил АМ 1, както съм давала вече Аптамил НА1, тогава може ли да мина на НАН АМ 2?
Как точно да го давам, по 1-2 лъжички като за начало или? Много не ми е ясно...

Все пак да кажа, че беба е пила само 1 или 2 пъти ХА1 по 30-40 мл, повече не иска, веднъж го давах в кашата, но не го хареса и това беше. Вчера пак го отказа. Аз по принцип почнах да се цедя, че да я уча да пие мляко от шише - много трудно пие. Въобще сме доста трудни - дори сега дадох оризовата каша, която се втечни от кърмата, да я изпие от контейнер на Авент като от чаша #Crazy #Crazy Не искаше с лъжица
Съжалявам, че ми е объркан поста, ама не знам как точно да процедирам. Confused Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 14 471
т.е. ти още кърмиш и дъщеря ти не е правила проблем от нехипоалергенно мляко? или ти от самото начало си даваш хипоалергенно?

по принцип ха млеката са за деца със съмнение за АБКМ, тези с доказана алергия са на лечебните (фризопеп и други)

# 2
  • Мнения: 6 711
т.е. ти още кърмиш и дъщеря ти не е правила проблем от нехипоалергенно мляко? или ти от самото начало си даваш хипоалергенно?

по принцип ха млеката са за деца със съмнение за АБКМ, тези с доказана алергия са на лечебните (фризопеп и други)

Кърмя, като от самото начало 2-3 пъти й е давано ХА мляко - Аптамил.
Педиатърът ни каза такова да е млякото, до момента не е имала някакви оплаквания, освен грапавина по крачетата, но тя изчезна от един лосион, правен в аптека (тогава си беше само на кърма).  newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 14 471
ами след като ти го е препоръчал лекар, него давай.

ние сме на фризо ха, смятам да го давам до 1-годишна възраст. но дъщеря ми получи разстройство от стандартно мляко за кърмачета, ха-то го понася добре.

# 4
  • Мнения: 6 711
По принцип мисля, че ми каза да давам ХА, за да се застрахова един вид. Последният път му казах, че горчи и беба не го хареса, какво да правя и тогава ме пита имаме ли алергии в рода, прецени, че е на 5 месеца и каза, че може обикновено АМ. Но аз чета в библиотеката, архива - ами то не е шега работа това с АМ, особено като се минава от ХА на обикновен АМ! И сега вече съм в шах какво да правя?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 5
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако детето няма алергия, не е нужно да го мъчиш с ХА. Те наистина имат горчив вкус и при дохранване трудно се приемат от децата.

Ние минахме от ХА към нормално АМ без преходен период. Нямаше проблеми, дори напротив - "излекувахме се" от силни колики и запек. На нас ХА мляко също ни беше препоръчала педи, превантивно.   Confused

# 6
  • Мнения: 2 111
Когато дъщеря ми беше на 4 месеца се наложи да дам МК и от 1 каф.лъж.повърна 2 пъти на фонтан след
5 минути и се обрина.От ХА мляко не повръща,но не го харесва,защото горчи,а и не иска да пие от шише.
Вземи каквото мляко си решила,което не е ХА и дай 1-2 ч.л. и изчакай да видиш дали има реакция. Peace
Но е трудно да излъжеш дете,което е било само на кърма няколко месеца да яде МК.Поне при нас е така.

# 7
  • Мнения: 14 471

Но е трудно да излъжеш дете,което е било само на кърма няколко месеца да яде МК.Поне при нас е така.

зависи от детето.дъщеря ми три месеца беше само на кърма,почна МК и продължава и досега без абсолютно никакви проблеми с пиенето му

# 8
  • Мнения: 174
Ние също бяхме на Фризо НА по препоръка на педиатъра като превенция.Да, но от него беба акаше много трудно, само с помощ, постоянни масажи на коремчето /мачкане всеки ден/ и т.н.След много мислене, ровене из нета и съвети на други мамчета като навърши + месеца бебчо реших сама и смених млякото с Розов Хип.Храня с него от почти един месец и за сега всичко е наред.Ака по 3-4 пъти на ден без напъни, по-гъсто е и по-добре засища.Единствено много се притеснявам беба да не ми получи алергия, тъй като е била на хипоалергенен продукт.Искрено се надявам и занапред всичко да е ОК.

# 9
  • Мнения: 14 471
и дъщеря ми е на фризо ха - никакви проблеми с изхождането. 2-3 пъти на ден, редовно

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
т.е. ти още кърмиш и дъщеря ти не е правила проблем от нехипоалергенно мляко? или ти от самото начало си даваш хипоалергенно?

по принцип ха млеката са за деца със съмнение за АБКМ, тези с доказана алергия са на лечебните (фризопеп и други)

Кърмя, като от самото начало 2-3 пъти й е давано ХА мляко - Аптамил.
Педиатърът ни каза такова да е млякото, до момента не е имала някакви оплаквания, освен грапавина по крачетата, но тя изчезна от един лосион, правен в аптека (тогава си беше само на кърма).  newsm78 newsm78

Честно казано не разбрах първоначалния въпрос, но по отношение на грапавата кожа на крачетата - явно децата с чувствителна кожа проявяват такава. (моето е също в тази категория). лосионът на СебаМед (не кремът, лосионът) използвай след баня и хидратиращия крем за лице и давай ХА мляко до 6 месеца поне.

Общи условия

Активация на акаунт