Моля ви дайте ми съвет

  • 1 139
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте на всички  Simple Smile!За първи път пиша във форума и съм нова тук и ако нещо съм написала неправилно и объркващо ИЗВИНЯВАЙТЕ не е нарочно Embarassed.И така... искам да попитам дали на някой му се е случвало нещо подобно.Бременна съм в 9 г.с. и имам отлепване на плодния сак-получих го когато бях в 7 г.с. и оттогава нататък си ходя така.Лекарят ми ми каза че имам и недостатъчно околоплодна течност което не  му харесвало.Бебчето има сърдечна дейност,но май не си отговаря на гестационните седмици( аз съм в 9 г.с. и 6 дена , а на видеозона показва 9  г.с. и 3 д. )Това според вас нормално ли е?Докторът ме вика всяка седмица на преглед и всяка седмица ми казва че бременноста ми не му "харесвала" заради околоплодните води и отлепването,и в същото време ми казва че всичко може и да се оправи до 12 г.с..Трябва да чакаме за да видим какво ще стане с бебчето. Но мен това чакане направо ме побърква... Имали ли сте подобен проблем?Какво може да стане ако няма достатъчно околоплодна течност и има ли някакъв начин например с хапчета или с храненето да си я набавя

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 18:34 от ili_29

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не мога да ти дам съвет, защото не ми се е случвало, но според мен трябва да идеш и при друг лекар за второ мнение  Peace Стискам ти палци

# 2
  • Мнения: 3 246
ili_29 , съжалявам че не мога да ти помогна със съвет, просто се включвам да ти кажа че стискам палци всичко да е наред с бебчето Praynig Praynig, а Аманита е права - потърси и друго мнение Peace Praynig

# 3
  • Мнения: 1 335
Потърси второ мнение ако смяташ, че това ще те поуспокои.
3 дни разминаване между твоите сметки и показанията на видеозона не са нищо.
Гледай да си почиваш повече. Отлепянето на плодния сак е поправимо.
Стискам палци всичко да се нормализира  Praynig

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Три дена разлика не са нищо. При отлепване на плодния сак обикновено се лежи. Ти кървиш ли, зацапваш ли? Ако е така - трябва да легнеш. Ако пък две седмици си ходиш с отлепване и не кървиш, може би няма проблем....
За проблем с околоплодна течност в толкова ранни седмици не съм чувала, да си кажа честно. Но бих отишла да чуя и друг лекар. ЖЕлая ти успех!!!

# 5
  • Мнения: 32
Ами прокървих съвсем леко(дори по скоро беше зацапване)само един единствен път тогава когато ми се отлепи сака и от тогава нищо.Но доктора нещо го притвснява и той не знае какво точно просто ми каза че не му "харесвала бременноста". бебето се било свило в единия ъгъл,околоплодната течност била малко,но пък си расте.Дори днес като ходих ми каза че мърда вече.Трябвало да чакам...И аз вече не знам какво да си мисля?Да се надявам ли че ще имам бебе или не?

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Според мен задължително трябва да се обърнеш към още един специалист, който ще знае какво точно не му харесва в бременността ти, ако има проблем. И също би било добре да полежиш под наблЮдение в болница, мисля.
Твоят лекар "нещо не ми харесва" Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 32
Днес ходих пак на преглед.Вече нямам отлепване Simple Smile,бебето си отговаря на седмиците Simple Smile но пък сега околоплодните ми води са на границата(не са достатъчно) SadЗнаете ли какво следва от това?Мога ли да си износя бебенцето така?В момента съм 11 г.с. и 3 д.Има ли шанс околоплодните ми води да се увеличат?

# 8
  • Мнения: 2 874
И на мен в началото ми казаха, че околоплодната течност е малко и ме посъветваха да пия по 1.5 - 2 л вода на ден. В последствие се оказа, че всичко си е наред, но понеже съм с обърната матка и от нейното положение на видеозона изглеждало, че околоплодната течност е с намалено количество.
Опитай се да пиеш повече вода! Аз направо се насилвах.
Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам нататък!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт