Страх ме е от епидемия от дизентерия в София

  • 950
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Мили майки от София, гледахте ли новините снощи? Имало опасност от дизентерия от боклука, в който тънем тези дни Sad. Кажете, ако знаете, каква профилактика се прави в такива случаи - че много ме е страх за децата. Или направо да си дигаме багажите и да заминаваме в провинцията?
Друга вече е темата, че тези, които допуснаха да се стигне до това положение, трябва да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire!

# 1
  • Мнения: 319
Профилактиката се състои в често миене на ръцете и всички хранителни продукти, които позволяват това, избягване на местата със струпан или разлагащ се боклук, парцал, напоен с воден разтвор на Доместос (примерно) пред вратата на апартамента и ВНИМАНИЕ! на домашни любимци като кучета и котки, които ходят навън или се навъртат по коридора при обувките, трябва да се мият лапите! Лапането на всякакви предмети и боклучета от децата, които си играят, също трябва да се предотвратява, когато е възможно! И да се молим да остане хладно още известно време, че да не се разтекат отпадъците! Аз лично си мисля дали да не драсна клечка в контейнера до блока - гадно смърди, ама поне купчините боклуци ще изгорят!

# 2
  • Мнения: 46 436
Казаха, че през нощта са минали напръскали боклуците с нещо за дезинфекция, а и днес е студено, което намалява риска, но все пак мисля днес да не излизаме  newsm78

# 3


Лекарите уточняват, че най-вероятната инфекция, която може да тръгне от непочистените контейнери за смет в София е хепатит А и е препоръчително да се взимат по-сериозни мерки за личната хигиена.

аз ще се повторя, но моят съвет е ваксинирайте се поне срещу хепатит. Последиците от него са наистина много страшни, а това е реална опасностТова е и единствената сигурна защита.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Не е ли вече късничко да се ваксинираме точно сега ?newsm78
Не трябва ли и известен период да мине за да подейства тази ваксина?
Аз също много се притеснявам. Малчо ходи на ясла...знам ли там каква е точно хигиената?! Според мен всичко вече се е разнесло по улиците. Остава само да се молим  Praynig да ни подмине. Защото според мен дори и след изнасянето на боклука още дълго време ще виси опасността от зарази и болести. ooooh!

В тази връзка.
Не мислите ли, че не държавата трябва да съдят софиянци а ....суходолци. Според мен те са преките застрашители в случая за здравето на гражданите? Не, че оправдавам общината, но да ходят да си споряд пред нея или някъде другаде. А ако недай си Боже тръгне епидемия???!!! Кой ще е виновен. Според мен вина ще имат и самите суходолци.
А защо те не си трупат техния боклук по улиците???????  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт