Пневмония

  • 18 571
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Моля мамите, които са се сблъсквали с лечение на пневмонията или знаят нещо по въпроса, да помагат! Миналата седмица лежахме със сина ми, който е почти на 5 години в болница с диагноза пневмония в дясно. Вливаха му пеницилин венозно 5 дни, а след това пихме 5 дни Аугментин. Последния трябваше да го приема 6-7 дни, но той му причинява разстройство, а този път стигнахме и до доста силен стомашен дискомфорт (болки в корема, павръщане и даже леко повишена температура). Температурата ме накара да мисля, че може би отслабеният му от антибиотиците организъм е поразен от някакъв вирус, но 24 часа след спиране на антибиотика детето си е съвсем добре. Та това ме накара да се замисля какъв стрес изживява организмът му сега. Искам да питам - има ли някакви средства за засилване на организма след пневмония и прием на антибиотици? Детето боледува по-скоро често, само лятото сме без здравословни проблеми. Притесни ме и това, че според всички, с които съм говорила, пневмонията обикновено "повтаря". Трябвало около 6 месеца да го пазим от вируси, простуди и т.н. А при нас няма как да стане- със съпруга ми ходим на работа, бабите са далеч, а и те работят... Моля, помогнете със съвети!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Притесни ме и това, че според всички, с които съм говорила, пневмонията обикновено "повтаря". Трябвало около 6 месеца да го пазим от вируси, простуди и т.н. А при нас няма как да стане- със съпруга ми ходим на работа, бабите са далеч, а и те работят... Моля, помогнете със съвети!
Ееее те много са те изплашили. Може да се е случило на някой ама да е масово това повтаряне на пневмонията се съмнявам. Давай някакъв имуностимулант, повече плодове и зеленчуци. Един месец го пази ама чак 6 месеца ми се вижда доста. Дъщеря ми е боледувала на 3 годинки от пневмония. Един месец ми препоръчаха да смени климата или да си остане вкъщи  и след това си тръгна отново на градина.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 654
На 5 и ние прекарахме пнемония. Бяхме на аугментин и гентамицин. След няма и месец отново се разбаляхме, тогава ни изписаха Клацид, педиатърът ни каза че не сме се доизлекували. След това слава Богу не сме имали толкова тежки боледувания, но правихме бронхо спазъм при всяка инфекция. Казаха, че с възрастта ще отшуми и наистина е така. Съветвам те всяка есен да му даваш Бронховаксом пълен курс /3Х10 табл. с интервал от 20 дни след всеки 10-дневен прием/. Другите неща като витамините, медът, лимоните и чайчетата от лайка и мащерка също са много важни, но ваксината е основното при често боледуващите деца. Друго изпитано от мен средство с благоприятен ефект са капките Коларгол. Освен, че лекуват хремата, се отразяват много добре и на възпалено гърло Peace

# 3
  • Мнения: 640
Ще се запиша и аз тук. 6ти ден лекуваме вирусна пневмония с Цефтриаксон през абокат,но гърдичките му мн хъркат. Голяма мъка ми е. Какво да давам след това като имуностимулатор

# 4
  • Мнения: 1 217
И тук ще го кажа.Много,много добър имуностимулатор е комбинацията мед и лимони.Ако си с резерви към меда,давай лимоните със захар.Правете профилактично инхалации,като във водата можеш да слагаш съвсем малко сода,лайка,или други подходящи билки.Нашата лекарка препоръчва мултисаностола и за двете ми деца,като за малката дозата е наполовина.

# 5
  • Мнения: 7 201
Притесни ме и това, че според всички, с които съм говорила, пневмонията обикновено "повтаря". Трябвало около 6 месеца да го пазим от вируси, простуди и т.н. А при нас няма как да стане- със съпруга ми ходим на работа, бабите са далеч, а и те работят... Моля, помогнете със съвети!
Ееее те много са те изплашили. Може да се е случило на някой ама да е масово това повтаряне на пневмонията се съмнявам.
Синът ми е карал 3 поредни години пневмония...а уж все го пазех. Crossing Arms

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моята дъщеря има прекарани три пневмонии...
След всяка правя курс с Женоверин и Есберитокс.
Тази година направихме курс с Рибомунила, но преди седмица лекувахме бронхит, така че се съмнявам в ефективността му...
Всеки път лекувахме пневмонията в болница, с АБ венозно, Урбазон и инхалации.

# 7
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
С дъщеря ми също лежахме в болница с пневмония миналата година . Като ни изписваха , лекарката ми препоръча да дам на малката Рибомунил .
А специално за Аугментина - винаги паралелно с него започвам да давам и Ентерол .
Може да погледнеш и това

# 8
  • Мнения: 3 146
не съм специалист, но съм пила Изопринозин. Той е наистина ефективен, но силен имуномодулатор. На листовката му пишеше, че спезциално се употребява и за засилване на имунитета след прием на антибиотик.

# 9
  • Мнения: 94
Здравейте, ние вече сме по-добре (пу-пу). Започнах да давам мед с орехи и лимон, но му излязоха пъпчици по ръцете и гърба. Незнам дали е от меда, не яде за пръв път и не е имало проблеми, ама след тези антибиотици, знам ли и аз... затова го спряхме. Пие Респистим+ сега. И почти не ходи на градина. Когато мъжът ми почива (той е на смени), го гледа, та напоследък му се събираха мах. два дни на градината. Сега ще го пращаме при бабите за 2-3 седмици. Но не можем да го спрем за 6 мес. от градината.... А като чувам пак как кашлят децата, направо ме хваща страх. Дано да не се разболяват повече дечицата ни, че и ние се поболяваме край тях Praynig

# 10
  • Мнения: 433
Пробвай с прополис.Аз се излекувах с него от пневмония ,когато бях бременна,след като 10 дни ме тъпкаха с всякакви антибиотици.Аз го вземам от дистрибутор и е скъп ,но ти можеш да потърсиш клей от пчелар и да си направиш : 30гр.клей на 100гр. спирт.Пробвала съм и тези по-аптеките ,но нещо не ми действат.

# 11
# 12
  • Мнения: 94
Tonev,от изследванията стана ясно, че пневмонията на моя син е вирусна ( микробиологично изследване, кръв, урина). Може ли в такъв случай тази ваксина да помогне, в смисъл да предпази от вирусни заболявания?

# 13
  • Мнения: 3 929
Миналата година, когато Тони беше на 2 год., изкара една пневмония. Стоя си 1 месец вкъщи. Изписаха му Клацид, Вентолин и Бромхексин. Също ме посъветваха да не го пускам веднага на ясла и затова си постояхме вкъщи. Давах му доста имуностимулатори, но все правеше бронхит - 3  пъти. Е, успях даа го позакрепя с Цитросепта. Както вече много пъти съм писала в други теми, откакто започнах да му давам Цитросепт, спря да боледува, а преди това всеки месец беше болен. Даже изкарахме грипния период на ясла, без да е боледувал 3 месеца. Но най-доброто средство за закрепване на организма след пневмония знам, че е смяната на климата. Препоръчаха ми да заведа детето на Сандански или в Момин проход. Много чист въздух и естествени витамини.

# 14
  • Мнения: 640
Миналата година, когато Тони беше на 2 год., изкара една пневмония. Стоя си 1 месец вкъщи. Изписаха му Клацид, Вентолин и Бромхексин. Също ме посъветваха да не го пускам веднага на ясла и затова си постояхме вкъщи. Давах му доста имуностимулатори, но все правеше бронхит - 3  пъти. Е, успях даа го позакрепя с Цитросепта. Както вече много пъти съм писала в други теми, откакто започнах да му давам Цитросепт, спря да боледува, а преди това всеки месец беше болен. Даже изкарахме грипния период на ясла, без да е боледувал 3 месеца. Но най-доброто средство за закрепване на организма след пневмония знам, че е смяната на климата. Препоръчаха ми да заведа детето на Сандански или в Момин проход. Много чист въздух и естествени витамини.
Kак даваш Цитросепта. Аз го имам,но не бях много постоянна.  Давала съм веднъж на ден по 5 какпки. И ми се разболя

Общи условия

Активация на акаунт