Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 14

  • 12 683
  • 287
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 502
  Хайде веднъж аз да се запиша първа в тази тема. Ако някоя от вас ме убеди,че ако спра с кърменето синът ми ще започне да спи по цяла нощ,ще го отбия вече,и то по-скоро. Много,ама много се буди нощем,по цяла нощ виси на гърдата. Зъби никнат,това е ясно,но той не се наспива добре с това будене. За мен не говоря,свикнах вече. Laughing

# 2
  • Мнения: 579
и Герагана е така и после се оспива сутрин до 10:30.Обаче ако я отбия сигурно ще стане по-лошо.Пробвах да не й дам да суче веднъж като се събуди и реееееееев-нито вода иска,нито да я гушкам,нито да я оставя сама,само суче,суче,суче и пак заспива и...продължава да суче

# 3
  • Мнения: 497
И Дени снощи ми вися цяла нощ, но мога да кажа , че има нощи когато цока само по веднъж. Аз пък се чудя дали да не взимам едно шише с кисело мляко нощем под ръка и да предлагам системно. Знам ,че от начало няма да стане изведнъж, но след време ще свикне с идеята и така, ще мога от време на време да я оставям на някого. Ама пусто, да подам цица ми е по-лесно  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 718
Здравейте и от нас  Simple Smile
Алекс все още се буди нощем, но се е изтарикатил вече, като иска вода казва "пий", като иска да суче си казва "цици", а ако му се става или пишка директно ме задърпва с "мамо `ла". Предполагам, че като тръгне на ясла ще стане по зле за известно време и като кротне ще му мисля за поотбиване вече.

# 5
  • Мнения: 381
Айде и аз да се запиша  Simple Smile аз пък се чудя дали да не я отбивам защото не иска да яде друга храна, почти нищо не яде само цока, вие как се справяте с този проблем ако го има някой де  Flutter

# 6
  • Мнения: 3 718
Софи, има има някой. Ей тоя дзвер на снимката е много сложен на ядене. На около година и нещо изкара към 10-15 дни само на кърма, не ще и не ще друго. Но вече прояде по добре. Сам си иска понякога. Е, има още дни в ккоито не ще да яде, но положението е по добро. Според мен изчакай с отбиването. Просто ограничи моментите на посукване и предлагай твърдата храна по различен начин. Пробвай да я оставиш сама да се храни, ако още не си го пробвала. Пробвай да даваш по големи парчета да си боцка. Не насилвай, въпреки че този съвет аз трудно го спазвам  Rolling Eyes Ще прояде.

# 7
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
gabonchi, по повод на капките за уши, прочетох поста на duhi_puhi, пък и в темата, която си пуснала по повода надникнах, там и hedra се е разписала с още информация от трети източник, според който външно приложена, тази съставка не води до проблеми. Явно навсякъде пише различно?!? Аз лично си прибавям във фейвъритсите и сайта, постнат от duhi_puhi, за да мога да надзъртам и сверявам инфото и се извинявам, ако съм те объркала с поста си снощи! Надявам се и да е изчезнал вече ушният проблем, та да няма дилеми с капки ли без капки! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен  Simple Smile

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз сега кърмеща ли съм или не заповам да се чудя. Кърма има по 2-3 капки, но детето си суче по 3-4 пъти на ден, сутрин и вечер задължително Crazy Като иска давам, какво да я правя, но май отиват към отбиване нещата Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 250
Хайде и аз да се запиша и с нощното цокане и с трудното ядене.
Нощем най-малко по два пъти се размрънква и давам цок.
За неяденето-и според мен няма гаранция,че като се отбие ще прояде детенце. NaughtyМен най-вече за това ме натискат да отбивам.Бил се залъгвал с кърмата и затова не искал да яде.
Сега малко по добре си хапва-не кой знае какви количества,но поне не върти глава като преди без въобще да е опитал. Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
досадно, но да се запиша, при нас ново нищо Hug
цокаме си за лека нощ и на ранина по 2 3 пъти ио като ме докопа след работа Party

# 12
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
Айде и от мене дозичка сутрин, обед, вечер и винаги когато съм на линия (което си е общо взето по цял ден). Нощем също, разбира се, но това го слагам в друга категория, защото често и аз съм полузаспала и не броя пътите.  Предполагам обаче, че не падаме под 3 поцоквания/нощ. baby_neutral

Дали има връзка между буденето нощем и кърменето. Аз мисля, че по-скоро няма. Будят се само децата с неспокоен сън, а сънят се влияе от 1001 неща. Абе, във всички случаи не е необходимо пълно отбиване -- това може дори да изостри нещата и да изправи всички на нокти.  maraidara, не знам дали си прочела, някъде в миналата тема аз дадох един линк за т.нар. night weaning, буквално "нощно отбиване". Не е много просто за прилагане и изисква чужда помощ, но можеш да пробваш, ако имаш условия. То, като се замисля, и за пълното отбиване се иска помощ, ако няма да е по взаимно съгласие, де....  Thinking

sofi82, аз мисля, че детското хранене наистина е на периоди. Дечицата между годинка и годинка и половина често пъти са злояди. Разбира се, при дългокърмените процентът е по-висок. Въпросът е има ли връзка между кърменето и злоядството. Според мен има, но тя не е толкова елементарна, колкото повечето хора си мислят -- "Щом цока, значи се залъгва и после не е гладно". По-скоро връзката е (от гл.т. на мънъка) -- "Имам проблем и не искам да ям, но мога да си поцоквам и защо да не го правя, щом мама дава?" А мама дава, защото освен храна, кърмата е и лекарство, и ласка...

Наша мома Калина е злояда и капризна, но за мен това отдавна вече не е проблем. Пробвах всичко, но тя си остана такава. Е, все повече разширява хранителния кръгозор, но към храната проявява предимно изследователски и игрови интерес. Давам й от поне осем месеца да яде сама, обикновено само така скланя да хапне по някой залък, но дори това по-често води до голямо мазало, вместо до вкусно похапване.



# 13
  • Мнения: 119
Нашата Калина - и тя е от тях... От злоядите капризи дето много сучат - особено нощем. Преди като нежелаеше да яде нещо  не си отваряше устата, а сега лапа и после тихо и кротко го изплюва където й падне. Имаше един кратък  период, в който склоняваше да изчака с кърменето, похапваше с охота и се будеше най-много два пъти за цялата нощ, та бях започнала да си мисля, че ще влезем в тъй желаните от мен релси. Периодът свърши изведнъж и  на този етап няма изгледи скоро нещата да си дойдат по место. Сега всичко е "не" и "нискам".
 Като ви чета как се разболявате една през друга тръпки ме побиват...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 659
Преди бих нарекла Анна злояда, защото до 1 г. и 2-3 м. ядеше макс. 100 гр. твърда храна на ден, след това изведнъж прояде, но количествата не са пак големи - сега смятам, че това й е мярката явно, някои деца ядат по-малки количества. Така спрях да се притеснявам, даже вече я слагам в категорията на ящните деца. Crazy

И тя е болна, от 2 дни е с 38,5 т. (39 измерена в дупето, нали 0,5 се сваляше?), за малко успявам да я сваля, и после пак качва. Никакви други симптоми няма - нито хрема, нито гърло, няма разстройство или повръщане, играе си, само като е с по-висока т., я унася и заспива лесно. Какво е това, педито заподозря уро-инфекция по тел., но чак в понеделник ще отидем да я види. Sad И съответно почти спря да яде и само суче.

Общи условия

Активация на акаунт